Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karaya

    tag

    válasz zgospel #362 üzenetére

    1080p/60 -hoz a gép 1/120sec záridő az ideális, amint beértél a mélygarázsba -a kevesebb fény miatt- ezt az értéket már nem tudta tartani kamera auto ISO emeléssel sem - valszeg leesett 1/60-ra vagy az alá a záridőd. Ezzel a 60fps már nem exponálható ki, ilyenkor a git2 duplicált frameket produkál, emiatt szaggat.
    Megoldás lehet: 1. kisebb framerate 30fps a 60 helyett. 2. ISO manuális emelése (400,800,1600)
    Én 60 fps-t csak akkor használok ha később slow motion-t szeretnék.

    Az alap contrast szerintem is erős. Erős napfényben WDR-t használok,esetleg még Contrast:Low-t is mellé.
    Ha a maximális minőséget akarok, a legnagyobb dinamikát ez rögzíti. Az utómunkánál ebből még csinálhatok magas kontrasztot, fordítva már nem lehet visszahozni a bebukott/kiégett részeket.

    Ezt még azzal tudom fokozni, hogy Sharpess Low beállítással veszek fel. Utómunkánál először Defisheye, és csak utána sharpen a témának megfelelően. Ezzel 2 dolgot nyerek: 1) a defish jobb minőséget ad, ha nem a "túlélesített" pixeleket tologatom 2) a PC kifinomultabb sharpness-t tud, mint a kamera realtime.
    Persze mindezeket csak akkor, ha megéri a téma p@cselést :)

  • bb0t

    senior tag

    válasz zgospel #362 üzenetére

    Nekem sosem volt problémám a csavarokkal, mindig meg tudom húzni teljesen stabilra, de létezik aluminium meg műanyag csavarbehajtó cucc ami akkora mint egy kulcstartó, akként is használhatod és mindig ott lehet nálad.

    A párásodás szerintem normális lehet adott időjárási viszonyok között amit két dologgal tudsz kibekkelni: páramentesítő lap vagy skeleton tok.

    60fps-t tényleg csak akkor használj ha a fényviszonyok megengedik és később szeretnéd lassítani.

    Low kontrasztot használhatsz ahogy előttem mondták.

    Én nagyon várom az új firmware-t mert elvileg lehet neki teljesen egyénileg belőtt konfig fájlt adni.

    A dual charger-rel természetesen egy akkut is tölthetsz.

    A keret menete tényleg elég rövid erre két megoldás van. Autóba ezt kell használni de az autós tartóval nem is lehet ilyen gond mert szabályozható menete van. Egyébként meg használj tripod adaptert, benne van a pro csomagban.

    A monopodok azon része amit már tényleg sportkamerákhoz készítettek azoknál nincs ilyen gond, szerintem amit te kaptál az a gumírozott végű fém cucc? Azt eredetileg okostelefon adapterrel árulták sokáig. Nem azt mondom, hogy nincs elcseszve a keret csak azt, hogy egy rakat monopodon már szabályozható a menethosszúság.

    Szerintem ennyiért mindenképpen jó vételt csináltál. ;)

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • krisz242

    tag

    válasz zgospel #362 üzenetére

    Én a keret menetének rövidségét úgy orvosoltam, hogy alátéteket húztam a csavarra, így az alátét felfekszik a keretre, és nem fordul el. Mondjuk kicsit aggasztó, hogy kb. egy menetnyi tartja a kamerát, de csak nem fogom elhagyni. Biciklin, rázós terepen használtam már így, és eddig nem volt vele gond.

    Én ilyennel húzom meg a csavarokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák