Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formasu

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Én műtéten nem voltam, de kis megszakítással december óta szenvedek. Januárban látszólag tünetmentes lettem, de május elején éreztem valamit, egy mozdulatnál, azóta nagyon fáj. / Kisugárzik a bal csípőmbe, és a bal vádlimba. /


    Lehet, hogy nem a legjobb felvételt választottam ki, de nem értek hozzá.
    Volt 5 hét, amikor szinte felkelni sem tudtam. Ez után nem sokkal készült az MR felvétel.A doki szerint ideggyulladásom, ülőidegzsábám van, de még nem nevezte sérvnek. Csak az MR-hez adott leírást nézte, a felvételeket nem!
    Egy hónapja sokkal jobban voltam, mint most. /Ülni, állni, menni pihenés után egy-két perc múlva kezd fájni/ Nem tudom, mitől estem vissza, csak találgatok....
    Vettem egy gravitációs padot. Lehet, inkább biztos, hogy nem tartottam be a fokozatosságot, és rögtön, gyorsan bementem a 90 fokba, és többször is. Ez akár okozhatta is a rosszabbodást. Két hete, amikor sokkal jobban voltam, sokat fent voltam, és ültem is. Ez is okozhatta? Feltűnt, hogy a denevérpad után szinte mindig rosszabbul voltam, jobban fájt másnap, de a következő nap már javult megint. Egy hete nagyon kis dőléssel próbálkoztam megint, de mintha nem lenne jó, pedig 1 percig csináltam, és nagyon lassan.
    A hozzáértők szerint mit csinálhatok, hogy megint jobban legyek? Szerintetek mi a fő probléma?
    A doki szerint ne használjam egyenlőre a padot, inkább a McKenzie tornát próbáljam, és pihenjek. Néhány gyakorlatot találtam a NET-en, de még nem próbálkoztam vele.
    Szedek: Polkortolone, Flector rapid, Sirdalud MR 6mg,
    A Flector előtt szedtem: Brexint.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Daler #1793 üzenetére

    Üdv!
    Köszi, Eastman-al beszéltem, Ő ajánlotta ezt is. Letöltöttem néhány McKenzie féle gyógytorna gyakorlatot, abból is csinálok néhányat. A gravitációs padot egyenlőre orvosi utasításra mellőzöm. Kedden kezdem az egyéni McKenzie gyógytornát a Bajcsy kórházban. Eddig esélyem sem volt elmenni, annyira fájt. Remélem eljutok odáig, mert néhány perces "terhelés" után a bal csípőm már elkezd fájni, és csak attól javul, ha megint lefekszem.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Malacka #1825 üzenetére

    Én is hasonlóan vagyok, mint Malacka. Sokat javultam, , kevésbé fáj, ill. sugárzik a fájdalom a bal csípőmbe, és bal lábamba. Két hete készült újabb MRI, és csodálkozva látom, hogy az "eredmény" rosszabb, itt már egyértelműen írják a sérvet az L IV-V között, és mellette is vannak kitüremkedések.
    Az előzményekhez tartozik, hogy májusban, és júniusban kaptam elég sok injekciót, fájdalom csillapítót, és szteroidot /diprofos/ is, szerintem a gerinc mellé, és rengeteg tablettát reggel- este. Nem volt tőle észrevehető javulás!
    Augusztusban elkezdtem egy McKenzie egyéni gyógytornát, és attól, vagy mástól, de észrevehető javulásnak indultam, aminek intenzitása szeptemberben csökkent, szinte már stagnált. Tehát nem javultam tovább, legalábbis a fájdalom szűnése terén.
    Az eddigi orvosaim már a műtétre célozgattak, amit szeretnék elkerülni.
    A múlt héten, szerdán felkerestem egy újabb dokit, aki már nem a kezdő korban van. Vizsgálat után oldalamra fektetett, és a gerinccsatornába! /nem a gerinc mellé!/ adott egy szteroidos "koktélt", ami után egy órát szinte mozdulatlanul kellett feküdnöm.
    A fekvés közben, és egy óra múlva sem éreztem semmi kisugárzó fájdalmat! Azóta eltelt 5 nap, és még most sem érzek. Időnként gyengén érzek "valamit" a bal csípőmben, de ez inkább a régi fájdalmak következménye lehet.
    A hét végén megyek ismét, és megkérdezem, hogy ez valójában mit csinál..... Érzéstelenít, eltünteti, szétrombolja a már kialakult sérvet, vagy mit....
    A lényeg, hogy április óta még rövid időre sem voltam hasonló állapotban mint most, szerda óta. Azt sem tudom, hogy ez a javulás maradandó, végleges-e?
    Van itt valakinek ilyen tapasztalata?

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gerinctelen #1852 üzenetére

    A 6 évet én elfogadnám, fájás mentesen, műtét nélkül!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz klari164 #2152 üzenetére

    Sziasztok!
    Ez egy jó háttámasz autóba, de székre is:
    [link]
    Ne az árra figyelj, meg lehet venni olcsóbban is!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz klari164 #2168 üzenetére

    Szia! Tudnod kell, hogy én műtve nem voltam, de az LIV-V között két kialakult sérvet is kimutatott az MR, és fölötte is vannak protrusio-k, kitüremkedések.
    Nagyon rosszul voltam 2-3 hónapig. Volt, hogy az ágyból sem tudtam felkelni, és aludni sem tudtam a fájdalomtól. Szedtem szteroid tablettát, más tablettát, izomlazítót, fájdalomcsillapítót....
    Aug-szeptemberre javultam annyira, hogy nehezen, de kocsiba tudtam ülni, és el tudtam menni egyéni McKenzie gyógytornára. /Állítólag a sima gyógytorna nem kimondottan hatékony a gerinceseknek/ Tízszer voltam ott, a kórházban, és javultam észrevehetően. Otthon folytattam naponta, és egy idő után azt vettem észre, hogy nem romlok, de nem is javulok tovább.
    Ekkor felkerestem egy kórház "Fájdalomklinikáján" a Főorvost. Ő megvizsgált, megnézte az MRI-ről készült CD-t, és néhány perc múlva már a gerincembe, nem mellé! is szúrt injekciót, amiben szteroid is volt. Egy hétig elfelejtettem, hogy fájt valami, és utána jóval gyengébben, de visszajött a kisugárzó fájás a bal csípőmbe, és a bal vádlimba. Három hét múlva megismételte a gerincbe az injekciót. Utána négy nap múlva el tudtam menni unokáimmal Egerbe 5 napot, és az utolsó nap végig tudtam sétálni Szilvásváradról a Szalajka völgyben a vízesésig, és vissza, /ez legalább 4-5 Km volt/ és utána még vezettem 150 Km-t haza. Néhány nap múlva megvizsgált a doki, és már "csak" a gerinc mellé adott 4 injekciót. Ez két hete volt.
    A második injekció után hetente 2x, 3x úszom egy-egy órát, háton, és mellen felváltva / Ez kb 1300 m/ és naponta kétszer is használom a denevérpadot, kicsi szögben. /talán 30 fok körül, 10-15 percig/ Az úszás, és a denevérpad használata után azt érzem, hogy jobban vagyok. /Hozzá tartozik, hogy azt is akarom érezni!/ Most ott tartok, hogy akár egész nap fenn tudok lenni, a kisugárzó fájdalmaim megszűntek, és "csak" a gerincemben, a 4-5 csigolyák környékén érzek kisebb, elviselhető fájdalmat, amikor már sokat fent vagyok. Feltűnt, hogy amikor a kisugárzó fájdalmaim voltak, akkor a gerincem itt egyáltalán nem fájt. Ezt csak mostanában érzem, miután a fájó kisugárzás megszűnni látszik!
    Ennek a dokinak köszönhetően felcsillant a reménysugár, hátha megúszom a műtétet, amit az utóbbi időben már többször felajánlottak.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Malacka #2175 üzenetére

    Sziasztok!
    Úgy látom, hasonló az állapotunk Malackával. /a 2169-ben leírtam/ Én jártam a McKenzie egyéni gyógytornára. Klári kérdezte, hol van ilyen. Nekem az ideggyógyász írta fel, de a reumás is felírhatja. Kórházakban van ilyen egyéni torna, és az "SZTK" rendelőkben is. Ezek a nem fizetősek. Fizetősben gyógytornászok csinálják, de az elég "húzós". Egy ismerősömnek óránként 6000 Ft volt maszekban.
    Én becsülettel végigcsináltam a 10 egyéni tornát, és otthon is folytattam. Javultam is tőle, de csak egy szintig! Tovább már nem javultam....., a kisugárzás, fájdalom csökkent, de nem szűnt meg.
    A sokadik dokiváltás segített, mint írtam, és azon belül is a gerincbe kapott "epidurális" injekciók. Utána 2x kéthetenként kaptam "Facet" blokádokat a Th11-12-nél. /Ezt nem értem, hogy mi, de használt/ Elég sokat szenvedtem, mire ide eljutottam. A McKenzie tornát már abba hagytam, mert a doki nem kimondottan preferálta, de a hetenkénti 2x-3x egy óra úszásra azt mondta, hogy folytassam, és a naponta 2x15' lógást a denevérpadon is.
    Mindkettő használ, jó, úgy érzem utána.
    Dg: Hernia disci L4
    Discopathia lumbalis
    Ischialgia 1.s
    Fájdalomcsillapítót már több hete nem szedek, a kisugárzó fájdalmak megszűntek a bal vádlinál, és utána egy-két héttel a bal csípőnél is. Időnként középen, a gerincnél érzem kicsit. Csak ékpárnán, vagy térdeplő széken ülök, autóban használom a deréktámaszt. Mindjárt kettőt vettem belőle, a másik ülésre is. Feleségem az első út után megjegyezte, hogy mennyivel jobb érzés így ülni az autóban.
    Minden igyekezetem arra irányul, hogy a műtétet elkerüljem.
    Fájdalommentes napokat kívánok mindenkinek!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2187 üzenetére

    Én a helyedben megpróbálnék felkeresni egy "Fájdalomklinikát", ahol ilyen problémát "epidurális" injekcióval, és "blokád" injekciókkal gyógyítanak hatékonyan!
    Ez csak az én véleményem.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2190 üzenetére

    Értem én! Van, hogy fáj, van, hogy zsibbad, és van, hogy mindkettő!
    Írtam, hogy "szerintem"! Ha akarod, megfogadod, természetesen nem kötelező! Én segíteni akartam.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2196 üzenetére

    Gondoltam, a sok fájás, vagy nem kielégítő gyógyulás után egy próbát megérhet! Lényeg, hogy olyat kellene keresni, aki ad be epidurális szteroidos injekciót, és van gyakorlata is benne. Nekem segített, sokat, hátha közületek is valakinek jó lenne.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Malacka #2216 üzenetére

    Nekem is felírta a doki, és végig is jártam a 10 alkalmat. Egy szintig használt, de utána már nem javultam tőle, de nem is romlottam.
    A gyógytornász milyen alapon húzta le? Milyen alapon bírálta felül az orvost? Talán nem akart egyedi tornát adni, csak csoportost, mert az jobb neki? Beszéld meg a dokival ezt, és keress másik gyógytornászt! Maszekban sokat kérnek, több ezer Ft-ot óránként!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2212 üzenetére

    Szia!
    Én is tartok tőle, hogy lesz-e káros következménye, de inkább ezt választottam, mint a műtétet. A dokinál természetesen találkoztam régi betegekkel is, és beszélgettünk. Volt olyan, aki több éve kapott ilyen epidurális injekciót, és rendbe jött tőle, most a párját hozta a dokihoz ugyanezért. Többen olyanoktól kapták a doki elérhetőségét, akiket már régebben meggyógyított, és azóta is panaszmentesek. Akitől én kaptam a doki elérhetőségét, /a jobb lába, lábfeje már nagyon zsibbadt, fájt, kontrollálatlan volt, és műtétre volt kiírva / 10 éve kapott 3 ilyen injekciót, ami után egy órát mozdulatlanul kellett feküdni, / én kettőt kaptam / rendbe jött, és még mindig panaszmentes. Most 80 éves, bevásárol kerékpárral, jár úszni, egész nap fenn van, ténykedik.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gerinctelen #2223 üzenetére

    @Gerinctelen!
    A válaszodra: orvosa válogatja.....hogy kit műtenek meg. Megkérdeztem a volt reumás főorvosomat, és az ideggyógyászt is, akik már nem láttak mást, csak a sebészt nálam, hogy ismerik-e ezt az epidurális injekciós megoldást, ill. tudnak-e olyanról, aki ezzel is gyógyít.
    Meglepődtök, a válasz: a nem volt......
    Javaslom, hogy ne fogadjuk meg rögtön a műtétre utalást, menjünk még egy-két kört előtte, hátha mégsem kell műteni, és időt nyerünk.....

    @Klári!
    Erre a kérdésedre a "megfelelő" doki, aki csinál ilyent, tudna csak válaszolni. Én megpróbálnám, megkérdezném.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gerinctelen #2224 üzenetére

    Írtad: "mint fentebb írtam 8 évvel ezelött enegem is , és volt 6 évem teljesen tünet mentes"
    Egy költői kérdésem van: 6 év múlva miért nem mentél vissza ahhoz a dokihoz, aki beinjekciózott? Miért választottad inkább a műtétet?

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz klari164 #2262 üzenetére

    "Vízi torna, tangentor, masszázs, iszappakolás. Szerintem menj el és beszélj egy reumatológussal, szerintem az sokat segítene." Írta Klári.
    Sok "gerincessel" beszélve, ezek, amik időtöltésnek jók, de hasznuk nagyon-nagyon ritkán van. /Ezt értsd ahogy akarod.../ Nekem egy erősebb masszázs váltotta ki, hogy két nap múlva már felkelni sem tudtam az ágyból...., és a csontkovács sem ajánlott!
    A McKenzie torna hoz, hozhat bizonyos javulást, és mellé nagyon jó, ha tudsz lógni a denevérpadon, legalább naponta kétszer, /nem kell függőlegesen, elég, a 45 fokos is/ és tudsz úszni is, inkább háton legalább hetente egyszer-kétszer..fél- inkább egy órát.
    Mindenkinek fájdalommentes időszakot kívánok!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2264 üzenetére

    Szia!
    Bocs, ha nem voltam egyértelmű! Én azokra válaszoltam, akartam válaszolni, amit Klári ajánlott valakinek. Azok sokak szerint nem kimondottan hasznosak, csak az idő, és pénz megy velük. A titánosok használhatják-e a denevérpadot, nem tudom, utána kellene érdeklődni. A nem titánosaknak biztos, hogy segít, szinte mindenkinek, ha "ésszel" használja, és nem próbálgatja csavargatni magát rajta, és nem rögtön állítja 90 fokra.
    Számolj! Ha fizetős tornára mész, vízi tornára mész, 10 alkalom biztosan bele kerül néhányszor tízezer Ft-ba. Egy használható denevérpadot házhoz szállítanak 31-32 eFt-ért, amit évekig használhatsz a családdal együtt, további költségek nélkül.......
    Az úszást szinte minden reumatológus, és ideggyógyász orvos ajánlja, szerintem sem rossz.
    Én is kipróbáltam már néhányat, amit Klári is említett, és semmi eredmény nem volt, még a vízi torna sem segített nekem. Ezért próbáltam írni, hogy néhány javaslatot akár ki is lehetne hagyni, mert eredményt nem kimondottan szokott hozni.
    A McKenzie egyéni torna segített, egy gyógyulási szintig. Utána már tovább nem vettem észre, hogy javulnék, hiába tornáztam tovább.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2271 üzenetére

    Van egy ismerősöm, akinek 9 éve 3 csigolyáját csavaroztak, lemezeltek, és már elmúlt 70 éves. Neki v.színű, hogy jól sikerült a műtét, mert dolgozik, közepesen súlyos dolgokat cipel, kocsit vezet, hétvégi telekre jár, és fenntartja azt, nem fáj neki sehol, nem szed gyógyszert. Viszonylag rövid idő elteltével /nem tudom pontosan, hogy mennyi volt/ le tud hajolni, hogy a földet megérinti az ujjaival, tehát a cipő felvétele sem gond neki.
    Na.....ezt kívánom mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Werkly #2273 üzenetére

    Én használok ilyen párnát, ha erre gondolsz: [link]
    Használom a kocsiban, és még otthon is a széken. A kocsiba vettem a nejemnek is, akinek látható gerincproblémája nincs, és azt mondta, hogy sokkal jobb ezzel a deréktámasszal.......
    Én nem vettem észre semmi bántót, sőt...... Ami nálam kicsit hátrány, hogy szinte minden beülésnél feljebb kell emelnem a háttámaszt, hogy jó helyen legyen, mert biztosan a kiszállásnál lejjebb megy.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2275 üzenetére

    " erre mit tanácsolsz?"
    Én nem tudok tanácsolni semmit, mert nem vagyok hozzáértő! Én is hasonlóan szenvedek, mint a ti, a sérvtől, és igyekszem mindent!!!! megtenni, hogy elkerüljem a műtétet. /Régebben már írtam, hogy eddig a leghasznosabb volt nekem az "epidurális" injekció, a denevérpad, a McKenzie egyéni torna, az úszás, a deréktámasz, és az ülő ékpárna, és az elején, a nagyon fájós időkben néhány tabletta, és főleg egy kenőcs, amivel bedörzsöltem a a fájást, (ahová kisugárzott a fájás!, és nem a derekamat), és nagyon hasznos volt ./ Az első három valódi sorrendet is jelent!
    Próbáltam leírni, hogy nekem mi használt, és mi volt az, ami egyáltalán nem használt. Ami nekem nem használt, és olvasom, hogy másoknak sem használt, arra írtam már, hogy talán felesleges időtöltés, pénzkidobás..., de tévedhetek is. Lehet, hogy ami nekem nem használt, másoknak fog használni.
    Én mostanában ott tartok, hogy jó ideje már nem sugárzik ki sehová a fájdalom, csak érzem a derekamat, hogy kissé ott fáj, ahol a sérv is van. Régebben, amikor kisugárzott, itt a gerincemnél nem éreztem semmi fájdalmat, csak a bal vádlimnál, és a bal csípőmnél. Gyógyszert már 2-3 hónapja nem szedek.
    Két kis unokám van, 6 és 7 évesek. Rábeszéltek pénteken, hogy vigyem el őket síelni Eplénybe a délutáni-esti síelésre. Délután 4-kor indultunk, és éjjel értünk haza. Nagyon féltem, de óvatosan együtt síeltünk, jól éreztük magunkat. Ma arra ébredtem, hogy a derekam talán fele annyira "érzem" fájósnak, mint pénteken.
    Reménykedem, hogy nem ártok vele. Ha nem veszek észre rosszabbodást a napokban, a jövő héten elmegyek velük hosszabb időre is síelni.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz nemethkitti #2296 üzenetére

    Szia!
    Nekem van, és használom is több hónapja.
    Mit szeretnél tudni róla?

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz segment #2309 üzenetére

    A szomszédomnál néhány éve volt a műtét, lemezelés, csavarozás nem volt. Az utóbbi időben fáj, zsibbad a jobb lába, és kis terhelésre is nagyon fáj a jobb sarka. Felkeresett egy "profi" dokit, aki azt mondta, hogy nincs megoldás........ Örüljön, hogy tud még menni, mert rosszabb is lehetne......Az újabb műtétet sem javasolja, mert nagyon rossz helyen van ez a hegesedés az előző műtétjétől, benne a gerinccsatornában, ami le is szűkíti azt, és meggondolandó, nagyon veszélyes lenne egy újabb műtét. Így kell, kellene leélnie az életét, ezzel, mondta a doki. Természetesen nagyon "maga alatt" van a 48 éves férfi, aki családapa is.
    Régebben már javasoltam: ha van mód, mindent meg kellene kísérelni, hogy ne legyen műtét akinek porckorongsérve van. Vannak dokik országszerte, /nem sok, de keresni kell, és lehet találni!/ akik bevállalják a közvetlenül a gerincbe is adható szteroidos injekciót, és ennek hatásaként sok esetben a műtét elkerülhető, a fájdalmak, kisugárzások is megszűnnek, hosszú távra.
    Javaslom, hogy aki még teheti, ne hagyja ki ezt a lehetőséget sem!!!!!!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2312 üzenetére

    sajnos ez a két verzió van.
    Van egy harmadik is! Ha olyan dokit találsz, /van ilyen is, csak meg kell találni/ akinél nem a műtét az első, hanem csak az utolsó lehetőség!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz klari164 #2318 üzenetére

    Honnan az információd? Ez az injekció több annál, mint amit írtál! Ha az lenne, akkor tartana a hatása max. 2-3 napig..... Tudom, hogy neked nem sima sérved van- volt, ez inkább a sérvműtét előttieknek lehet hatásos.
    Ui: Egy volt kollégám jobb lába zsibbadt, és fájt, a lábfejét már nem tudta korrekten mozgatni. Ki volt írva műtétre. Mivel a műtétet el szerette volna kerülni, megpróbálta ezt a módszert. Összesen 3 db. injekciót kapott a gerincébe......, ez volt 8 éve. A műtétet lemondta, mert a zsibbadás, fájdalom megszűnt, és azóta sincs.
    Más: találkoztam egy 40 év körüli emberrel, aki szintén már műtétre volt kiírva, Nyíregyházán. Kapott két hasonló injekciót ott helyben egy dokitól, és rövid idő után ment dolgozni! /Nem műtétre!/ Ablakcseréket csinál, tehát komolyan emelget azóta is, gond nélkül.
    Az én esetem: május-júniusban még felkelni, mozogni sem tudtam, annyira fájt a bal lábam, és a bal csípőm. Hagyományos kezeléssel, injekciókkal, McKenzie tornával elértem, hogy nehezen, de már kocsiba tudtam ülni. /L4-L5-S1 között volt- van két sérvem/ Már a reumatológus, és az ideggyógyász is sebészhez küldött! /Ekkor hagytam ott őket, mivel nem akartam a műtétet!/ Ekkor, azaz okt. elején kerestem fel egy dokit, aki elkezdett kezelni hasonló módszerrel, azaz a megfelelő helyre a gerincbe adott injekciókat, szteroidot. Okt. végén már az unokáimmal elmentem Egerbe 5 napra, és azóta gyógyszert nem szedek, fájdalomcsillapítót sem! Idén januárban az unokáimmal elmentem 5 napra Ausztriába síelni. / Ez jelenti, hogy 2x7 óra utazás autóban, és naponta reggeltől délutánig kevés "hüttézéssel" a sípályán síeltünk együtt/
    Ui: Kellő ismeretek hiányában biztos, hogy segítesz az embereknek, ha hasonlókat írsz?

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2320 üzenetére

    Szia!
    Ezt olvasom: A kezelés során gyulladásgátló szteroidokat fecskendeznek a gerincoszlopnak abba a részébe, ahol a csigolyák nyomják a kilépő ideget. Ennek a nyomásnak az oka lehet porckorongsérv vagy más eredetű gerinccsatorna szűkület.
    A szteroid injekció megoldás lehet azoknak, akiken semmi más nem segít, de a műtétet szeretnék elkerülni.
    Egy vizsgálati jelentés szerint azoknál az időseknél, akik derék- és lábfájásukra szteroid injekciókat kapnak, megnő a csigolyatörés kockázata.
    A szakemberek azt még nem tudják pontosan megállapítani, hogy a kezelés az egyedüli oka a jelenségnek, de eredményeik azt sugallják, hogy a csontritkulásban szenvedő időseknél óvatosan kell bánni a szteroid injekcióval.

    A kezelések azt sugallják...... ezt olvasom. Tehát sugallják....... hogy időseknél, de évet nem írnak..../Ez rátok még nem nem is vonatkozik/
    A volt kollégám 70 évesen kapta az injekciókat, és most közel 80 éves, és nem tört el még a gerince, és más sem, és jól, fájdalom nélkül van azóta is.......
    Én akkor kaphattam az injekciókat, amikor neked a műtéted volt. Te azóta is tablettákon élsz, és mész CT-re a fájdalmaid miatt, én tervezem, hogy megint megyek síelni az unokáimmal Ausztriába. /Műtét vs. injekció/
    Írod: Pedig ők sem buta emberek akik nem tudnak semmit erről az injekcióról
    Lehet, hogy az érdekek nem azonosak.

    Bocsi tőled is, de jobbító szándékkal írtam, amiket írtam........ Gondoltam, hátha néhányan elgondolkoznak, hogy tényleg műtétre akarnak-e menni. /Írtam, hogy két főorvos is már lemondott rólam, és műtétre küldött!/ Nem biztos, hogy a műtét jobb, mint az injekció, ezt szerettem volna megértetni néhány porckorongsérvtől szenvedő emberrel. Bocs, még egyszer! Nem erőszak a disznótor.....
    Ezt még egyszer kimásolom abból az idézett cikkből: "A szteroid injekció megoldás lehet azoknak, akiken semmi más nem segít, de a műtétet szeretnék elkerülni. " Ez is abban a cikkben van, amit jeleztél, csak biztosan gyorsan átfutottál rajta!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2327 üzenetére

    "Én voltam az utolsó aki a műtétre akart menni,de mikor majdnem könyörgőt az orvos hogy műtsük meg mert le bénul, na akkor nincs választás.Akkor ő milyen jogon mondja hogy ő inkább síel én meg műtétre megyek. "
    Engem is két főorvos műtétre küldött......hogy nincs más lehetőség! Tőlük is kaptam "lokális" szteroidos injekciókat a gerinc mellé, /nem epidurálist!/ de azok nem értek semmit! Ekkor hagytam ott őket, és kerestem mást. Több, mint egy hónapig alig tudtam felkelni is, annyira fájt, ill. kisugárzott.
    Ekkor akadtam a DOKI-ra, így, nagybetűvel! Tőle kaptam epidurálisan is, és lokálisan is szteroidot, ami viszont használt! Feltételezem, hogy ugyanazt az injekciót két doki sem ugyanúgy adja be. Van, aki tudja, hogy pontosan hová adja, és lehet olyan is, aki ezt nem tudja. Sok reumás, és ideggyógyász doki nem is hallott róla! Rákérdeztem, ezt onnan tudom.
    Írtam, hogy ezt a "sima" porckorongsérveseknek ajánlom, és nem azoknak, akiket csavaroznak is.
    Nem rosszindulatból írtam a síelést, csak érzékeltetni akartam, hogy műtét nélkül ennyire rendbe hozott.
    Olvasok ellen véleményeket itt, de azok nem személyesek, míg az enyém velem is történt, és nem csak hallomásból, sejtésből írtam. Közel fél éve jól vagyok, nem fáj, és ezért írtam, hogy tudjátok, sok esetben van más megoldás is, mint a műtét. Úgy veszem észre, hogy inkább tiltakozásként reagáltok, nem hiszitek el! Sajnálom....

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz rfjanika #2335 üzenetére

    Szia!
    A 2310-es hozzászólástól olvasd el legalább az én hozzászólásaimat! Hasonló helyzetben voltam tavaly június-augusztusban, de nem műtettem meg magam. /L4-L5-S1 között mutatta ki az MRI a sérvet, és alig tudtam mozogni/ A többit elolvashatod.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    Sziasztok!
    Mint már néhányan tudjátok, nagyon műtét ellenes vagyok, ha egy pici esély is van célszerű elkerülni.
    Régebben írtam néhány sort az "epidurális" injekcióról, ami sokaknak bevált.
    Most találtam, hátha valaki még nem olvasta

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz kirkri #2412 üzenetére

    Az "epidurális" injekcióhoz a leírásod alapján úgy látom, hogy nem érkeztél meg, nincs róla tapasztalatod, vagy nem találtál olyan orvost, /esetleg nem is tudtál róla, hogy van ilyen is/ aki beadta volna.......
    Engem tavaly nyáron küldött a reumás-, és az idegorvos is műtétre!

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz graver40 #2425 üzenetére

    Sziasztok!
    A szomszédomnak, akit néhány éve műtöttek, szintén fáj, zsibbad a jobb sarka. Már annyira, hogy sokszor a gázpedált nem tudja nyomni, és átvált a bal lábra.... Fekvő helyzetben nem fáj, csak, ha rálép. A cipőbe szivacsokat tesz a sarka alá, így elviselhetőbb.
    Volt dokinál, és azt a választ kapta, hogy örüljön, hogy csak ekkora a baj, mert lehetne rosszabb is! Szerinte műtét után elkezdett hegesedni befelé, és olyan szerencsétlenül nyomja az ideget, hogy főleg a sarka fáj, zsibbad. Olyan rossz helyen van a hegesedés, hogy nem ajánlja az ismételt műtétet, mert nagyon veszélyes lehet.......
    El van keseredve, nagyon, 48 éves...
    Remélem, nálatok nem erről van szó.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Miss Cupcake #2483 üzenetére

    Reumatológushoz ne menj, azok java része ilyenkor már nem tud, nem is akar csinálni semmit. Olyan helyre kérnék beutalót a háziorvostól, ahol még nem voltál.... Jó idegorvoshoz, vagy ha van a közeledben gerincproblémákkal is foglalkozó "Fájdalomklinika".
    A fürdőkád nálunk is magas. Vettem egy műanyag ülőke szerű valamit, de lehet ez egy sámli is, és azt tettem a kád elé. Erre lépve először már be tudtam lépni a kádba.... Esetleg megpróbálhatod, hátha...
    Én is végig jártam ezt az utat. Pont egy éve kezdtem, pár hétig alig tudtam felkelni az ágyból, szinte végig feküdtem. Amikor már fel tudtam kelni, folyamatosan a jobb lábamat terheltem, mert a bal vádlim, és bal fenekem nagyon fájt, kisugárzott, aminek az lett a következménye, hogy a jobb combom, és vádlim néhány cm-el vékonyabb is lett, és még azóta sem jött egyformára, de sokat javult.
    Szeptemberben már a reumatológus, és utána az idegorvos is műtétre küldött /L4-L5 között két sérvem is van/ . Ekkor találtam rá a "Fájdalomklinikára", és ott egy dokira. Három hét alatt kaptam két szteroidos injekciót a gerincembe, és utána még néhány lokálisat a sérv köré..... Januárban az unokámmal síelni voltam Ausztriában, fájdalmat, zsibbadást szinte nem, vagy alig érzek, mondhatom, nappal fent vagyok, csak néha fekszem le egy keveset. Igyekszem minimálisat emelni, amikor van időm, járok úszni, és használom a denevérpadot, talán 45 fokos szögben, tehát nem "függőlegesen". A múlt héten szerdától megint síeltünk a 6 éves kis unokámmal 4 napot a Mölltal gleccseren. Két napja, vasárnap délelőtt is, és ebéd után indultunk haza ketten, és vezettem egyfolytában 600 km-t oda, és vissza is erőltetett tempóban, probléma nélkül.
    Egy jó doki mondhatom, csodákra képes!!!! Ezt már leírtam régebben itt a Fórumon, de úgy tűnt, hogy egyedül maradtam, nem hittek nekem, hogy esetleg lehet gyógyultnak látszani szike nélkül is. Egy év után.....lehet, hogy már a második műtétre várnék. Én lebénulva nem voltam, csak nagyon kisugárzott, hogy lábra sem tudtam állni, sőt volt két-három nap is, amikor még feküdni sem tudtam a nagy kisugárzó fájdalomtól.
    Azóta a lányom anyósát is műtétre küldték sérvvel. Szike helyett ezt a dokit választotta idén januárban, kapott két injekciót Ő is a gerincébe, és néhányat köré, és azóta időnként alig érezhető kis fájdalommal végzi a dolgát, és örül, hogy nem feküdt kés alá.
    Gyógyulást kívánok mindenkinek.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Kriszta 68 #2504 üzenetére

    Úgy látom, korrigálnom kell! Írtam már: a jó doki csodákra képes. A jelek szerint nem minden doki képes csodákra az epidurális injekcióval.... /Vagy más szteroidot ad, kever az injekcióba, vagy másképpen adja be, vagy máshová, és nem oda, ahová pontosan kellene! A doki, aki engem még tavaly helyre hozott, injekció előtt kitapogatta, hol fáj a legjobban, ott tartotta az ujját, és pontosan oda is adta az injekciót./ Hallottam egy nyíregyházi dokiról is, aki szintén "profi ebben".
    A műtét utáni javulási időszakról mások inkább tudnak mesélni, de reménykedem, hogy ilyen műtét után mindenki hamarosan fel fog épülni, és fájdalommentes lesz sokáig.
    A nászasszonyom, és én meg abban reménykedünk, hogy műtét nélkül az epidurális injekciók, amiket kaptunk, nagyon sokáig fognak még segíteni a fájdalommentes időszak kitolásában.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Bogyi007 #2533 üzenetére

    A konyhában én már közel egy éve csak a "térdeplőszéken" ülök, talán jobb, mint a normál szék.
    Az autóban pedig mindkét első ülésre vettem: Alvital gyógy háttámasz, deréktámasz-t. Ha nem próbáltátok még, érdemes!!!!
    Nem tudom, hogy a műtötteknek is ajánlott-e, de naponta 10 percet töltök kb. 45 fokban /feljebb nem merem állítani, de így jól esik/ a denevérpadon.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz G@ß! #2547 üzenetére

    Bocs, nem konkréten neked írom, de jó lenne, ha valaki már műtét előtt is olvasgatna itt, és megpróbálkozna az epidurális injekcióval, /mint én is/ és megadná magának azt a lehetőséget, hogy esetleg visszamondja műtétet! Engem egy éve akartak már műteni, mert mozogni sem tudtam, és idén már kétszer 5 napra síelni is voltam........
    Gyakorlatilag a fájdalmaim megszűntek, egész nap fenn vagyok, kocsit vezetek hosszabb úton is, nem szedek fájdalomcsillapítót......

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2551 üzenetére

    Sajnos azt kell írnom, hogy igazad van! Most ott tartok, hogy eddig "nyertem" már 3/4 évet, és nem fáj! Én is azt saccolom, hogy a sérv ott van, csak nem érzem. A kérdés, hogy meddig fog tartani? /Szeptemberben kaptam a injekciókat. Egy volt kollégám 10 éve kapta a beregisztrált műtétje előtt talán egy héttel, és még mindig jól van. A műtétjét az injekció után felmondta./ Az is előfordulhat, ill. reménykedem benne, hogy a mindennapos "denevérpados lógás" talán segít vissza fejleszteni a sérvet, és nem lesz szükség a műtétre később sem./
    Biztos, hogy egy jó műtét többet ér ennél, csak ezt előre nem lehet tudni, hogy melyik lesz "jó műtét", és melyik nem fog teljesen sikerülni....
    Egy tény, már az első injekció után egy órával szinte fájdalommentesen jöttem el a dokitól, ami néhány hónapos szenvedés után csoda volt, és máig is az, hogy műtét nélkül "így" vagyok, és sajnos néhányan műtét után is talán rosszabbul vannak nálam!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gerinctelen #2556 üzenetére

    "de a végtag vagy bármely idegnek megfelelő terület nem funkcionál, azon ezek a módszerek nem segítenek ."
    Akitől kaptam a doki elérhetőségét neki a jobb lábfeje már csak "lifegett", zsibbadt, nem tudta kontrollálni. Ő kapott 3 injekciót a gerincébe, és rendbe jött minden, és azóta is rendben van! Fájdalmai nincsenek, és rendesen tud járni, kerékpározni....
    Lehet, hogy Ő a kivétel?

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2585 üzenetére

    Nagyon sajnálom, hogy megint nem vagy jól, sőt újabb műtét előtt állsz. Ha nem kell csavarozni, /bocs a javaslatért!/ sokat veszítenél, ha Te is próbálkoznál azzal, amivel, esetleg akivel én? Hátha...
    Rólam néhány mondatot:
    Tavaly júliusban alig tudtam feküdni, aludni, és állni, ülni sem tudtam. Augusztusra kicsit javultam, akkorra napjában összesen talán egy-két órát ha nem feküdtem.
    Egy éve volt szeptemberben, amikor 3 héten belül megkaptam a két epidurális szteroidos injekciót. Én azóta "jól" vagyok, a kisugárzó fájdalmak teljesen megszűntek, egész nap fenn vagyok, kisebb pihenésekkel, autót vezetek hosszabb távon is, kétszer voltam 4 napot síelni, csúsztam unokáimmal Gyulán az óriás csúszdán, stb. .......
    A jelek szerint igen szerencsés lehetek, /és főleg a dokinak is köszönhetem!/ hogy műtét, és fájdalom nélkül kihúztam már egy évet. A derekamat időnként kicsit azért érzem, de nem sugárzik ki. Úgy gondolom, el kell fogadnom, hogy nem vagyok már 30-40 éves.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz para2014 #2590 üzenetére

    Nem tudtam eddig reagálni, mert Törökországban voltam "nyaralni" a tengerparton.
    Semmi gond, csak ezt úgy írod, hogy meg sem próbálod a "mást", mint a műtétet! Engem a doki elég jól "helyre tett", mondhatom, hogy normális életet élek, amire egy éve még nem is mertem gondolni, műtét nélkül. Amennyiben eldöntötted, nem tudok rajta változtatni, bocs, hogy próbálkoztam.
    Azért megjegyzem, -hogy csak egy példát írjak-, akitől a doki elérhetőségét kaptam, 10 éve a jobb lába "őnálló" életet élt, "lifegett" a bokája, zsibbadt az egész lába, nem tudta kontrollálni, porckorong műtétre volt kiírva. Ekkor kereste fel a dokit, és három injekció után a mai napig jól van, műtét nélkül!

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2592 üzenetére

    Szia!
    Úgy emlékszem, egy éve írtam róla, de talán egy valaki érdeklődött, és Ő sem ment el hozzá. A jelek szerint a műtétben jobban bíznak az emberek. Sajnálom......
    Ő főorvos Budapesten, kórházban, 60+-os, nem masszőr, nem természetgyógyász, és nem a Gerincklinikán, és nem a porckorong.hu-n van.
    Talán itt más most nem publikus.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gerinctelen #2595 üzenetére

    Nem tudom, mi az az "epidurális feltöltés". Már több, mint egy éve nehezemre esett elmenni a dokihoz, leülni, és felfeküdni az ágyra is. A gerincbe kapott "Depo-Medrol-os" injekció után egy óra múlva úgy jöttem le az ágyról, mintha semmi bajom nem lenne! Azt nem mondom, hogy semmit nem érzek a derekam körül, de azóta sem sugárzik ki sehová a fájdalom, normális életet élek.
    Annyit tudok ehhez még hozzá tenni: lehet, jó dokihoz mentem, az öcséd meg sajnos nem jó dokit választott.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz biker #2597 üzenetére

    Nagyon régen tart az a becsípődés! Biztos, hogy "csak" becsípődés?
    Még régebben megkérdeztem a dokimat a Diprofos-ról, és azt mondta, hogy a gerincre jobb a Depo-Medrol, Ő csak azt ad lokálisan, és epidurálisan is.
    Mielőtt ehhez a dokihoz kerültem, a reumatikus doki /úgy látszik ők csak ezt ismerik?/ adott nekem elég sok Diprofos-t, közvetlenül a gerincem mellé, de semmit nem használt.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz F34R #2609 üzenetére

    Szerintem inkább műtét előtt kellene menni, hogy elkerülhető legyen a műtét! .......

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz F34R #2614 üzenetére

    Használd a denevérpadot minden nap, de a Táltost ne keresd, és a masszőrt, csontkovácsot is kerüld! Ha lehet, a műtétet kerüld el. Másfél éve nem tudtam felkelni az ágyból, /műtétre küldött két doki is, a reumatikus, és az ideggyógyász doki is, de nem mentem/ Tegnap jöttem haza a második 4 napos síelésből! ....egy hónap alatt.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Malacka #2624 üzenetére

    Szia!
    Én találtam egy jó dokit, aki már másfél éve a gerincbe adott két injekcióval megmentett a műtéttől. Azóta teljes értékű életet élek, csak könnyűeket emelek, járok síelni Ausztriába, /november-decemberben 3x is voltam, összesen 13 napot/ egyben levezetek 5-6 órát, fájdalom nélkül, stb. Reggel, felkeléskor érzem kicsit a derekamat, /középen lent, és nem sugárzik ki!/ de napközben szinte alig érzem. Elfogadnám ezt az állapotot hosszú távra.
    Én is használom a denevérpadot, szinte naponta, de 60 foknál kisebb szögben, talán 45-50 fok körül. Nekem a 60 fok már sok, próbáltam! Én a denevérpadot hason fekve használom, a hasam alatt párnával, 5-10 percekre.
    A kérdéseid talán "költőiek", még tapasztalt orvos is nehezen válaszolna rá MRI nélkül. Talán erre: a denevérpadot én használnám, és a McKenzie gyógytornát.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Bogyi007 #2627 üzenetére

    Nekem 36 évesen szerencsére nem volt sérvem, de 60 fölött sem szeretünk műtétre menni!
    Szerinted mit nézessek meg? Egész nap fenn vagyok, síelek reggeltől- estig, kevés hüttézéssel, kocsit vezetek, gyakorlatilag "normális" életet élek, a kisugárzó fájdalomtól mentesen! A doki azt mondta, hogy lehet egy napig leszek jól, lehet, hogy 10 évig, lehet, hogy tovább.... Az egy napon már túl vagyok.
    Hallottam olyanról, akit 30 év körül műtöttek, és már a harmadik, talán utolsó műtétjénél tart a 40-es éveiben. A szomszédomat 40 év körül műtötték, most 48, fáj, zsibbad, kisugárzik a jobb lábába, talpába, és mindezt a műtét után keletkezett heg okozza az MRI szerint, amit semelyik orvos nem mer műtétre elvállalni, mert olyan kritikus helyen van, hogy kérdőjeles lehet utána, hogy mozogni fog-e tudni. Ha most lenne a műtét előtt, biztosan nem menne a műtétre.
    Én azt a nézetet vallom, hogy bármit kipróbálnék, csak ne legyen műtét. Sajnos sokan esnek vissza, vagy egy másik csigolyánál jön elő a műtét után. Tehát, akit műtöttek, sem lehet biztonságban, sajnos....

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Csirkepipi #2633 üzenetére

    Van élet műtét nélkül is, csak meg kell találni hozzá a megfelelő dokit! /Nem sebészre gondolok!/
    Soha nem késő!
    Ha vissza olvasol, egy volt kollégám 11 éve, és én is már másfél éve műtétre voltunk irányítva, de talált a kollégám egy dokit. Ez volt már 11 éve! Én másfél éve voltam nála, és mindketten műtét nélkül, kisugárzó fájdalmak, zsibbadások nélkül éljük a mindennapokat.
    Én azt mondom: mindent megtenni, hogy elkerüljük a műtétet! A műtét sikerülhet is, de elég nagy százalékban utána visszaesnek, egyszer- kétszer....

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Csirkepipi #2641 üzenetére

    Engem "csak" egy neurológus, és egy reumatikus főorvos irányított műtétre, hogy ők már nem tudnak velem bármit is kezdeni, csak a műtét a megoldás! /Tényleg nagyon fájt a bal vádlim, és a bal csípőm, alig tudtam lábra állni, ülni szinte nem, még a fekvés is gond volt. A derekam ekkor szinte nem is fájt, csak a kisugárzó fájdalmakat éreztem./
    Mindkettő külön-külön adott beutalót is az idegsebészetre..... Na, ekkor hagytam ott őket, és el sem mentem a sebészetre.
    A kollégámnak 11 éve már "lifegett" a jobb lába, folyamatosan zsibbadt, fájt, és nem volt kontrollálható a mozgása. Műtétre már elő volt jegyezve, ha élni, és mozogni akar..... Ekkor találta meg a DOKIT, így nagybetűvel, és a mai napig éli az életét, műtét, és fájdalom nélkül.
    Más: a szomszédomat 5 éve műtötték. Utána folyamatosan javult, tehát a műtét látszólag jól sikerült. Fél éve zsibog a jobb lába, zsibog a jobb sarka, alig bír lábra állni. Megvizsgálták, és a műtéttől keletkezett heg nyomja az ideget, olyan helyen, hogy nem meri senki ismét műteni....

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Gregzekk #2650 üzenetére

    Szia!
    A Doki neked már késő, mert úgy olvasom, hogy túl vagy a műtéten. A dokit még műtét előtt lehetett volna felkeresni!
    Engem a közvetlenül a gerincbe adott két darab "DepoMedrol" /szteroid!/ injekcióval tett mozgásképessé, és kisugárzó fájdalom mentessé, még 2014 szeptemberében. Utána még néhány lokális injekciót kaptam a "fájdalom köré", tehát a gerinc mellé.
    Azóta ritkán tornázom, /McKenzie/ és szinte naponta lógok a denevérpadon, kb. 45 fokos szögben.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Messzala #2658 üzenetére

    "már nincs porckorongom." Nem is tudom, mit mondjak erre!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Messzala #2660 üzenetére

    Örülök, hogy jól vagy, csak nem értem, hogyan lehet élni porckorongok nélkül? Ha már porckorongod nincs, akkor mi fogja össze a csigolyáidat?
    "A porckorong a csigolyatestek között elhelyezkedő kocsonyás anyag, amit rostos porc vesz körül."

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Timi35Szonja #2670 üzenetére

    A röntgen nem ér semmit, csak kapsz bőven sugarakat, ami biztosan nem használ /Én arra el sem mennék/! Mint már írták, csak az MR a jó, még a CT sem!
    Írásod alapján én nem gerincre gondolok, /Nem vagyok hozzáértő!/ , inkább valami más lehet nálad. A gerincsérv esetén általában valamelyik oldal fáj, de nagyon, kisugárzik, zsibbad, de ez inkább a csípő, fenék, lábszár, vádli, lábfejben, és nem a hasban.
    Az MR megmutatná, hogy a gerincben van-e nagyobb gond, én azt csináltatnám meg, de sürgősen! A háziorvos MR-re nem tud beutalni, de a reumatikus, és az idegorvos igen!

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Új hozzászólás Aktív témák