Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    "Azaz az AMD továbbra is sokkal több tranzisztorból hozza ugyanazt a sebességet, bár lehetséges, hogy ezek egy része jelenleg ki nem használt feature-ökre van költve."

    Erről az ilyen kijelentésektől már mindig azon mosolygom magamban, hogy valószínűleg "legacy" kategóriába lesz már sorolva a kérdéses ATI/MD kártya, mire ezeket elkezdik kihasználni a (nem techdemo/teszt, hanem "valódi") programok (és kezdik, tehát mire széles körbe gyűrűzik, már tuti legacy), akár driver támogatási szempontból, akár csak úgy hogy bármilyen idillien is optimalizált, egyszerűen nem elég már a nyers erő a több évvel később megjelent programokhoz (kit érdekel, hogy egy retro tesztben 10, vagy 15fps-el szaggat a játék olyan beállításokkal, ahol ez a tudás előnyt jelent...? na meg amúgy sincs már nekem olyan kártyám, szóval élesben még teszteknek se tudok örülni...), illetve nyilván nincs semmi garancia, hogy valaha tényleg ki lesznek használva.

    Átugorva a konklúzióhoz viszont egyetértek. :R

    A használt piacon viszont, bár gondolom főleg a hektikus cryptocoin bányászat miatt is (bevásárol nagykerből, bányászik, kiábrándul, mindent elad használtpiacon, ismétel - és bányákban sokkal népszerűbb az AMD), legalább "azt kapod, amiért fizetsz", tehát ha bolti áron nem is, de a használt kártyánál rendben van az ár a teljesítményhez, még akár akkor is, ha kellemetlenségeket is be kell számolni (mikor nem csak lassú, de hibásan fut valami a driver miatt).
    Bár személy szerint én mostanra összességében már megbántam, hogy az utóbbi években mindezek tudatában is Radeon-jaim voltak (nem nagy gond, de azért halmozódik a frusztráció, hogy miért döntöttem így többször is egymás után, mert még ha valóra is válik az álom, idő közben akkor is kevesebbet kapsz).

    Doom/Vulkán:
    Ezt is így vártam még 1 éve: a Radon majd behozza a DX12-vel (vagy mint kiderült, előbb inkább Vulkan-al) a lemaradást, mi meg tapsikolhatunk, hogy pár év után már ugyan azt tudja, mint a Geforce a megelőző pár év alatt is. Ha ezt összeadod, megérheti a felárát (nem szabadna a jövőbeni képzeletbeli teljesítményhez mérni a pillanatnyi árakat).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák