Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz nyisziati #6172 üzenetére

    Igen, valóban mindent meg lehet találni ott, de egy alapvető tájékozottság szerintem jó, ha van. Azért ha ránéz az illető egy világtérképre, akkor mondjuk legalább annyira legyen képben, hogy Pekinget nem Afrikában keresi.

  • BiP

    nagyúr

    válasz nyisziati #6172 üzenetére

    Amikor pont arról beszélgetünk, hogy mennyire lenézik az IT szakmát, akkor ugyanezt ne tegyük már más területekkel.

    (#6174) SZIGMA: Egyetértek. Nem kell nekem villamossági szakembernek lennem vagy autószerelőnek, hogy használjam a kapcsolót vagy vezessek.
    Viszont ha van egy alapvető rálátásom (megtalálom a kocsi kerekét, meg tudom, hol a motor) és nem vesztettem el a józan paraszti eszem sem, akkor az már jó esetben elég pár dologhoz.

    A gond valóban, hogy sokszor nincs meg az értő olvasás képessége, semmi problémamegoldó képesség, de sokszor még a hajam se. "én nem értek hozzá"-ezért már nem is hajlandó gondolkodni, félreteszi.

    (#6181) Lenry :Aranybulla 1222.
    Így van, ennek nincs értelme. Mert arra bezzeg senki sem emlékszik már, hogy mi is van benne, és ez miért is volt fontos a történelem alakulásának szempontjából.
    Ahogy az említett földrajzos példa. Az, hogy bemagolom, hogy melyik városokban bányásznak feketekőszenet, nem biztos, hogy életem során sok haszna lesz, viszont a földrajznak csomó olyan része van, amit összefüggésében érdemes lenne megtanítani, megtanulni.
    Ahogy az is igaz, hogy a tantárgyak között rengeteg kapcsolat van, de erre nem nagyon szoktak figyelni rendszerszinten, pedig érdemes lenne így tanítani. (pl. irodalomban a történelmi háttér, de közben meg töriből még az őskornál tartanak. Vagy fizikából kéne a másodfokú egyenlet, de matekból még nem tartanak ott.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák