Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz F.E.K.. #6157 üzenetére

    Foglalkozom iskoláskorúakkal is és sajnos valóban így van. Hiába születtek már olyan korba, amikor mindenféle kütyük veszik körül az embert, a legtöbbjük nem igazán van tisztában alapvető fogalmakkal sem. A legtöbbjük csak telefont használ és amikor kicsit komplikáltabb dolgot kellene megoldani, amihez praktikusabb lenne egy nagyobb kijelzőjű eszköz (asztali gép, laptop vagy legalább egy táblagép), akkor meg vannak lőve és én magyarázom nekik, hogy mit kellene csinálni. (Ha belegondolok, hogy mi általánosban papíron írtunk dolgozatot a DOS-os parancsokból és így hoztunk létre mappastruktúrákat... A gépeket szinte alig kapcsoltuk be. Annak idején nekem még nem volt itthon számítógépem és el is neveztem a tárgyat ámítástechnikának. :D)
    A földrajzhoz meg annyit, hogy az nem csak száraz adatok bemagolásából áll. Hanem abból is, hogy legyen valami általános ismerete arról, hogy fontosabb földrajzi helyeket, netalán országokat, sőt esetleg egy-egy nagyvárost legalább tudja hol keresse a térképen. Gyakorlatilag a legtöbb tanítványomnak földrajzórát is kell tartanom, hogy legalább megértse mely részekből áll össze például az Egyesült Királyság. Ilyenkor szoktak ámulni, hogy miket tud a Google Maps. Lehet szidni a Google-t, de a Maps nagyon jó dolog. Van, hogy csak úgy nézegetem a térképet és megnézek utcaképeket véletlenszerűen.

    [ Szerkesztve ]

  • SZIGMA

    aktív tag

    válasz F.E.K.. #6157 üzenetére

    "Nem hogy egy okostelefon működését nem értik, de mondjuk azt se hogy a villanykapcsoló átkapcsolásától hogyan lesz fény a szobában..."

    Ha úgy vesszük, nem is kell tudni. Felkapcsolom, világít, lekapcsolom, nem világít.
    Autót is többen tudnak vezetni, mint szerelni. Nekik nem érdekes az előgyújtási szög, az autó megy és kész.

    A baj ott van, hogy funkcionális analfabéta az emberek többsége és nem is akar semmit megtanulni. Felnőtt embereknek kell magyarázom, hová kell kattintani egy magyar nyelvű programban, 10X10 cm-es ablak, 2 kattintható gomb, OK és Mégse. És nem találja az OK-t!

    És az univerzális magyarázat: Én nem vagyok ilyen számítógépzseni! :W

    [ Szerkesztve ]

    Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz F.E.K.. #6157 üzenetére

    Hehe, erről már írtam :)

    @Cerebellum - a régi költségeknél nem akarnak többet fizetni - akkor kapják a régi szolgáltatást, meg amire az elég.. . :D

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák