Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz BiP #32610 üzenetére

    erre nálunk a terminus technicus a "benyelte" :D

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #32610 üzenetére

    Igazából még ezt sem mondhatnám... mert azt mondta, hogy majd "leisszuk" az árát, és végülis az elmúlt sok év alatt ez megtörtént.
    CD/DVD meg külön eset, azoknál itt a faluban még különb dolgok is voltak : odaadtam mondjuk az egyik embernek, és 2-3 hét múlva a harmadik-negyedik embernél köszönt vissza a lemezem. A sorban akár olyannal is, akinek pont nem adtam volna oda.
    Amiért ez volt a legidegesítőbb, hogy odaadtam odaadtam X-nek, ő kölcsönadta Y-nak, aki természetesen tovább adta Z-nek, aki jóesetben visszaadta nekem (legkésőbb mikor kértem) de az is lehet, hogy egy vadidiegennél kötött ki, és amikor visszakértem, akkor lehetett házról házra járni, meg idegenek magyarázkodni (mondjuk egy idő után nagyjából mindenkit ismertem, de akkor is mindig akadt egy idegen), hogy van nála valami ami az enyém. Persze ha ekkor fogtál ki egy "normálisat" aki azt mondta h Z-től kapta kölcsön neki adja vissza, akkor a folyamat még lassabb volt. Azt meg hogy a tokja hol lett eltörve*, a lemez megkarcolva, a nyomtatott borító elveszítve/lenyúlva, azt meg sose derítetted ki.
    Miután nem egyszer úgy kellett mindenfelé lemezgyűjtő körútra elmennem, és a saját leltáramkor 70 db lemezem hiányzott (nem egészen 200 lemezből az rohadt sok), befejeztem a kölcsönadást. Azt mondtam, hozzon lemezt és megírom neki is. Természetesen mindenki egyenként megkapta a saját letolását, hogy neki adtam kölcsön a lemezt és nem másnak.
    És ez rám nem nagyon volt jellemző, mivel én egy 20GB-os HDDvel mászkáltam és bármi kellett másoljuk fel a HDD-re. Már csak azért is mert nem szerettem azt a káoszt amit sok ember tartott, hogy megvan az adott cucc, RARba becsomagolva, ami egy darabolt ACE csomagolása, ami egy ZIP... meg a játékban gipszjakab néven van egy 5%-os mentés, de már a menü is olyan felbontásra van állítva amitől égnek a áll a hajam... az ilyesmit szerettem rendbetenni, pláne "autoslovoldozos.rar" -t volt érdemes visszanevezni Interstate '76-nak, és kitakarítani belőle minden gányolást. vagy "Rally-K1ssPista.ace" (amiből természetesen hiányoztak a D3D fileok mert neki úgyis Voodoo van, a többi meg nem szempont) és még sorolhatnám. Mivel én mindent rendben és "tisztán" szerettem kiírni ezért a legtöbb beszerzéssel amúgyis volt nem kevés utómunka. Épp ezért senkitől el sem kértem a CD-t.
    De egy időben a pendrivejaim kezdtek ilyen fogyó eszközök lenni 14db pendrive mellé vettem még egyet és most így van három.

    * Ez volt még idegesítő : A kihajthatós műanyag tokoknak alul vagy felül letörte a fülét (persze észre se vette, vagy úgy tett mintha nem) amitől nyitáskor az egész tartó szanaszét esett, meg ki az ember kezéből. 2009-ben tucatjával dobtam ki az ilyen - amúgy tök jó - műanyagtokokat mert gyakorlatilag javíthatatlanok voltak. Persze senki nem vállalta be (illeve nagyon ritkán, de akkor is csak sokkal súlyosabb sérülés esetén) hogy akkor vesz hozzá saját zsebből 200ft-ért egy új tokot. Át is térem a papírtokokra hamar.

    #32609 koby11h : driver már nekem sem nagyon volt hozzá, már XP alatt is trükközni kellett vele, így ennyiből nem ért nagy veszteség (bár egészen 2009-ig volt egy Win 9X is a gépemen másodlagos oprendszernek, többek között a scanner és a nyomtató miatt, meg még 1-2 dolog miatt).

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák