Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz BiP #27542 üzenetére

    A jelszavamat nem tudták meg, én írtam be. Nem mindig volt kedvem/időm visszabandukolni a helyemre, kikeresni Jolika IT személyi anyagában a kiosztott jelszót (bízva abban, hogy úgysem változtatta meg), visszaslattyogni a tett helyszínére, majd kipróbálni a jelszót. Felpötyögtem a sajátom... A lustaság megoldása a jelszócsere :DDD.

    #27544 Lenry - egyes helyeken már nem :))

    #27557 hcl - Te is meg vagy áldva az RDP-vel :DDD

    User jelzi, hogy elfoglalta a helyét, be kellene állítani neki a gépet, levelezést.
    A levelezőkliens már a beállításoknál fogadott távoli rájelentkezéskor. Felpötyögtem az adatait, beállítottam minden kapcsolatot és kipróbáltam mindenhova is a jelszavait. OK! Visszajelzés szerint is minden működik.
    Pár héttel később hív:
    - nem lehetne, hogy bejelentkezéskor az én nevemet írja ki a gép?
    - hogymit?
    - amikor belépek XY nevét írja ki, nem az enyémet.
    - hol? mondj egy azonosítót, megnézem...
    (gépre feljelentkezek, nézem, mindenhol az ő neve és azonosítója van bent - ment az RDP, így elsőre helyi userre nem is gondoltam)
    Kis egyeztetés után kiderült, hogy a lokális (ami egyébként ugyanúgy AD, csak helyi tartomány) userből nem a sajátját használja. :W Magyarázat: amikor először bejelentkezett, nem voltak meg az ikonok és a szükséges fájlok. Így visszajelentkezett a régire, de most már zavarja a név.
    A mai feladat: adatok átpakolása a jó user profil alá, levelezés költöztetése és néhány fohász, hogy mindezt remote-ból meg is tudjam oldani...

    #27579 E.Kaufmann - benzin? Az a garázsban várja a tavaszt :DDD . Gázolaj legyen a nagynyomású oszlop alatt :)) .
    Sztori még csak-csak, idő alig... és még szabira is kellene menni. Új rendszerre való átállásra készülünk elő. Megbeszélés oktatás hátán karácsonyig. Már nem a levelekkel kezdem a napot, hanem a naptárral. Nem sok hely maradt a napi munkavégzésre. De akkor szép az élet, ha zajlik... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák