Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz BiP #23528 üzenetére

    DDR3 1600 CL9-es ramok anno sok embernek voltak, az újonnan jövő alap DDR4 2133/2400 CL15 még benchmarkban sem mutatott kézzelfogható előnyt. ;]

    3200-as ramok még drágák voltak a kezdetekkor (mint minden újdonság).

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #23528 üzenetére

    Igen, persze amikor haver mondta h váltsak 7th gen I3-ra mint ő (csak ő Athlon FXről váltott) mert milyen jó, akkor mondtam neki h azért a minimális különbségért ami az én I3-mam és az ő I3-a között van, nem fogok lapot, procit és még RAMot is cserélni. (akkor 8GB RAMom volt, de a DDR4 még elég drága volt).
    Mint írtam a legtübbesteben nyilván nem a RAM csere, hanem a lap és a CPU ára tartja vissza az embereket, általában a memóriaal egoclsóbb tétel, kivéve ha valakinek elég sok van, ahogy írtam, ilyen 32-64GB körül már indokoltnak érezném a dolgot, hogy inkább DDR3-as lapot választ a 7th gen mellé, bár én akkor is inkább eladnám és vennék 4-est a helyére, akár kevesebbet.
    (24GB DDR3-ról váltottam 16GB DDR4-re, semmiféle hátrányt nem érzek. SŐT! Az új rendszer sokkal pattogosóabb és gyorsabb érzetű, pedig kevesebb benne ugye a memória).

    Amúgy a DDR5 megint más, ahogy írtad is nincs ott az a nagy gyorsulás, plusz eléggé kiforratlan még, nagyon drága, szóval ugyanaz a helyzet mint anno a DDR4 hajnalán csak éppen még rosszabb is kicsivel. És mint tudjuk itt s vannak 12th genes alaplapok bően DDR4-el, sőt láttam olyat amelyikben DDR4 és DDR5 is mehet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák