Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #23485 üzenetére

    Annak idején én is így éreztem az Athlon XP-s időszakom végét. Hiába volt szerencsétlen 1700+ 1466MHZ-ről 2669MHZ-re húzva, volt a végén már 1,5GB RAM beletömve, sőt, a végén már NVidia 7300GT, az SSE2 hiánya megpecsételte az egész rendszer sorsát. Két féle játék létezett : Az egyik ami full grafikán is folyékonyan, tökéletesen futott, a másik pedig, ami el sem indult. Sajnos az utóbbi táborba egyre több és több engem érdeklő cím kezdett tartozni, így eljött a váltás ideje 2009-ben. De addig is volt egy pár hónapos időszak, amikor semmivel sem játszottam, csak film, zene, net-re ment a gép.

    Aztán az azt követő Phenom 9500-al sem nagyon játszottam a végnapjaiban, bár ott teljesen más volt a képlet :
    Ott ugyanis elindult minden (bár a 2GB RAM kezdett erősen szűk keresztmetszet lenni már 2014-ben), de a HD4850-et HD4890-re cserélve sem sikerült a legtöbb játékból már játszható sebességet kicsiholni, így akkoriban meg ezért ment el a kedvem a játszogatástól.
    Aztán később megtapasztaltam mikor I3 4330-ra váltottam, hogy mind a HD4850 mind pedig főképp a HD4890 iszonyatosan megtáltosodott az új proci mellett (konkrétan minden játék több mint 2× annyi FPS-t adott ugyanazon beállítások mellett). Mondjuk nem is éreztem normálisnak, hogy a HD4850-et HD4890-re cserélve tapasztalatam 1-2% gyorsulást és kalap? Olyan proci limitem volt, hogy hihetetlen.

    Most a 10400F mellett lassan a GTX950 lesz ami elveszi a kedvem a játéktól, az a GTX950, ami minden idők leghosszabb ideje szolgáló VGA-m, pedig 2015-ben ideiglenes megoldásnak volt szánva, max pár hónapra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák