Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #12 üzenetére

    "Arra céloztam, hogy ha a mobilokról nem lehet megállapítani, hogy károsak, akkor a hozzájuk képest sokkal gyengébben sugárzó eszközökről sem lehet azt mondani, hogy károsak."
    Igen, de azt sem, hogy nem...

    "A frekvenciának nincs köze a kimenő teljesítményhez."
    Az élettani hatáshoz viszont annál inkább.

    "Játszák a tudatos vásárlót, de közben ugyanazt eszik mint más."
    Persze, van ilyen is... meg olyan is, aki nem csak játsza...

    "A wireless miatt nyavajgók életmódjába sem lenne túl nehéz belekötni."
    Tehát ha van valami nem teljesen egészséges az életmódjában, akkor semmit sem ellenezhet, ami esetleg egészségtelen?
    Mondjuk túl sokat ülök a gép előtt, ami nem tesz jót a szememnek, hátamnak... akkor nem lehet bajom a dohányfüsttel? :U

  • Hani

    aktív tag

    válasz hakosh #12 üzenetére

    "a mobilokról nem lehet megállapítani, hogy károsak"

    Halkan megjegyezném, hogy ahogy így körbenézek a világban, nagyon úgy tűnik, hogy semmiről "nem lehet" megállapítani, hogy káros, egészen addig, amíg az valakinek jelentős anyagi hasznot hoz, vagy a megállapítás nem hoz másnak még nagyobb hasznot.

    Nincsenek illúzióim: az emberi élet nem számít a pénzzel szemben.

  • krisztianAMG

    senior tag

    válasz hakosh #12 üzenetére

    "...a mobilokról nem lehet megállapítani, hogy károsak..."

    Azt nem kell vitani,h az agyunkban a neuronok közt elektromos feszültség generálódik (h hogy és miképp arról fogalmam sincs,de tudomáson szerint egy izzószálas égőt is képes üzemeltetni annyi elektromos áramot termel). Fizikából pedig tudjuk,h árammal átjárt vezető körül elektromágneses tér van. 2 Elektromágnese tér pedig hat egymásra. Én pl.ez miatt vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban,h ne lenne káros a mobil (és minden egyébb elektromágneses hullámokat kibocsájtó egység) az egészségemre. Mert ne akarja bemesélni nekem senki,h az égvilágon semmi zaavrt nem kelt a fejemben ákár csak az a 2W amivel a telefon rendelkezik. Nem azt mondom,h rákot okoz,de eléggé hihetetlennek tűnik számomra,h egyátalán nem káros. Ezért amíg nem tudunk biztosat csak minimális ideig tartom a nadrágom zsebében a telefon,és Off-line-ra álítom éjjel. :)

Új hozzászólás Aktív témák