Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Nem mi vagyunk az orvosokért, hanem fordítva. Letették egyáltalán a hippokrátészi esküt?

    Valaki írt egy könyvet, nagy botrányt kavart vele. Arról van benne szó, hogy nem szabad megbetegedni, mert a dokik, és a gyógyszeripar nem enged ki a markából.
    A doki annyira ápol fel, hogy kénytelen légy visszamenni, hiszen abban érdekelt, hogy minél több betege legyen.
    A gyógyszeripar pedig igyekszik minél több gyógyszert eladni, abból van a pénze.
    Logikus, hogy aki ennek a duónak a karmai közé kerül, nem szabadul egyhamar.

    Az is benne lehet a dologban, hogy szándékosan a magánklinikára hajtják a "kedves" beteget. Ki tudja, ott talán rokon az alkalmazott.

    Amelyik doki becsületes, lelkes, az megnézheti magát, ha ellentétes pólusú társaságba kerül. Kiközösítik, lehetetlenné teszik.

    Ha van rá lehetőséged, tereld jogi útra a dolgot. Arra viszont számíts, hogy vigyáznak a mundér becsületére.

    És most figyu.
    Sok fájós fület meggyógyítottak már a nagymamák. Edényben sót melegítettek, vagyis inkább felforrósítottak, zokniba töltötték. Fekvés, fájós fül felül. Ketté hajtott törölközőt rá, arra meg a forró zoknit. Ha éget, akkor még egy hajtás a törölközőn, vagy pici szünet. Lényeg az, hogy amilyen forrót kibírsz.
    Nem vagyok doki, csak elmondtam. Nálam (is) hatásos volt.

    Jobbulást kívánok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Nimrod #20 üzenetére

    Látod látod? Nem is voltak olyan butuskák a nagymamák.
    Egyébként a kamillának inkább csak fertőtlenítő szerepe van, bár gyulladás csökkentő is egyben. A hőhatás a lényeg.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz k. #23 üzenetére

    "Egyébként 16 éves létemre azért igyekszem nem megbetegedni mert komolyan halálfélelmem vana korházaktól."

    Vigyázz, ez ördögi csapda. Ha valamitől félsz, az kísérteni fog. Értsd úgy, hogy félelmed valósággá válik, és időnként kórház-lakó lehetsz. Ez persze nem törvényszerű.
    Az élet szép, fiatal és erős vagyok, a betegség meg mehet a francba. Így gondolkodj.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #33 üzenetére

    Árthat? Meglehet.

    Azonban figyelembe vehetjük azt a tényt is, hogy (nagyon) jó pénzért fülgyertyát is árusítanak.
    Más elven működik, ez tény. A felszálló meleg levegő kiszívja a fülből a káros anyagokat.
    Használják persze ezt a spirálisan megcsavart réteges gyertyát köldökre, meg a fene tudja mikre is. Használ? Biztos, legalábbis kárt nem okoz.

    Én jobban hiszek nagyanyám kuruzslásaiban, mint a dokik mindenható tudományában.
    Azt ne feledjük, hogy orvosok híján is egészségesen nőttek fel a falusi gyerekek.

    Ugyan nem ide tartozik, de például a kancsalságot, szemtengely ferdülést sikeresen gyógyították a nagyanyók. Két középen kifúrt fél dióhéj spárgával rögzítve. Ezenken keresztül szemlélődött a kiccsávó, vagy a kiccsaj, aztán ráállt a szeme a helyes látásra.

    Az orvosok műteni tudnak, de igazából a magyar paraszt, a nagyanyó képes arra, hogy valóban gyógyítson. Gyógyításról beszélek, nem hentes munkáról. Nagyanyáról nagyanyára szálló tudomány ez, amelyet a városi népek már vagy nem ismernek, vagy nem fogadnak el.
    Spuri gyógyszertár, Saridon, vagy egyéb szemét, és minden meg van oldva. Tényleg?

    Nálam (is) bejött a forró só zokniban megoldás. Nálad is.
    Volnál szíves elmondani, miként árthat?

    Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködöm. De frankón.

    neduddki: Olvastam Rejtőt. Mindet. Hallottam híred, nem cáfolod meg. Nekem bejön a stílusod. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #35 üzenetére

    No persze, a pórias módszer nem gyógyítja a súlyosabb, kórosabb eseteket. Ezekhez tényleg orvos kell.
    Azonban a doki is azt mondta, hogy a (forró) só is jó, tehát nagy butaságot nem mondtam. Azt viszont nem mondta a doki, hogy ártalmas...

    Nem véletlen, hogy a betegségekre a szervezet lázzal válaszol. A magas hőmérséklet segítség lehet sok esetben, még ha rákról is van szó. Célzott hatással gátolható a rákos sejtek szaporodása.

    Maradjunk annyiban, hogy nekünk (is) jót tett egy zokni forró sóval töltve...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #36 üzenetére

    Ne feledjük, hogy anno létezett olyan, mint alultápláltság. Aztán ugye az anyák szinte a szülés pillanatáig keményen dolgoztak. Ez mind káros volt a magzatra.

    Viszont a túlélők, a porban hentergők szinte életük végéig egészségesek. Mondhatnám voltak, de ma is élnek sokan. Köszönhetik ezt annak is, hogy nagyanyó kipurgálta őket minden betegségükből, így a fülfájásból is.

    Józan ész?
    Hol a józan ész, amikor anyuka még homokvárat sem enged gyermekének építeni, mert félti a fertőzéstől?
    Egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie, hogy immunitást szerezzen. Nem én mondtam ám, hanem doki, akinek nevét nem tudom, de igaza van.

    Aztán az mi a fittyfenétől van, hogy sok fiatalka doki függő?

    Nézd, lehet, hogy őskövület vagyok, de 42 év munkaviszony alatt még nem voltam betegállományban. Ha valami nem stimmel, gondolatban megkérdem rég elhúnyt nagyanyámat, és ő válaszol, vagyis emlékeimben feldereng a gyógymód. Használom, segít.

    Ám ne fogadja el a józan ész. De tény, hogy a vénekkel kevesebb probléma van, mint a jövő reménységeivel.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #38 üzenetére

    Engem akkor lásson orvos, amikor megállapítja, hogy meghaltam. Ezt a házidokival is közöltem, amikor sajnos sürün látogatott minket elhúnyt feleségemet kontrollálva, engem meg vizsgálatra buzdítva.
    Témához kapcsolódva forró só, oszt jóvan...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Kantorpe #55 üzenetére

    Valóban jók ezek a szerek, ráadásul kéznél vannak, és olcsók. Amit Versus ajánlott, a kövirózsa leve is jó. És nincs mellékhatás.
    Nézzük meg egy gyógyszer mellékletét. Aki nem retten vissza a használatától, abban jó adag bátorság van.

    Vöröshagyma, fokhagyma, kakukkfű, zsályalevél, ezerjófű, kamilla mindig van itthon. Beérem velük. Ha spéci a baj, irány a fitotéka, avagy a zöldséges. Úgy biza...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák