Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz S_x96x_S #15 üzenetére

    Ha tippelnem kéne a PCI-E 4.0-ra akkor lesz szükség (gaming fronton), ha elkezdenek jönni az olyan true-DirectX12 játékok amiket Abu vízionált korábban... de szerintem ezek legkorábban a következő konzolgeneráció után terjedhetnek el majd.

    Egy ideje mondogatva van itt, hogy a merőben modern alapokra épülő (tehát nem DX9-11-ben gyökerező motorokat használó) és/vagy RayTracing-et masszívan alkalmazó játékoknak (amikhez még videokártya sincs, beleértve a piacon lévő RTX-et is) a jelenleginél sokkal több és gyorsabb videomemória fog kelleni... pl. az új Titan 12GB-ja is kevés lesz...

    ...na majd ha az a korszak eljön, sztem akkor fog kelleni a PCI-E 3.0 x16-nál gyorsabb kapcsolat, de addig valószínűleg nagyon elhanyagolható lesz az fps különbség. Így akinek már van AM4 alapja, annak gyanúsan nem fogja megéri váltani... már alaplapot...

    ...viszont az a Zen 2, hmmm... :K :B :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #19 üzenetére

    Igen de a jelenlegi játékok kb. a loading screen-en bepakolnak mindent a videomemóriába ami valaha is kellhet, vagy esetleg ha open world game akkor előre be "streameli" és ott elfér, el van annyival...

    Azok a fajta játékok / grafikus motorok amik rendszeresen mozgatnának nagy mennyiségű adatot a GPU/VRAM és CPU/RAM közt, azok még nem nagyon vannak a piacon, és várhatóan nem is lesznek még egy ideig.

    Lehet hogy vannak olyan munka alkalmazások amikhez kellhet a nagyobb sávszél, de valószínűleg a piacnak túl kis részét teszik ki ahhoz, hogy sürgősen ki akarják szolgálni az igényeiket...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #37 üzenetére

    Elvileg ez a "kis" Navi, a Polaris utódjának készült és annak nagyon is jó. Az hogy gamer társadalom felső 2%-a nem kap AMD-től alternatívát a 1080Ti helyett az a tömegeket és így az AMD pénztárcáját kevésbé hatja meg, a középkategóriát dominálni jövdelmezőbb és a piaci részesedésnek is jobbat tesz.

    Ha most egy új GPU kihozására volt csak erőforrásuk, akkor nagyon jó és racionális döntés volt részükről, hogy a középkategóriára böktek.

    Voltak amúgy pletykák egy "Navi+"-ról is, ami felsőkategóriába jönne, 2019 vége felé, de elég homályos ott a kép, simán lehet hogy végül nem fogják kiadni, és majd csak az Arcturus jön oda valamikor 2020-ban vagy akár még később... innen nézve a felsőkategóriát valóban elvesztették, de ez van. Megválasztották a csatájukat, egy olyat amiben van esélyük nyerni.

    Visszatérve a Navi-ra, a leakelt teljesítmény és fogyasztásadatok a 7nm miatt sztem simán lehetnek reálisak, az árak viszont nekem is nagyon gyanúsak. Szerintem simán hozzá lehet adni legalább 50, de inkább 100$-t mindegyikhez...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Jó azért valljuk be ez legalább részben annak a nagy csorda félkegyelműnek is köszönhető akik a pénztárcájukat örömmel lobogtatva vesznek meg bármi újat amit az nVidia kiad, még akár úgy, pre-order-ben is hogy fogalmuk sincs mit fognak kapni... :U

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák