Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tyrel #18 üzenetére

    Nekem pont ez a bajom a PCI-Express 4.0-val, hogy "csak" 2x gyorsabb, mint a PCI-Express 3.0 (31,5 vs. 15,8GB/s sávszélesség 16x csatoló esetében).

    A VGA-k terén egy ideje arról szól minden, hogy már jön a HBM2, meg a HBM3, amik közül az előbbi 256GB/s, utóbbi meg 512GB/s sávszélességet nyújt per memóriacsomag (4 memóriacsomaggal egy ugye 1TB/s és 2TB/s lenne), de itt van a GDDR6, amivel ugye az nVidia 667MB/s-t tud.

    Most nézzük vissza a PCI-Express sávszélességet. Hát... satnya, na. Nem véletlen, hogy az nVidia megcsinálta az NVI-Linket (50, 100, 200, 300GB/s), csak hát ugye ők nem érdekeltek a CPU piacban, tehát nekik annyira nem sűrgős, hogy gyorsabb legyen a kapcsolt a CPU és a GPU-k között. Az RT-hez meg nagyon kell a memória-sávszélesség...

    Szóval amíg a PCI-Express ilyen lassacskán halad, addig a dGPU, az alaplapra rakott RAM és a CPU összeboronálása továbbra is csak kullog az igények mögött...

    Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Televan74

    nagyúr

    válasz Tyrel #18 üzenetére

    A gyártók úgy is megoldják hogy az X370 -es lapomról váltsak X570 -re. Bár én eleve ezt tervezem,engem nem zavar. Az hogy a PCIexp 4.0 nem lesz a kezdetekben kiaknázva nem érdekel,de ott van és ha kell tudja. Nekem nem fáj a dolog.

    Jó lenne a következő körben a R51600 mellé beújítani egy 3600(X) processzort,VGA -ból meg a Navit szemeltem ki elsőnek. :K

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Új hozzászólás Aktív témák