Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmwk1200s

    őstag

    válasz erdoke #9 üzenetére

    Az mit jelent, hogy mérsékelten konyít a számítástechnikához? Az én ismeretségi körömben, amiben bőven akad minden korosztályból 15 évestől 70 évesig, két féle embertípus van:
    - annyit tud, hogyan kell a gépet bekapcsolni, böngészőt elindítani és google-n keresni, facebook mert az nagyon fontos, esetleg film+zene nézése, hallgatása
    - magának épít pc-t, telepíti, üzemelteti és mindig igyekszik a maxot kihozni mindenféle trükkel a rendszeréből
    Szóval egyik sem az a tábor aki mindentazegyben keresne...

    Semmit sem írok alá!

  • bmwk1200s

    őstag

    válasz erdoke #11 üzenetére

    Pl. én is! :D
    Ha tényleg létezne (talán motorola álmodta meg) egy olyan max 4 collos okos-telefon, amit aztán otthon bedokkolva egy min 22 collos full hd monitorba úgy tudnám használni, mint legalább egy ubuntu linuxot, akkor nekem tuti kellene! Plusz egy rendes háttértár pl. 500-1000GB szintén a monitorban.
    És ki tudja? Most hogy már 2magos rendszerek jönnek komoly grafikus tudással és megfelelő szoftver ellátottsággal, lehet csak idő kérdése az egész.

    Semmit sem írok alá!

  • julius666

    addikt

    válasz erdoke #9 üzenetére

    Pl. lenne egy széthajtható kijelzős ketyeréje, ami összehajtva inkább telefon, széthajtva tablet

    Hát hajtogasson akinek 2 anyja van. :P
    A tabletek szvsz pont azért vannak ennyire felfutóban a netbookokkal szemben mert egyszerűek mint a bot: nem kell hajtogatni, nem kell semmi hanem egy lapos tábla amit elég böködni. Ezáltal kényelmesen használható a metrótól kezdve otthon a kanapéban ücsörgésen át mindenhol, miközben a netbook azért elég kényelmetlen tud lenni, ha nincs vmi asztalszerű alkalmatosság amire rá lehetne rakni. Nem mellesleg minden ilyen hajtogatós dolog hatalmas hibalehetőség, a laptopok is általában ott mennek tönkre először.

    Egy dokkolós megoldást már el tudnék képzelni okostelókhoz, bár én inkább azt gyanítom hogy ahogy egyre több minden kerül a felhőbe (ugye kezdjük ott hogy ezeket a kütyüket lényegében netezésre találták ki, net nélkül amúgy is alátétnek jók kb.) úgy egyre kevésbé válik fontossá hogy éppen hol, mi előtt ül az ember ha van net. Szóval kétlem hogy akkora nagy igénye lenne az embereknek arra hogy csak egy kütyüjük legyen (bár arra feltétlenül hogy ne kelljen útra 3-at 4-et magukkal cipelni).

  • ddekany

    veterán

    válasz erdoke #9 üzenetére

    Reális távlatban, szabványos és elterjedt dokkoló csatlakozóval ellátott (na ilyen nincs még... de "csak" akart kérdése) 10"-os notebook bluetooth headsettel amin keresztül hangvezérléssel telefonálsz. Vagy akár a headset helyett egy mobiltelefon-alakú kütyü, ami csak terminálként funkciónál a notebook-hoz képest (tehát kb 0 a teljesítménye). Nyilván akkor még mindig van nálad egy táska, de hát zsebbe férő teljes értékű PC még sokáig nem lesz kivitelezhető...

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz erdoke #9 üzenetére

    Hát nem tudom, hogy egy ilyen összvére menniyre lenne praktikus és jól használható...

    Az androidos telefonom a legtöbb dologra megfelel sőt még néha jobb is mint egy netbook (böngészés, levelezés, facebook, mozi jegy és kaja rendelés, chat, stb.). Pláne az lenne ha itthon is eljutnának odáig a cégek és szolgáltatók, hogy mobil telefonra optimalizálják az oldalaikat.
    Otthon vagy az irodában ülve kényelmesebb egy nagy képernyő előtt ülni egérrel és billentyűzettel mint notebook-kal szenvedni.

    Egy öszvér megoldásnál a méret és használati idő lenne a problémás, szerintem inkább a "felhő" irányba tolódik el az egész és az adott tartalom, adat elérhető lesz szabványos formában bárhol az eszközök széles skáláján.

    Én kicsit tartok az windows-tól ami mindenre jó (HC gamer-office-tablet) mert eddig sem igazán sikerült ilyet alkotni. Android esetében a tablet robbanás is kihozta a problémát - csak a samsung tudott jól használható megoldást lerakni az asztalra.
    Apple sem a teljes integráción dolgozik, hanem a funkciók portolásán, hogy elérhetők legyenek a különböző eszközökön de mind kinézetben, mind funkcionalitásban az adott eszközre szabva. Szkeptikus vagyok az MS-sel kapcsolatban, hogy ők ezt egyetlen opredszerrel megoldják. Illetve lehet, hogy működni fog, de ma már sokan látták mire képes egy iphone vagy egy felső kategóriás android telefon, így ha nem is tudják mi a gui az látják mi a jó és használható és mi a nyögve-nyelős.

    Én ugy látom, hogy a tabletek és komolyabb mobil telefonok térhódítása az alsóbb szegmensbe tartozó notebook-októl veszik el a vásárlókat ez pedig komolyan érinti az intelet mert a piac lesz kisebb.

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

  • julius666

    addikt

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Persze, ellenben az előnyei messze elnyomják a hátrányokat. Az usert nem igazán izgatja hogy lassabb a cucc (amíg persze ésszerű határokon belül marad), ha cserébe tényleg azt kapja amit akar (bekapcsolja és működik, nem kell memóriakártyával, tárhellyel vacakolnia, ha ellopják/elveszik/tönkremegy az eszköz az adatok maradnak, stb).

    Arról nem is beszélve - ami az igazi nagyágyú érv a felhőben tárolás mellett - hogy így olyan szolgáltatásokban használhatja az adatait amikről ugye offline környezetben még csak nem is álmodhatott volna (lásd közösségi hálók). Az újdonságokra fogékonyabb, fiatalabb felhasználók jó része már most sem különösebben vackol az offline tárolással, felnyomja a képeit Facebookra oszt' jó'van.

    Természetesen a jelenlegi mobilnet árak és elterjedtség mellett nagyon még nincs miről beszélnünk, de ami késik az nem múlik.

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Átlag embernek a felhő inkább a dropbox szerű szolgáltatásokat fogja jelenteni, amikor a háttérben történik a szinkronizálás és látszólag realtime elérhetők az anyagok. (ez már most is megy nekem a telefonon). Az apple szintén ebbe az irányba hajt és ők biztos ki fognak hozni egy jól használható megoldást.

    A sebesség pedig elég relatív. A cégnél már most is szinte mindenki VPN-en keresztül dolgozik, ami ha nem is olyan mint a felhő, de sebességben hasonló, és nem igazán panaszkodik senki. Persze ebben benne van, hogy dokumentum kezelő rendszert használunk ami alapból lassabb mint egy sima file szerver, de ez csak szokás kérdése.

    Ha levelezésről, böngészésről, chat, social networking és egyéb hasonló dolgokról van szó és nem helyhez kötött a dolog, akkor a telefonom gyorsabb és kényelmesebb mint egy noti. Ráadásul az androidos gmail kliens megmutatja a az excel táblákat, word doksikat, pdf-eket is, ez pedig nekem elég nagy segítség.

    Persze cége és embere válogatja, hogy kinek mi a kényelmes és használható.

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Új hozzászólás Aktív témák