Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz fordfairlane #69 üzenetére

    az "igények" alatt azt értettem hogy valaki a személyes adatait anonimitását félti, van aki a drága adatkeretét, van aki nem akarja hogy játék alatt lassuljon a gépe "mert épp adatot küld" vagy csak fogja a sávszélt, pörgesse a procit feleslegesen az én villanyszámlám kárára stb. erre értettem. Arra is kitértem hogy ameddig transzparens módon nem tisztázott, ellenőrzött hogy kinek, miről, mit és ezt milyen a gép, hálózat erőforrásait lefoglalva milyen gyakran stb. addig engem is zavar, bár engem kevésbé, én már beleörödtem, hogy gugli ms fészbukk tud rólam pár dolgot.

    Kellene erről is valami reklámkampány stb. hiteles szereplőkkel stb. Pl. valaki fél egy kínai telefontól mert mondjuk azt mondja gagyi stb. aztán megnéz egy filmet arról, hogy milyen professzionális körülmények között gyártják és változtat a véleményén. Vagy akár egy "sajátmárkás" bármilyen termék pl. valamilyen élelmiszerről megtudjuk hogy milyen minőségbiztosítási feltételeknek felel meg, honnan származik stb. ezek mint segítenek az elfogadásban. De erről semmi csak, hogy van telemetria amit nem lehet végleg kiakapcsolni csak, hogy minimális legyen az adatküldés mennyisége és kész.
    Pl. a gugli böngészőben is ki lehet kapcsolni - a használnai statisztikák hibajelentések elküldése opciót ott elméletileg teljesen de nem mindig - pl. telepítés után - kapcsolom ki, egyszerűen úgy érzem, hogy ennyi belefér, hogy használom a böngészőjüket és a felhőtárhelyükön szinkronizálom az adataimat. Ez valahol olyan hogy egy nagyon fontos filmet nem csak nCore-ról töltem le, hanem megnézem a moziban is. De természtesen nálam is van határ - ublock origint használok és vastagon xarok bármelyik oldalra amelyiknek nem tetszik ha emiatt szűnik meg akkor ennyi, van elég honlap a weben. Volt, hogy leültem egy reklámblokkoló nélküli gép elé és azt hittem káprázik, jojózik a szemem sok szemét miatt ami rámömlött a képernyőről, sajnos ezt nem tudom tolerálni.

Új hozzászólás Aktív témák