Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz Malibutomi #25 üzenetére

    (#27) tixem: Ez itt neked is szól

    Akkor te szerencsés vagy... Az a baj, hogy mindig azok magyaráznak, akiknek szerencséjük volt, és nemvolt olyan gondjuk, mint a többieknek.
    Nekem eddig ha jól tudom, akkor 8 AMD kártyám volt. Volt CF is. Az összes ref hangos volt, többnyire melegek voltak, mint atom, tuningolni egyet sem tudtam egyáltalán (elég szerencsétlen lehetek én is, és még nagyon sokan, hogy ilyen sok különböző kártyát egymás után úgy kifogjunk, hogy mindegyik antituningos - vagy csak a tuningolható kártyák jóval ritkábbak az amd-nél? valószínű), driver gondok mindig voltak, minden egyes megjelent játék után 2hetet is kellett néha várni, mire lehetett normálisan játszani velük. Felváltva voltak AMD és NV kártyáim, tehát ugyan azt a játékot tudtam sokszor kipróbálni mindkét gyártó termékével. Az AMD optimalizált játékok túlnyomó része NV-n sokkal jobban ment. Volt olyan Valve játék, amiben egy bizonyos effektnél a 6850-em rózsaszín kockás textúrákat villogtatott a képen (tele voltak ugyan ezzel a külföldi fórumok) és ezt 2hónap alatt sikerült megoldani 15féle beta driver után.... Ja béta driver... Szinte az összes kártyával a beta drivereket az Win 7 is, és a Win 8 is félóránként eldobálta, lefagyott, minden volt velük. Ja meg az összes eddigi AMD kártyám (ref is, és custom is) valamilyen oknál fogva sípolt....Kondi? Tekercs? Fene se tudja, de sípolt bizonyos grafikai terheléseknél. CF-et amikor kipróbáltam még azon a héten eladtam mind a két kártyát, és vettem egy NV-t, mert annyira rossz volt, nem működött semmi normálisan, mikrolaggok voltak stb. Amikor erről érdeklődtem CF topicban, azt mondták, hogy ez általában a CF-el jár, nem tudok mit tenni...

    Ezzel szemben ezeket a gondokat egyik NV-nél sem tapasztaltam még, a beta driverek nálam eddig kivétel nélkül stabilak voltak, ha megjelent egy játék, és valami nem volt jó, akkor még aznap volt új driver, amivel jó lett (ez alól a BF4 kivétel, de azt mindenki tudja, hogy a BF4 nagyon sok sebből vérzett, még mindig nem tökéletes, szóval kár ezzel jönni...). Szinte az összes NV kártyámat tudtam elég szépen tuningolni, nem süvített egyiknek sem a ventije sem 100%-on sem, mint némelyik AMD már 50%-on... SLI mindig tökéletes volt, az persze már más történet, hogy melyik játékhoz van profil, és melyikhez nincs, ez az AMD-re is igaz.
    És NV-nél van PhysX is, ami ugyan nem létszükség, de ha egy játék tudja, akkor nem hátrány ha ott van :)
    Én többet AMD-t soha az életben nem veszek, adtam neki 8x is esélyt, lejáratta magát nálam az AMD nagyon.
    Sokkal több rosszat hallani, mint jót bármikor, bármiről is legyen szó. NV-re ez nem igaz, és ez nem véletlen.
    Drágább ugyan, de inkább legyen drágábban olyan hardverem, ami működik is, mint olcsóbban valami, ami dísznek van, mert használni nem lehet...

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • fugu

    tag

    válasz Malibutomi #25 üzenetére

    én az egy erős kártya elvet vallom.

    Akkor 780ti-d lenne... így marad az "egy középszar kártya" elve. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz Malibutomi #25 üzenetére

    En emlekszem. Szivtam is vele annak idejen...

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Új hozzászólás Aktív témák