Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló!

    Hát nekem egy kicsit finomnak tűnik a kritika a teszt végén, mondom ezt úgy, hogy lassan fél éve "nyúzok" egy ugyanilyen tv-t, de ebbe a teszt rövidsége is belejátszhatott. Az tény, hogy a fekete tökéletes, a HDR és 2160p-s tartalmak szintén szemet gyönyörködtetőek, a színek is rendben vannak, álló kép esetén hibátlan gyönyörű a képminőség.

    A 2.2 csatornás hangrendszer, már ha annak nevezhető mind tv műsoroknál mind filmeknél számomra nagyon kiábrándító, szerintem az Lg 55UB850v 4k lcd-nek jobb hangja volt, az is igaz, hogy aki ilyen tv-t vesz az a beépített hangszórókat nem igazán fogja használni, mert van hozzá normális házimozija.

    Ami a képminőséget és a mozgásmegjelenítést illeti a HDR számomra valóban tud plusz élményt adni a tökéletes fekete mellett, a 2160p és 1080p filmek is nagyon szépek. A problémám egyedül a kép mozgásmegjelenítéssel van, ez sajnos hagy némi kívánni valót maga után... Van aki ezt észreveszi, van aki nem, én sajnos igen, bizonyos filmek bizonyos jeleneteiben nagyon szembetűnő, hozzáteszem a családban van egy Panasonic St60-as plazma és a fentebb említett filmek bizonyos jeleneteinél a probléma nála is megvan. Nem tudom, hogy ezzel a gyártók miért nem tudnak valamit kezdeni, erre lehet mondani, hogy ott a trumotion, de ha azt használom még enyhe beállítás mellett is, akkor meg jönnek a képi hibák, de a mozgásmegjelenítés valóban javul valamelyest, szóval nekem melyik kezemet harapjam kategória ez és mindenképp kompromisszummal jár. Lehet a mozgásmegjelenítés probléma a filmek 24p-ben keresendő...
    Tv adások számomra digi tvt nézve hát nem is tudom hogy mondjam:), ha szépen szeretnék fogalmazni akkor azt mondanám hogy az 1080i-s adások elmennek. A tv adásoknál megint számomra sokszor problémás mozgásmegjelenítést tudom ismét felhozni, ami a gyenge felbontásból és az eu-s-amerikai anyagok frissítésének különbségéből(60Hz->50Hz stb) és annak ide-oda konvertálásából is fakadhat.

    A tv kezelhetőség, smart rendszere, távirányítója médialejátszója szerintem az egyik legjobb, hanem a legjobb a piacon. Korábban is volt magic remote-om, de nagyszerűeket tudok csak rá mondani, a hang alapú keresés is egész jól használható, de van rajta még mit finomítani, a korábban használt Lg webos tvm-hez képest sokat fejlődött a webos is és nem utolsó szempontból gyorsult. A tv csatornák váltási sebessége egy kicsit lehetne gyorsabb. Én külső médialejátszót használok, de teszteltem a gyári lejátszót is. Kezelhetősége egyszerű, én nem futottam bele olyan videóba, amit nem játszott volna le külső hdd-ről vagy hálózatról, jellemzően ezek 1080p, 2160p, HDR, DV anyagok voltak amikkel én teszteltem, számomra nagy szó, hogy a belső lejátszó gond nélkül lejátszotta hálózatról a smartshare program segítségével a 2160p HDR és DV tartalmakat is! Itt megjegyezném, hogy problémát okozhat a 100Megabit feletti adatfolyam lejátszása mert a tv integrált Lan-ja 100Megabites, szerintem a tv árához mérten ez gáz a gyártóra nézve, mikor mindenki már mindenre gigabites Lan-t tesz.

    Pc-re kötve játék módban 60fps-el csak jókat tudok mondani róla és nagyon nagy élmény rajta játszani, kezeli az 1080p 120hz-t és a 2160p 60Hz-t is:)

    Ezen dolgok függvényében továbbra is azt tudom mondani, hogy életem legjobb tv készüléke ami eddig volt, sajnos ebben a kategóriában és árért is kell bizonyos dolgokban kompromisszumot kötni, de ez egyéni preferencia.

    Remélem lesz olyan akinek tudtam segíteni a hozzászólásommal!

    [ Szerkesztve ]

  • Gtaati

    őstag

    válasz -FreaK- #33 üzenetére

    Helló!

    Pc-n játék módban 1080p-ben tudom használni natív 120hz-n és így 120fps-el játszani. Input lag külföldi teszt szerint, ha jól emlékszem 21.3ms.

    A mozgás megjelenítésnél ami számomra zavaró a darabosság, szaggatás, svenkelés, erre gondoltam!

  • Gtaati

    őstag

    válasz -FreaK- #39 üzenetére

    Helló!

    Megpróbálom a hivatalos infót is megkeresni neked, de nézz be nyugodtan az Oled fórumba és keress rá.

    Nálam egyedül a filmeknél zavar a darabosság, szaggatás és ugye ezt én kadenciahelyesen játszom le külső lejátszóról.

  • Gtaati

    őstag

    válasz Bakus #42 üzenetére

    Helló!

    Olyan, hogy beégés ghost volt akinél előfordult. Személyes tapasztalat és az Oled fórumon lévő tulajdonosok véleménye szerint amire érdemes figyelni, hogy az LG úgy adja ki a tvt, hogy a dobozból kivéve bekapcsolod akkor rettentően magas az oled fényel üzemel a tv(pontos értékre már nem emlékszem), nem összekeverendő a fényerővel, van az is külön:) Szóval a tapasztalatok alapján nappali szűrt fényviszonyok mellett is bőven elég a 40-es oled fény érték, sötétben meg ettől kevesebb is és a lényeg hogy az első pár 100 órában ne üzemeltesd a panelt nagy oled fény mellett mert ez hajlamosíthat beégésre. HDR tartalmakat is inkább "bejáratási" idő után érdemes huzamosabban nézni. Én erre odafigyeltem és így jártam el és már több mint 1600 óra benne van bő 5 hónap alatt és semmi gondom nem volt se beégéssel se semmivel. Pedig volt h 10 órát egyfolytában ment rajta a The Division és ott azért van statikus tartalom is, az asszony meg otthon van a gyerekkel és megy rajta a tv is:)

Új hozzászólás Aktív témák