Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló!

    Hát nekem egy kicsit finomnak tűnik a kritika a teszt végén, mondom ezt úgy, hogy lassan fél éve "nyúzok" egy ugyanilyen tv-t, de ebbe a teszt rövidsége is belejátszhatott. Az tény, hogy a fekete tökéletes, a HDR és 2160p-s tartalmak szintén szemet gyönyörködtetőek, a színek is rendben vannak, álló kép esetén hibátlan gyönyörű a képminőség.

    A 2.2 csatornás hangrendszer, már ha annak nevezhető mind tv műsoroknál mind filmeknél számomra nagyon kiábrándító, szerintem az Lg 55UB850v 4k lcd-nek jobb hangja volt, az is igaz, hogy aki ilyen tv-t vesz az a beépített hangszórókat nem igazán fogja használni, mert van hozzá normális házimozija.

    Ami a képminőséget és a mozgásmegjelenítést illeti a HDR számomra valóban tud plusz élményt adni a tökéletes fekete mellett, a 2160p és 1080p filmek is nagyon szépek. A problémám egyedül a kép mozgásmegjelenítéssel van, ez sajnos hagy némi kívánni valót maga után... Van aki ezt észreveszi, van aki nem, én sajnos igen, bizonyos filmek bizonyos jeleneteiben nagyon szembetűnő, hozzáteszem a családban van egy Panasonic St60-as plazma és a fentebb említett filmek bizonyos jeleneteinél a probléma nála is megvan. Nem tudom, hogy ezzel a gyártók miért nem tudnak valamit kezdeni, erre lehet mondani, hogy ott a trumotion, de ha azt használom még enyhe beállítás mellett is, akkor meg jönnek a képi hibák, de a mozgásmegjelenítés valóban javul valamelyest, szóval nekem melyik kezemet harapjam kategória ez és mindenképp kompromisszummal jár. Lehet a mozgásmegjelenítés probléma a filmek 24p-ben keresendő...
    Tv adások számomra digi tvt nézve hát nem is tudom hogy mondjam:), ha szépen szeretnék fogalmazni akkor azt mondanám hogy az 1080i-s adások elmennek. A tv adásoknál megint számomra sokszor problémás mozgásmegjelenítést tudom ismét felhozni, ami a gyenge felbontásból és az eu-s-amerikai anyagok frissítésének különbségéből(60Hz->50Hz stb) és annak ide-oda konvertálásából is fakadhat.

    A tv kezelhetőség, smart rendszere, távirányítója médialejátszója szerintem az egyik legjobb, hanem a legjobb a piacon. Korábban is volt magic remote-om, de nagyszerűeket tudok csak rá mondani, a hang alapú keresés is egész jól használható, de van rajta még mit finomítani, a korábban használt Lg webos tvm-hez képest sokat fejlődött a webos is és nem utolsó szempontból gyorsult. A tv csatornák váltási sebessége egy kicsit lehetne gyorsabb. Én külső médialejátszót használok, de teszteltem a gyári lejátszót is. Kezelhetősége egyszerű, én nem futottam bele olyan videóba, amit nem játszott volna le külső hdd-ről vagy hálózatról, jellemzően ezek 1080p, 2160p, HDR, DV anyagok voltak amikkel én teszteltem, számomra nagy szó, hogy a belső lejátszó gond nélkül lejátszotta hálózatról a smartshare program segítségével a 2160p HDR és DV tartalmakat is! Itt megjegyezném, hogy problémát okozhat a 100Megabit feletti adatfolyam lejátszása mert a tv integrált Lan-ja 100Megabites, szerintem a tv árához mérten ez gáz a gyártóra nézve, mikor mindenki már mindenre gigabites Lan-t tesz.

    Pc-re kötve játék módban 60fps-el csak jókat tudok mondani róla és nagyon nagy élmény rajta játszani, kezeli az 1080p 120hz-t és a 2160p 60Hz-t is:)

    Ezen dolgok függvényében továbbra is azt tudom mondani, hogy életem legjobb tv készüléke ami eddig volt, sajnos ebben a kategóriában és árért is kell bizonyos dolgokban kompromisszumot kötni, de ez egyéni preferencia.

    Remélem lesz olyan akinek tudtam segíteni a hozzászólásommal!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák