Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Integra #41 üzenetére

    Azért nem tudod ugyanezt megcsinálni mert az egész a lényege a szoba geometriájára való térbeli kalibrálás, amit a rendszer végez el. Tehát a bútórókra, tárgyakra vetített kép geometria és fényerő szempontból kompenzált lesz.

    Amúgy elsőre nekem is ez jutott eszembe, hogy nem kell, de akinek niccs projektora annak kiegészítheti az élményt. Szerintem az igazi probléma nem a költségekben van, azt úgyis megoldják a nagy mennyiségű fix beszerzéssel, kihozatallal, stb... Szerintem grafikai teljesítmény szempontjából lehet kérdéses, hogy mennyire tudja jól kiszolgálni a konzol az 1080p tévét és a kibővített játékteret egyszerre. A másik pedig a távolság kérdése. Nem tudom hányan játszanak tévén ilyen messzirőlt. Amikor egyik barátomnál Xboxoztunk akkor a 32"-os tévéhez gyakorlatilag odaültünk mint egy monitorhoz. Én ezt látom nagyobb gondnak, hogy amiyen távolságról már jól belátná az ember a perifériát és jól érvényesülnének a képből kijövő effektek, ott már túl kicsi a fő játéktér és emiatt kellemetlen. Vissza is jutottunk a projektoron való játékhoz :)

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz b. #92 üzenetére

    Azért hadd szólaljanak meg azok is akiknek esetleg van vetítőjük vagy 50"-os tévéjük, esetleg rendelkeznek némi tapasztalattal a témában... :U

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    (#47) Integra:

    Nyilván egy baromi olcsó LED pikoprojektor lesz benne, erősen nyomott áron, amit a Microsoft pozíciója és a leszerződött példányszám tesz majd lehetővé, ha termék lesz ebből. Mi a gond? Nem kötelező venni ilyen rendszert, lehet játszani nélküle is.

    Hogy mondjam már ezt a 3D felület kalibrálást máshogy, pedig hasonló mint amikor pl. a Prometheus-ban lézerrel térképeznek a gömbök, vagy bármilyen high-tech filmben :) Tegyük fel, hogy van egy sík felületed, legyen ez a fal. Ha erre kivetítesz egy négyzetrácsos ábrát akkor látod a falon a négyzetrácsokat (pl. konvergencia tesztábra, stb...). Ha nem egy sík fal van előtted, hanem 3D objektumok, akkor az erre vetített négyzetrács a nézőpontodból el fog torzulni, hasonlóan ahhoz amikor hullámos a vászon. Ezt figyeli a Kinect és kapott képből következtetni lehet a geometriára a kivetített referencia és a visszaolvasott kép eltéréséből. Minél részletesebb a függőleges és vízszintes mérés annál pontosabb lesz a becslés a 3D térről. Ráadásul ezt a Kiect két kamerával nézi ha jól tudom. Egy fényképpel pedig a színek elhelyezkedését is meg lehet kapni. Ezekből az információkból tud készíteni a gép egy, a játékos perspektívájából virtuálisan homogén felületűnek tűnő felületet, amire mehet a játék térbeli világának kiterjesztése. Ebben benne lehetnek a szoba saját élei is.

    (#126) b.

    Például házimoziban van tapasztalatom és jóbarátomnál pedig 50"-os plazmán nézünk filmet, játszunk. Tudod ez olyan kicsiben mintha élből elutasítanánk azok véleményét akik ismerik a kvantummechanikát és minek olyan hülyeségeket beszélni, amikor a Newton-i rendszer teljesen jó és látjuk, hogy leesnek a testek...

    A 60" nem házimozi méret, az még sima TV. Igaz, ott már 2 méterről egész jó az 1080p, de az átlag otthoni szoba körülményeihez viszonyítva az is kevés. Pont erről van szó, hogy egy 47"-os tévéhez nagyon közel kell ülni, itt már értelmét veszítheti az augmentált valóság. Ha meg valaki az átlagos 3-3,5 méteres távolságról játszik akkor meg a nagyfelbontású tartalomtól ülhet túlságosan távol.

    Az alkalmazott projektor fekete szintje sem lesz egy világbajnok és mivel belelóg a TV a vetített térbe, ezért vetített feketével fogja kimaszkolni a rendszer a TV területét. Itt van esély arra, hogy a nem tökéletes fekete becsillanjon, jobb esetben csak a képminőséget rontsa. Ideális esetben ide CRT projektor kéne ahol az abszolút feketénél egyszerűen nincs kép.

    A másik a teljesítmény kérdése. Ha a TV-n 1080p-ben fut a játék akkor vajon mennyi erő marad az augmentált valóság megjelenítésére? Hogyan fog ez hatni a játékélményre ebből a szempontból és eleve miért nem lenne jobb asott esetben egy nagy 1080p-s felületen játszani?

    Ezek teljesen jogos aggodalmak és mind valósak. Teljesen függetlenül attól, hogy meg akarjuk-e érteni vagy nem...

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák