Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geezer

    aktív tag

    gondolom elírás:
    "Alig egy héttel az iPhone 5 hivatalos bemutatása után viszont ismét fellángolt az iPhone Mini témakör..." =iPad Mini?

    Egyébként akkor most hogy is van, ki diktál a piacon, és ki megy a versenytársak után?
    3,5" iPhone után most 4" iPhone (közben 50 másik cégnek már van 4" és afeletti telója), 10" iPad után most 7" iPad (közben újabb 50 cégnek már évek óta van 7-8-9" tabletje).
    Nyilván erre is van almás válasz, amit az agymosottak (akinek nem inge...) boldogan bevesznek, és adják tovább, mint a Szent Igét.
    Én a lassú süllyedést látom az Almánál.
    Nem most, nem jövőre, de ez lefelé mutat.

    A gép maga ránézésre nem rossz, egyébként.

  • geezer

    aktív tag

    válasz erdoke #12 üzenetére

    Az, amit leírsz érthető.
    Én csak azt látom, hogy eddig nagy volt az Arc náluk: Majd ők megmondják a piacnak, mi kell.
    Nem tetszik a fogyasztónak ez-az, de kit érdekel, ez van, majd meglátják, milyen jó.
    Most viszont igenis mennek a trendek (ha nem is konkrétan pont a versenytársak) után, és az eddigi nagy mellény, és a piaci pionír szerep nincs már sehol. Felső kategóriásak a cuccaik nagy része (ha más nem a kinézet, design terén), de most nem látom sehol a nagy úttörőt.
    És szerintem ez a lefelé vezető út első állomása. Először csak az úttörő szerepet veszíti el, majd a vezető helyet, és amikor ezek összegyűlnek, eszkalálódnak, és átfordulnak a fogyasztók fejében, és eltűnik a nagy mámor, hogy "Húúú, Epöl...", akkor mi marad?
    Nem gondolom, hogy egyhamar tönkre menne a cég, de a lecsúszás veszélye szerintem nagyon is reális.
    A legmagasabb szintű menedzsmentnek nagyon észnél kell lennie a következő években, mert ami most apróságnak tűnik, az a Jobs-i hagyatékot (úgy gazdasági, mint szellemi örökséget) egy-két év alatt nullára redukálhatja.

    MOD:
    üzemidő:
    némi növekedés, fejlődés, de semmi forradalmi. Az aksi Li-ion (ha jól tudom), csak kicsit nagyobb. Az, hogy a saját hardverükre optimalizált (gyors, gördülékeny, de nagyon zárt) OS-ükön elég jó üzemidőt tudnak kicsiholni, nem nagy cucc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák