Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    Nem értem ezt a cimet. Miért "extra teljesitmény" az, amikor egy adott hardver rendeltetésszerű használat mellett, túlhúzás és egyebek nélkül képes egy adott "gyári" teljesitményre, a gyártó pedig olyan drivert szállit hozzá amely nem képes kihasználni a hardverben lévő kraftot, majd pár hónap elteltével kiad egy javitottat, amellyel már közelit a kártya a maximális teljesitményéhez :F Ez nem extra, nem "ajándék" hanem az elvárható (minimum) Amihez képest a gyártó alulteljesitett, majd korrigálta. HA korrigálta. Nekem pl. állandóan kékhalált okoznak az újabb amd grafikus kártya driverek webes videók nézése közben. A nem sokkal régebbiek nem. Tudom, kapcsoljam ki a böngésző hardveres gyorsitását, ami 2009 óta jelen van...

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz #25068288 #21 üzenetére

    És? Kérdezd meg érdekel e.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz Xelo #24 üzenetére

    Akkor erősitsen meg abban is, hogy ha nekem (és sokan másoknak, a legutóbbi 2-3) amd vga driver konkrétan kékhalált okoz böngészős videók nézegetése közben, neki, neked, meg gipsz jakabnak viszont nem, azzal én, meg azok, akiknél ezt csinálja (pontosabban csinálják a legutóbbi driverek) nem vagyunk kisegitve és valami rejtélyes módon, még attól sem oldódik, vagy szünik meg ez a driver bug varázsütésre, ha benyögitek, hogy nálatok momentán nem okoz ilyen, egyébként rohadtul kellemetlen jelenséget (főleg hogy hardver/szoftver hiba sem lehet, ugyanis idei, de régebbi drivereket feltelepitve gond nélkül megy minden és eltűnik a bsod)

    Persze megpóbálhatsz meggyőzni, hogy nekem mennyire jó és hasznos, örüljek, hogy neked "semmi problémád nincsen" és hogy a tapasztalatok, amiket leirtam, a tények és jogos felháborodásom = "vélemény vagy gondolat", melyekről szerinted azt hiszem, hogy "többet érnének mint az övé". A gond "csak" az ezzel, hogy eleve föl sem merült bennem kinek mi a "véleménye", vagy az, hogy nekem ezeket kategorizálnom kellene értékesség alapon. Érted a különbséget? Nem bonyolult. Én leirtam egy tényt, ami nálam tény. Ő "válaszul" leirt egy másik tényt, ami nála tény. Én leirtam leszarom nála mi van vagy mi nincs, pontosabban utaltam rá. Te leirtad nálad sincs és ez mennyire fasza, aztán "véleménynek" tituláltad a tényközléseinket, majd ezen az alapon filózni kezdtél magadnak a "vélemények" latba esésének demokratikus megitéléséről....

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz Xelo #28 üzenetére

    Ne keverjed.

    "nem tudom miért meglepő hogy egy adott témával kapcsolatban különböző embereknek különböző tapasztalatai vannak"

    Sosem volt meglepő, előző hozzászólásomban éppen erre hivtam fel a figyelmedet, tehát a szerepcsere enyhén szólva vicces.

    "nem hitetlenkedtem a problémáddal kapcsolatban, egyszerűen arról beszélek hogy megadhatnánk egymásnak a kölcsönös tiszteletet, és pusztán azért mert a másiknak a véleménye nem egyezik mondjuk a tiéddel, nem kéne hülyének nézni"

    Fogalomzavar még mindig. Még MINDIG nem "vélemény" a tényközlés. A két dolog jelentősen különbözik egymástól. Egyébként pontosan annyi tiszteletet adtam, mint amennyit kaptam, nem tudom mi ezzel a problémád. Se többet, se kevesebbet. Ha többet akarsz te, vagy akárki más, azt ki kell érdemelni. És ha már szerinted "megadhatnánk egymásnak a kölcsönös tiszteletet", kezdhetnénk például azzal, hogy ha valaki leirja igencsak kellemetlen tapasztalatait, amik egy szoftver hibájából adódóan állnak elő: nem annak kéne lenni első "reakciónak", hogy ugrunk rá tüntetőleg, hogy jó sok :U :DDD ;] -al megspékelve, mindenképp közöljük vele nekünk nincs ilyen problémánk ugye? Túl azon, hogy semmi értékelhető információval nem bir, még idegesitő is. Én pl. sosem tettem, nem is fogom.

    "ha te ilyen ember vagy hogy leszarsz mindent a saját kis világodon kívül, egyáltalán nem jogos elvárnod hogy veled ne így bánjanak"

    Nekem nincs "kis világom", de ezt te nyilván jobban és pontosabban tudhatod, hiszen gyakorlatilag semmit nem tudsz rólam. Mindenesetre köszi ezt a semmire alapozott, lesajnáló, halál primitiv korlátolt idiótának beállitó feltételezést rólam, de nem kérek belőle, mert sértő, nem igaz, és különösen a "mindent" kitétel hangzik rohadt viccesnek ferditő megbélyegzés próbálkozásodban, ugyanis egészen pontosan leirtam, konkrétan mit szarok le, pontosabban (csak) utaltam rá és az "kicsit" másról szólt, mint a "minden" (olvasd vissza, ha elsőre nem sikerült értelmezni) Továbbá felhivnám a figyelmedet, hogy még mindig egy hardver gyártó driveréről beszélünk, illetve arról kinél funkcionál, nem funkcionál rendesen. Azt a jogot hadd tartsam már meg saját magamnak, hogy eldöntsem érdekel e melyik vadidegennél megy, főleg ha attól még nálam ugyanúgy nem megy és az általa(tok) közölt "információt" akárhogy forgatom: nem hasznos semennyire sem. Ha értékes lett volna, érdekelt volna. De nem az, igy nem érdekel.

    "én ezzel le is zárom a témát, eleget offoltunk. amúgy meg egyre inkább szimpatizálnék az ötlettel hogy a regisztrációt egy iq-teszthez kössék a fórumon... :D"

    Szóval a TE világodban ez igy megy, hogy keversz alapfogalmakat, majd számon kéred más hozzászólására adott válaszomból a szerinted nem eléggé kiszüremlő, amúgyis érdemtelen "tiszteletadást", ezt követően megpróbálsz kioktatni, utána személyiségem korlátolt konzervdoboz-lumpen jellegére utalgatsz mindenféle alap nélkül (természetesen jó óvatosan, virágnyelven, amit a PH gumiszabályai engedélyeznek) végül konkrétan lehülyézel és az IQ-mat (amiről szintén semmit nem tudsz) emlegeted pejorative és, ha jól értem arra utalgatsz, hogy az ilyen hülyéket eleve be sem szabadna engedni a fórumra, hogy ne zavarják köreidet. Gratulálok. Különösen a "következetességedhez".

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz Xelo #30 üzenetére

    Le a kalappal! Mindenképp :R

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz #25068288 #32 üzenetére

    "minket hülyézel"

    Hol is? Mutasd, idézd.

    Egyébként mind a 4 win10-em legális, cirka 2001 óta használok amd (akkor még ATI) kártyákat, tehát ismerem a drivereik beállitó felületét, hibajelentőit, a viz pedig pont hogy nem ver. Még a funkcionális analfabétáktól sem... Viszont azt támogatom, hogy magadon segits. Szerintem is remek ötlet.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz #25068288 #36 üzenetére

    Még mindig nem látom, hogy idézted volna mikor hülyéztelek le téged, vagy a másik csávót, vagy bárkit. Ahogy a "személyeskedésemet" sem, de azt is idézheted nyugodtan. A tieid viszont egyértelműek. Ahogyan az is, hogy az, amiket leirtál rám vonatkoztatva, pontosan lefedik, amit te csináltál. Nem véletlenül irtam funkcionális analfabétizmust. Ha végigolvassa valaki a leirtakat, totál egyértelmű mi(k)re céloztam. Az amőbás, gerinces dologról meg csupán annyi a véleményem, hogy mindenki magából indul ki és hogy zéró információd van rólam, illetve ezekről a fogalmakról, amiket gépiesen sorolsz, a probléma megoldó képességeimről, hardveres tudásomról, ismereteimről, gyakorlatomról ahhoz, hogy megitélhess. Szerintem maradj a smiley eregetésnél. A "segitségedről" meg csak annyit, hogy kb. annyira faék egyszerűségű, mintha azt akarnád elmagyarázni, hogyan kell felrakni töltőre egy telót, szóval bocs, ha nem vágtam hasra tőle, hogy csont gyp-sként kezeltél egy hardveres szakmai fórumon... Én kérek elnézést. Esetleg elmagyarázhatnád hogy kell lehúzni a wc-t, hogy kell jegyet lyukasztani, hogy kell felcsavarni a fűtést egy radiátoron, vagy hogy kell megkenni egy vajas kenyeret. Hálám örökké üldözne érte.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz #25068288 #41 üzenetére

    Alaptalanul vádaskodni megy. Alátámasztani bármivel meg nem, mert "semmi értelme". Érje be mindenki egy biankó idézőjellel és képzeljen bele amit csak akar a gyalázkodásaid okát igazolandó. Bár én lehetnék ennyire nagyvonalú magammal. De én gerincet nem csak könyvön láttam.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák