Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gábor vitéz

    tag

    válasz #06658560 #7 üzenetére

    Kopi, vezettél már valaha? A kocsiban is kicsúszik alólad a szék?? LoL!
    Ugyan nem használtam még ezt a kormányt (mivel nem is lehet még kapni) de máshol úgy van megoldva hogy a tapadás csökkenésével (ami egy ponton túl csúszást jelent), arányosan csökken a kormány ellenállása. (és teljesen megszűnik ha elemelkedsz talajtól, vagy mondjuk jégre futsz)

    Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

  • Gábor vitéz

    tag

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Na nem akarok már ennyire offolni. Azt hiszem én nem sértegettelek. Kérlek te se tedd. Nem téged minősítettelek csak azt amit írtál.

    Amúgy igen, csúsztam meg már párszor ('95 óta vezetek) és sokszor a kormányon érezni először, hogy hoppá "felpuhult" kormány: úszik a kocsi! (ezt nem csak én állítom lásd: (#21) szab.tam válaszát) Főleg ha nem figyel annyira oda az ember, vagy idegen kocsiban vagy amit nem érzel annyira. És ehhez nem feltétlenül kell kanyar! A testeden nem érzed olyan hamar hogy csúszol mert együtt mozogsz a kocsival! Centrifugális erő csak akkor hat rád leginkább ha kocsi nem csúszik hanem tapad az úthoz a kanyar közben. Tehát a te mozgásod iránya és sebessége valamilyen mértékben különbözik a kocsiétól. Elvileg tanulnod kellett az inerciarendszereket fizikából...

    Amúgy meg arra a kérdésedre reagáltam h a kormány hogy érzékelteti a csúszást. Most meg azt mondod hogy az egész testedre hasson centrifugális erő? Ezt nehéz elvárni egy kormánytól. Persze az is kellene, a megoldás pedig a kettő együttese lenne, mivel a kocsi viselkedését a kormány (+pedálok) ellenállásán kívül a kocsit érő külső erőhatások szimulálásásaval lehetne legpontosabban modellezni. De ehhez már szimulátorkabint kell épiteni, vagy elmehetsz egy játékterembe és megkapod ezt az élményt... De most komolyan ha lenne ilyen cucc és meg is tudnád venni, akkor kipakolnád a fél szobádat hogy beférjen?

    Na hagyjuk ezt... peace! ;)

    Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

Új hozzászólás Aktív témák