Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Atti

    újonc

    Ugyan nem Evolve Infinity, de nem akartam új témát nyitni, ezért ide írom:

    Vásároltam egy Evolve Blade DualCorder HD típusú médiaközpontot. Sokat hezitáltam, mert sehol nem találtam róla véleményt. Ezért most ez szeretném itt pótolni.

    A készülék tudását tekintve a műszaki adatok szerint számomra teljesen megfelelt:

    Szabadon fogható DVB-T,
    Ethernet hálózati csatlakozás, WiFi,
    Lejátszás helyi hálózatról,
    Beépíthető HDD,
    NAS funkció,
    USB 2.0, USB 3.0
    HDMI,
    Internet elérés: böngésző, YouTube, Facebook, stb.

    Megvásároltam a készüléket egy a lakáshoz közeli hipermarketben, arra számítva, hogy ha nem tetszik, ill. nem használható, visszaviszem az üzletbe.

    Az első meglepetés a doboz kibontásakor ért, u.i. csak cseh nyelvű használati utasítás volt benne. Sebaj, az internetről letölthető a kézikönyv, így ezt kellett kinyomtatnom.

    A bekapcsolás után, ami kb. egy perc, bejön a beállítás menü, ahol a nyelvet, régiót lehet beállítani, majd automatikusan behangolni az elérhető csatornákat. Az furcsa, hogy bár a készülék csak a szabadon fogható csatornák vételére alkalmas, ennek ellenére beállítja az összes csatornát (fizetőseket is). Ez a későbbiekben a csatornák rendezésénél okoz gondot.

    Miután behangoltam, kipróbáltam a csatornák kezelését, és első ránézésre zavarónak tűnt, hogy ott a sok (vagy 40) nem nézhető fizetős csatorna. Persze van szerkesztési funkció, ahol törölhetők és áthelyezhetők a csatornák. A fölösleges csatornák törlése ment, csak elég munkás volt a távirányítóval: csatorna kiválasztás, szerkesztés, jelszó beírás, törlés gombra állás. Áthelyezéskor jött az első komolyabb probléma. Áthelyezéssel (csatornák cseréje - Swap) lehet cserélgetni a csatornákat. Ez ment is, de befejezéskor a vissza gomb megnyomásakor lefagyott a készülék. Semmit nem lehetett csinálni, csak az áramtalanítás segített. A visszakapcsolt készülék nem jegyezte meg a beállított csatorna-sorrendet. Második próbálkozáskor a készülék nem fagyott le a vissza gomb megnyomásakor. Ehelyett újra indult, és szintén nem jegyezte meg a beállítást. Ekkor kezdett rossz lenni a szájízem.

    Ezután leteszteltem a hálózati kapcsolatokat. Mind kábelen, mind WiFi-n könnyen beállítható a készülék. A hálózatról történő lejátszás probléma-mentesen végrehajtható, a Prohardver honlapjáról letölthető teszt-fájlokat rendben lejátssza a készülék (mind hálózatról, mind USB-ről), egyedül a KillaSample az, amelyen a kép elromlik. Ennek a fájlnak nagyon magas a bit-rate-je.

    [http://prohardver.hu/tudastar/medialejatszok_tesztmodszere.html]

    Ezután megnéztem az internetes dolgokat. Hát itt jött a második meglepetés. A YouToube-ról a készülék nem tud lejátszani. Sebaj, nézzük a Firmware-t. A honlapon lévő legfrissebb firmware frissítés pont a YouTube javításról szól. Hátha az előbbi hiba is ki lesz javítva. A leírás szerint jártam el: Install fájl a pendrive gyökerébe, készülék áramtalanítás, pendrive bedugás, reset gomb megnyomás (min. 5 sec.) és bekapcsolás. Bekapcsolás után megnyugtató, hogy a készülék jelzi, hogy folyamatban a frissítés. Ez kb. 2 perc. Ezután a készülék újraindul. Ismét nyelv majd csatorna behangolás. A bekapcsolás után kicsit megváltozik a menük látványa, de ez is elviselhető.

    Elsőnek rögtön a YouTube-ot néztem meg, és tényleg az működik, viszonylag könnyen a távirányítóval is beírhatók a kereső szavak (feljön egy billentyűzet, amin a távirányítóval kell navigálni), ki is próbáltam néhány rövid filmet. Rendben volt.

    Ekkor megnéztem az internet böngészőt. Hát az igazság az, hogy külső billentyűzet és egér nélkül itt nemigen lehet boldogulni, a távirányító segítségével nem vihető be karakter, nem lehet a kurzort mozgatni. Egerem ugyan volt, de billentyűzetet nem csatlakoztattam, így ezt nem tudtam próbálni.

    Visszatértem a csatornák rendezéséhez. Sajnálattal konstatáltam, hogy a korábbi firmware hibája ebben is benne volt. Az újraindulás itt is megtörtént, a csatornák rendezését nem tudtam elvégezni.

    Ekkor tettem még egy kísérletet, és fölraktam a honlapon található előző firmware verziót. A csatornák rendezésénél meglévő hiba továbbra is fennállt, és ráadásul a YouTube sem működött.

    Ekkor feladtam a küzdelmet, összecsomagoltam a készüléket, és visszavittem a TESCO-ba. Elmondtam, hogy a készülék lefagy és újraindul, szerintem szoftverhibás. Azt nem említettem, hogy firmware-t cseréltem, biztos nem lett volna jó pont. A hölgy egy kis ellenkezés után jegyzőkönyvet írt, és visszaadta a pénzt. A szabály az lehet, hogy mivel a készülék az üzletben nem próbálható ki, a vásárlástól számított három napon belül vissza kell venni. Én aznap visszavittem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák