Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    A difficulty növekedés nem kellene, hogy meglepetésként érjen bárkit, még most is "csak" 80% / hónál tartunk, és már tavasszal is 60% körül volt.
    Az áresés az kellemetlenebb, mert a diff növekedéssel kombinálva most már újonnan vásárolt rigek megtérülésére nem sok remény van. Nyilván akinek már megvan, annak még megéri - az áramköltségnél még mindig jóval többet hoz. Vagy megpróbálni eladni, amíg jó áron elmegy...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz himpike #320 üzenetére

    Hetek óta kínlódik. Elindul, felmegy 20-40-et, megáll, visszafordul, és alacsonyabban stabilizálódik. Amikor felment 400 fölé, akkor 4-5 óra alatt felment vagy 80-at, most nem ez a lendület látszik.
    Persze simán lehet az is, hogy 2 perc múlva megindul :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz sb #327 üzenetére

    Bevételt szerintem nem a pillanatnyi árfolyamokra kell alapozni, hanem 1-2 alapfeltételezésre és sok számolásra.
    Alapfeltételezésként kénytelen vagy kimondani, hogy hiszel vagy nem hiszel az ETH hosszú távú stabilitásában, növekedésében. Ezt meg lehet támogatni utánaolvasással, de a végén akkor is egy hitbeli kérdés lesz.
    - Ha hiszel, akkor ez a visszaesés nem gond, csak tranziens állapot a befektetésedben, csak ülni kell az eddig kibányászott / megvett coinokon, és bányászni, amíg lehet. Sőt, ha hiszel, akkor ez jó pillanat az ETH vásárlásra.
    - Ha nem hiszel, akkor át kell állítani a riget valamire, amiben hiszel, vagy el kell adni. A meglévő coinok eladása nehéz kérdés, mert még akkor is felmehet jóval magasabbra átmenetileg, ha hosszú távon már nem teljesít.

    Közös a két esetben, hogy a difficulty miatt riget venni már nem érdemes.

    (#325) t72killer: ld. feljebb. Nem reménykedni kell, hanem gondolkodni és számolni. Utóbbiból jó sokat, több scenariora.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz sb #340 üzenetére

    Én nem értek a tőzsdéhez, ezért nem is abból a szempontból néztem. Viszont pont ez az egyik fő gond számos hobbi-bányásszal, hogy keveri a termelést és a tőzsdézést egymással. Ha termelek, akkor azt szeretném, hogy ETH-em legyen, és az árfolyam vagy hosszú távon érdekel, vagy egyáltalán, mert ahogy megterem, eladom, és örülök, ha éppen jó áron megy el. Ha tőzsdézek, és az árfolyamra spekulálok, akkor pont az az első döntésem, hogy x pénzből bányászriget veszek vagy ETH-t. Már jó ideje jobban jár, aki az adott pénzből ETH-t vesz.
    Nyilván a kettőt lehet kombinálni egymással, de akkor azt tudatosan kell, jobb esetben tőzsdei hozzáértéssel, és nem összevissza csapongva attól függően, hogy éppen mit szeretne a kicsi szívem látni.

    Az árfolyamingadozás szerintem (laikusként) egyáltalán nem meglepő. Ami szárnyalás volt január óta, az lenne a csoda, ha nem ment volna falnak. Én nem hiszem, hogy ebből lehetne következtetni akármelyik irányra (ie. felmegy / lemegy) a jövőben.

    (#339) t72killer: ld. fent, itt is keveredik a termelés és a tőzsde. Ha bányászol, akkor számolni azt kell, hogy adott befektetéssel mennyit termelsz, és csinálsz pár scenariot a várható árra (vagy egyszerűen számolsz egy target árat, hogy honnan éri meg). Amitől ez nem triviális (ie. kalkulátorok), hogy a difficulty függvényt figyelembe kell venni, különben hülyeség lesz az eredmény.
    Ha tőzsdézel, akkor a tőzsde szabályai érvényesülnek, és mondjuk nem árt, ha értesz hozzá.

    (#344) orbano: ... és ugyanaz még egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák