Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Club

    őstag

    Nem nagyon szoktam írni ilyen írásokhoz, de most pár dolgot leírnék, hátha válik belőle előnye valakinek, még ha kissé lírai is a mondanivalóm, tudom.
    Régebben elgondokoztam hogy ezek az emberek miért csinálják amit csinálnak.
    Feladtam. Erköcsileg, emberileg, morális, értlemében korlátozva nézni a dolgokat nekem eléggé gyomorforgató, sőt elképzelhetetlen. Vannak közhelyek, amiket ha valaki csak úgy odadob, valóban, nevetségesen hatnak. De ha érzed mögötte a dolog valódi mivoltát, nyernek értelmet. Íme egy közhely: ''Ami nem öl meg, az erősebbé tesz''. Erre az esetre kivetítve tökéletesen alkalmazható. Új élet? Én értem a célzást, de ez nem új. Más, jobb, szebb, biztonságosabb, fontosabb, élhetőbb, boldogabb. Ezt jól ragadd meg, és ne engedd el. Ami történt, történik, történni fog sosem felejti el az ember, főleg nem ha ennyire negatív hatások érik. Elfelejteni nem lehet, de ha ügyes vagy, és jól csinálod, akkor el tudod magadban rakni úgy a helyére ezeket a dolgokat, hogy ne bántsanak. Könnyű kimondani ezt, tudom... De ha nem csinálod meg, felemészt. Most talán még nem tudod mit tanultál meg. Gerinctelen és tetű dolgok, emberek vannak. Megtanultad értékelni azt, amit sokan egy életen keresztül sem tudnak. Ezt, ezt ne felejtsd el. Az életnek van esszenciája, dolgok amik mellett ha elmész sose jönnek vissza. Mocskos dolog ami veled történt, és az egész helyzet, de abban biztos vagyok, hogy minden apró örömöt, te fogsz értékelni! Az olyanokat is,amiket azok az emberek akik a ''gondtalan élet'' látszatát keltve fel sem foghatnak. Ők ezekkel a dolgokkal maximum akkor szembesülnek, ha találkoznak egy olyen egyénnel, aki hasonlóképp átélt dolgokat mint te, és hirtelen érthetetlenné válik számukra hogy minden jólétük, örömük, mennyire semmit sem ér ahhoz képest, amit te képviselsz.
    A végére csak még valamit: ''Akkor szününk meg embernek lenni, amikor feladjuk az álmainkat''.
    Na ez az, amit sose adj fel, a boldog élet álmát.
    Ha nagyon erősen akarod, megcsinálod.
    Viszontagságos, kemény, szembeköp az élet párszor majd, de hidd el:Jobb lesz mint azt valaha is képzelted volna.
    Hajrá kiscsaj!
    Ne felejtsd: Mindig van holnap! :)

Új hozzászólás Aktív témák