Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #4 üzenetére

    Elméletben az LCD is be tud égni. Gyakorlatban nem szokott, ahogy a microLED sem.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #8 üzenetére

    Ez nem ugyanaz, mint a nagy LED falak, ne keverd össze. Egész véletlenül minden microLED-del foglalkozó technológiai összehasonlító cikk amit eddig láttam, messze az OLED fölé helyezi a microLED-ek élettartamát, némelyik szerint még az LCD-knél is jobb(bár az már nekem is gyanús), itt a két komoly probléma a panelek vaskossága és az alacsony PPI. Már az ár mellett...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #22 üzenetére

    Már azon túl, hogy dabadab ezt állítja, van valami konkrét információd is e tekintetben?
    Én a napokban utána olvastam pár helyen(pl itt vagy itt és itt, meg itt), és abból amit találtam, nem ez jön le.
    Idézet: "However, Micro LED has higher brightness and is more stable than OLED because of its inorganic nature. In other words, red, green, and blue Micro LED pixels do not have luminance decay issues."
    Nyilván nem 100% beégésmentes, de az LCD se az, még se merül fel szinte soha vele kapcsolatban tényezőként.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Azzal ugye tisztában vagy, hogy nem minden LED szükségszerűen egyforma?
    Hogy a 10-15 éves LED technológia és a jelenlegi microLED technológia nem feltétlenül ugyanazokból az anyagokból építkezik?
    Illetve hogy a beégés(image retention) jelenségének önmagában baromira semmi köze ahhoz, hogy bocsát-e ki fényt az egyedi (sub)pixel vagy nem. Ahhoz van köze, hogy használat közben kialakul-e permanensen berögzült kép vagy sem - hogy konkrétan mi a technológiai háttere, az e tekintetben lényegtelen.

    "a LED-ek fényereje csökken idővel a használat függvényében" ez a kijelentés csak és kizárólag abban az esetben állhatja meg a helyét, ha minden LED egyforma, arról pedig pontosan tudjuk, hogy nem igaz. Ha máshonnan nem, akkor csak meg kell nézni a 20 évvel ezelőtti LED zseblámpában levő LED-et és egy mai modern zseblámpában levőt. Se a formája, se a fényereje, se a fogyasztása nem azonos.
    Arról nem is beszélve, hogy ahhoz, hogy gyakorlati szinten ne kelljen beégés problémaköréről beszélni, nem kell az, hogy egyáltalán ne csökkenjen használat során a fényerő, elég ha csak 3-4x lassabban csökken.

    Utána néztél egyáltalán annak, amivel vitatkozni próbálsz? Azt látom, hogy a sommás kijelentésektől a tényekkel való érvelésig még nem sikerült eljutni.

    Az ilyen sommás kijelentésekről az egyik kollégám sztorija jut eszembe. A srác BME-n végzett autótervező mérnökként(én már informatikusként dolgoztam együtt vele), és mikor az évfolyam kiment a BMW-hez tanulmányútra, megdöbbenve látták, hogy olyan vékony vezérműtengelyeket használtak ott komoly teljesítményű motorokban, ami az általuk tanultak alapján képtelenség volt. A tanárukat megkérdezve, hogy lehet az, hogy az általuk tanult képletekből nem tud kijönni egy olyan vékony tengely, az volt a tanár válasza: hja, a BMW-nél nem ugyanazokkal az anyagokkal dolgoznak...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #27 üzenetére

    Már miért lenne red flag, ha a szervetlen mivoltára hivatkoznak? Amíg nem látsz szerkezeti képletet, addig nem hiszed el, hogy tartósabb a szervetlen mint a szerves, vagy mi? Nyilván nem minden szervetlen tartósabb minden szervesnél, hanem a konkrét OLED panelokban használt szervesnél tartósabb a konkrét microLED-ben használt szervetlen... csak a szélesebb publikum számára hozzáférhető(közérthetőbb) információk nem tartalmaznak ilyen mély technológiai részleteket(amik java része gondolom eleve üzleti/ipari titok)
    Vagy csak az a technológia versenyképes, amit az LG fejleszt ki(OLED, QNED)?

    Az meg, hogy mikorra terjed el, a jelenlegi vitás kérdés(van-e illetve milyen fokú a beégés problémája a microLED-eknél?) szempontjából teljességgel irreleváns.
    Amennyire látom, az elterjedését leginkább az alacsony PPI gátolja, elsődlegesen azzal kell majd valamit kezdeniük.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #33 üzenetére

    Nem ezt állítom.
    Azt állítom, hogy az általam látott ÖSSZES témába vágó cikkben azt állítják, hogy a szervetlen microLED-ek esetében nem jelentős/nem létező probléma a beégés. Egyetlen olyan cikket sem láttam, ami mást állítana.
    Ehhez nem szükséges komplett technológiai változás "a LED technológiában", elég ha az újonnan kifejlesztett microLED-ek kifejlesztésekor léptek esetleg egyet előre anyaghasználat tekintetében a korábbi microLED-ekhez vagy LED falakhoz képest. Ahogy a legújabb generációs OLED-eket is kevésbé érinti a beégés problémája, mint a korábbiakat.

    TE alá tudod támasztani bármivel, hogy "Ez is beég, természetesen." ? És itt most nem arra gondolok, hogy elméletileg képes beégést produkálni, hanem arra, hogy ez a gyakorlatban is probléma, felhasználói élmény szintjén. Merthogy a kérdés, amire ezt a választ adtad, nem elméleti eshetőségek szintjén vetette fel a problémakört...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #35 üzenetére

    Nem bulvárcikkek(ennyi erővel a TFTCentral technológiai ismertetői is bulvárcikkek szerinted?), bár kétségkívül nem is tesztek, de itt emlékeztetnélek, hogy te még ennyit se tettél le az asztalra...
    Arról nem is beszélve, hogy nem azt írták sehol, hogy a degradáció nem gond, hanem azt, hogy a beégés nem az, ne csúsztass, ha lehet.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz h-yle #47 üzenetére

    dabadab is pont ugyanezt mondta.
    A különbség aközött amit ő mondott és amit én, az, hogy ez egy elméleti igazság.
    A gyakorlatban azonban nem ez a kérdés, hanem az, hogy az eszköz élettartama alatt milyen valószínűséggel következik ez be, illetve milyen óvintézkedéseket kell tenni a minél későbbi bekövetkezés érdekében.
    Amennyiben az a válasz, hogy 3-4x annyi idő kell a beégéshez(nem konkrét adat, nem láttam teszteredményeket, amiből a konkrét arány látszana, csak példa), mint egy OLED esetében, és emellett nem kell különösebb óvintézkedéseket tenni, akkor a gyakorlatban ez egy nem jellemző probléma.
    Tekintve hogy már az OLED esetében is egész használható szintre csökkentették a beégés veszélyét, gyakorlatilag TV-jellegű használat esetén nem is nagyon kell tartani tőle, csak monitor jellegű használat esetén.

    Abban egyébként nem vagyok teljesen biztos, hogy a világítástechnikában használt LED-ek kifejezetten azonosak a kijelzőtechnikában használtakkal anyaghasználat tekintetében, még ha a fizikai alapelv azonos is...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák