Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz orbano #21 üzenetére

    persze, meg külső vinyó is létezik végülis :)

    Steam: marcias88

  • GReddy

    tag

    válasz orbano #52 üzenetére

    Kiváncsiságból megcsináltam:

    Meglepő: SSD-nél 7mp (14GB) HDD-nél 21mp. Annyit azért hozzátennék, hogy a HDD-s telepítés legalább bő fél évvel öregebb, úgyhogy szerintem nem fair a teszt, bár a különbség látványos. (Igaz, elég csekélyszer nézem a rendszermappa méretét, bootidőben NEM jelentkezik érezhető különbség)

    Egyébként a stílusod undorító. Gratulálok hozzá.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

  • Strezi

    őstag

    válasz orbano #52 üzenetére

    Én is megcsináltam ezt a tesztet: 2 másodperc alatt van, 13 723 560 654 byte.

    A cikkhez pedig:

    Én nem ugranék bele ész nélkülegy olcsó SSD váásárlásába. Talán csak akkor ha notiba kellene és tudnám tesztelni milyen a valós használat mellett.

    Igencsak jó SSD kell, hogy kompromisszummentes legyen a használata a mindennapokban.

    Nekem nagyon bejött az Intel X25M-80 G1 rendszervinyónak. Valmi brutál ahogy indul a gép, pedig itt a cégnél nem kevés appl megy alapból. A többieknél ez két perc fölötti idő, jelemzően 1TB-s vinyókkal nekem pedig 15mp. Viszont evvel meg oda kell figyelni, hogy ne legyen defrag, restore point-o kletiltva stb stb mivel nincs TRIM.

    Igazából egy SSD szerintem teljesen más felhasználásra optimális mint egy HDD. Nekem pl nincs virtuális memória, inkább csak azokat a progikat indítom el, amire éppen szükségem van. Ez viszont nagyon gyorsan történik. Ugyancsak adott mellé 1,25TB hdd, meg gigabit fileserverek. Otthon pedig 1GB NAS, szintén gigabiten. Na, így tényleg gond nélkül elférni 80 GB-on :D

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • Metalfan

    senior tag

    válasz orbano #31 üzenetére

    Na jó, egye fene, SATA3-as csati mégsem létszükséglet, úgyhogy azt az x25-öt meg elfogadnám ;)

  • Tir Na Nog

    csendes tag

    válasz orbano #76 üzenetére

    Ez igaz, de csak sebesség szempontjából. Azonban az SSD-k korlátozott számú újraírhatósága miatt nem jó ötlet azt folyamatos (újra)írásnak kitenni. Egy SSD 4k-s blokkokban ír (szabad területre), viszont 512k-s blokkokban töröl, ha valami meglévő adatot módosítasz, azt kiolvassa RAM-ba, hozzáadja a plussz információt, törli az 512k-s blokkot, majd a módosított tartalommal visszaírja. Ha 1 bitet változtatsz meg, akkor is 512k-t kell újraírni, hiába csak 4k egy page (a legkisebb egyben kezelt egység). Természetesen a vezérlőchip igyekszik a kevesebbet használt blokkokra írni, ezért az újraírt terület szinte biztos hogy nem ugyanaz lesz mint ahonnan kiolvastad az adatot, de majd az is sorra kerül egy másik alkalommal. A lényeg hogy 1 bitnyi változás esetén is 512kB területet kell újraírni, ennyivel jobban "koptatod" az SSD-t.

    What begun as a transfer of cosciousness from flesh to machine escalated into a war which has decimated a million worlds.

  • MaUser

    addikt

    válasz orbano #52 üzenetére

    Én is megcsináltam a tesztet:
    Az 500-as F3-on kemény 3mp volt (65000 fileban tárolt 14 gigányi adat).

    Ahol látnám előnyét az SSD-knek az a programindítás, de Vista-ban már a Photoshop-ot is lehetett képnézegetőnek használni 4GB ram mellett ezen a winyón. Superfetch nélkül biztosan más lenne a helyzet, de nagyobb file-ok mozgatásánál (és azért az átlag user inkább videótmp3-at másolgat, mintsem rendszerpartíciót) pl. a két F1-es között is 100MB/s felett van az átvitel. F3-ak esetén meg 140MB feletti értékek a jellemzőek.

    Elérési idő talán a win boot-nál számítani átlag usernél, de oda meg ott a hybrid sleep, ráadásul az agyonpakolt win7-em is egy percen belül bootol F3-on.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • demagóg

    aktív tag

    válasz orbano #51 üzenetére

    ha pedig elfogy az újraírások száma, akkor read onlyvá válik a lemez, adatvesztésről szó sincs!
    Ennél azért bonyolultabb a FLASH működése. Az öregedő cella úgy megy tönkre hogy a sikertelen átírás vagy töltés szivárgás miatt (tipikusan MLC jellemző) szemét marad vissza, ami már adatvesztést jelent. Ha ez éppen a translator akkor összefüggő blokkok válhatnak elérhetetlenné, extrém esetben akár a teljes felület is. Sokszoros hiba esetén a hibajavításon (pl. ECC) is átcsúszik a sérült tartalom, sem a detektálása sem a javítása nem történik meg.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • MaUser

    addikt

    válasz orbano #89 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy mindenben jobb, csupán arra próbáltam utalni, hogy általános használat során (ideértve a kódolást is, bár nem tudom miért kell ezt túllihegni, még egy több százezer soros c kódon is max. egy perc a parse a netbeansben, millió+ sornál sem tartott 3 percnél tovább az understand-nek, pedig ezek sima céges 5400-as notiwinyók és ugye csak egyszer kell full-t csinálni, mert utána már megvan az index + a verziókövetés, fordítani meg nem percenként fordít az ember, pláne ha erre külön szerver is van a licence-k miatt) nem jön ki igazán ma már az SSD-k előnye.

    Amíg xp volt és nem lehetett normális indexeltetni az oprendszerrel az összes file-t és nem volt superfetch addig elhiszem, hogy volt értelme, de manapság ezek az előnyök nagyon eltűntek vista/win7 + normális asztali gép mellett. Pl.: három hete megy a gépem (estére csak hibernálom) és nem emlékszem, hogy bármikor is várnom kellett volna valamire winyókerregés miatt 1-2 másodpercnél tovább (de a várakozás is csak a fetchből kiesett progiknál van). Pedig folyamatosan megy Matlab, benne két modell, firefox 8 tabbal, egy virtual pc, meg vagy 10 megnyitott pdf + doc + torrent + outlook szintén 1 giga körüli nem archivált cuccal. De pont ez lenne a lényege a Vista-nak/Win7-nek, nem? Elhiszem, hogy notinál nagy előny az SSD a fogyasztás és a melegedés miatt, de az igazi előnyét nem látom asztali gépnél. Értem én, hogy az elérési idő milyen jó, hogy ha alacsony, de mit gyorsítana pl. nálam? Nincs semmit, max. a CCC csipkedhetné magát jobban, mert az fetch ide vagy oda 5mp-ig kergeti a winyót.:D

    Majd ha Intel X25-m tudású, legalább 200gigás SSD-ket lehet kapni 30eFt körül, akkor elgondolkozom, de most nagyon nem látom azt az teljesítménybeli többletet, ami indokolná az árkülönbséget.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz orbano #93 üzenetére

    Elhiszem, hogy megmondod, de általános felhasználásnál továbbra sem látom értelmét, mert mint a példám mutatja, nem szűk keresztmetszet ilyen esetben sehol, ha van elég ram.

    Azért, amire te a VS-t használod, az elég messze van bárminemű átlagos felhasználástól.:) Egyrészt a userek kis része programozik egyáltalán, annak egy része használ VS-t és abból egymilliomod használja arra, amire te. Én pl. csak csak matlab frontendként használom a VS-t (igaz a c# az stimmel), főleg a könnyű párhuzamosíthatóság miatt, mert algoritmust a fene se áll neki c-ben fejleszteni, ha van matlab és ezzel már valszeg aktívabban használom, mint a vs userek 80%-a.:)

    (Netbeans meg csak c parse-hoz kell, mert ugye a beágyazott fejlesztőeszközök abban nem igen erősek, a fene se programozna abban, százszor többet ér c-hez egy normálisan belőtt understand vagy akár vs.)

    Egyébként én sem értem ezt az agresszív hangot, beszóltam én valamikor?

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz orbano #99 üzenetére

    Miért lenne ÁLTALÁNOS felhasználásra szűk keresztmetszet egy jó HDD? Leírtam, hogy mikre használom és azt is, hogy extrém eseteket leszámítva (és akkor is csak 2-3mp-re és a superfetch vagy indexelés hiánya miatt) soha nem kell várnom a winyóra...

    Miért kéne kipróbálnom egy SSD-t, ha egyszer nem szűk keresztmetszet egy filléres F3 most sem amire használom és amire átlagban egy usernek kell? Prociból tudom, hogy jobb lenne egy négy magos a kettő helyett, mert mondjuk nem két napig futna egy validációm, hanem csak egy napig, mert párhuzamosítható algoritmusokkal dolgozok, de a mostani HDD-m SEHOL sem szűk keresztmetszet az általam vázolt elég általános felhasználás mellett, mert NEM VÁROK soha a winyóra (a már említett extrém, 2-3mp-es eseteket leszámítva...) Elhiszem, hogy neked sokat számít az SSD az általad említett felhasználási területen, de ne akard már másra is ráerőltetni. Tudnál még példát mondani, hogy hol számít a MINDENNAPI életben, ahol mondjuk egy normálisan belőtt win7 egy nomális HDD-vel nem tudja közel ugyanazt? Szvsz sehol... Vagy ez is olyan, mint a HT-s tesztek voltak anno az A64-gyal szemben, hogy milyen jó az a HT, igaz kimérni nem tudjuk, de "érezhető"? :O (Mondom ezt ex-P4 és ex-A64 tulajként.)

    Nem azt mondom, hogy felesleges az SSD, csak azt próbálom jelezni, hogy bár neked nyilván nagyon bejött, de normál felhasználásra, a mai árán nem látom értelmét, mert max. 2-3mp-et kell várni egy rendes HDD mellett is. Esetleg kicsit többet játékok pályabetöltésénél (lásd Crysis 8mp, vagy "kiválóan portolt" GTA4 dupla ideje), de ez nem igazán ér meg szvsz egy havi minimálbért egy átlagos felhasználónak. Jók lesznek az SSD-k a népnek (és ez nem pejoratív értelemben mondom), beleértbe engem is, ha majd jóval olcsóbbak lesznek.

    Írtál egy teszt, ahol szerinted kijön az SSD-k gyorsasága. Pont ezért válaszoltam, mert lemértem és nagyon nem látom az előnyt. Azután gondoltam csak bele, hogy mikor éreztem egyáltalán lassúnak a gépet a winyó miatt és rájöttem, hogy win7 alatt erre nem igen volt példa (lásd a korábbi válaszaimat). Peace :R

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák