Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz DraXoN #56 üzenetére

    Azokon a lapokon ahol működne igen. Nem hiszem, hogy ez az elmúlt 1-2 napban derült volna ki, amikor már jöttek ki BIOS-ok egyes lapokhoz. Azt nyilván a lapgyártó is tudja melyik alaplapok teljesítik a feltételeket.
    Üzletileg nem éri meg, mert csak a felsőkat vinné. Ott meg vegyél inkább X570-et. Egy B350 vagy B450 esetében szvsz senki nem számított rá. De egyes X470, X370 képes lehet stabilan kiszolgálni a szabványt.

    Gamer for Life

  • Predatorr

    őstag

    válasz DraXoN #56 üzenetére

    Amikor tudható, hogy 100% biztos a működés? Vezérlő a cpu-ban, kábelek a lapban, más nem kell: ezt nyilatkozták pár hete. Amúgy persze, hogy mindegy, mert az X470-re legalább nem kell ventilátor, hogy ne főjön meg, és sem procit, sem VGA-t nem ma tervezek cserélni. Addigra (kb. 2022.) már mindenben lesz, és az Intel is kivezeti a biztonsági réseket (elméletileg). Addig felőlem mindkét cég a hajára kenheti az újításait és a vásárlók szívatását. Mert ugye Intel ua foglalat, mégis lapot kell cserélni, AM4 meg jó évekig, ahogy mondani szokták, aztán hopp, mégsem.
    A lapok minősége más kérdés, hetekig bújtam a teszteket, mire olyan X470 lapot találtam, amelyben nem csak 2-4 fázist dupláztak, stb.
    Hát, VGA-t/SSD-t illetően tényleg tök mindegy van-e PCI-E4.0, mert olyan VGA nincs, amelynek kéne (a Navinak sem kell), SSD sem nagyon, illetve az is csak megfőne. Megvárom, amíg az 1. vásárlók szívnak az új lapokkal (kíváncsi vagyok, hány fő meg remek házakban). Ryzenből is a 2. gen lett jó.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák