Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Noukoum #12 üzenetére

    A bizonyítékot annak kéne hoznia, aki bevezeti az új technológiát és ezeket politikai trendektől függetle szakiknak ellenőrízni.

    Más dolgom is van ma, mint ezeken évődni, csak itthagyok pár kérdést:
    1. mennyit termel a tipikus nyugat-EU napelem (korábban Ny-Németo.-ban, most UK-ben élek, van bőven)
    2. mennyi az élettartama, a végén be lehet-e szimplán olvasztani, mint az említett gázrezsót?
    3. mennyi a súlya és térfogata, amit a kínai gyárelepről Johnny McDonald telkéig ki kell cipelni, majd élettartama végén elszállítani, feldolgozni?
    4. mennyi a tartószerkezet legyártásának és leszállításának költsége
    5. mennyi fosszilis kapacitást kell tartani a rendszerben éjszakára és télre üresben, amikor fél UK árammal FŰT, természetesen olyankor amikor HIDEG van = kevés a napfény

    "a leghülyébbek a leghangosabbak" - az ADAC szakijai nyilván mind hülyék. Nagyon "érdekes", a 2018as tanulmányuk, ami a villanyautózást igencsak messze találta a "zéróemissziótól", teljes verziója egy ideje elérhetetlen, de vannak még róla átvett cikkek:
    " Das E-Auto, das bei der Batterie-Herstellung und beim Recycling sehr hohe CO2-Emissionen verursacht, rechnet sich gegenüber dem Benziner nach 116.000 Kilometern, im Vergleich zum Diesel erst nach 580.000 – also weit über der angesetzten Gesamtlaufleistung von 150.000 Kilometern."

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Noukoum #24 üzenetére

    A természeti katasztrófákat felhozni nem egészen fair szerintem, mert hány ilyen is történt? A mi generációnkban 2. (Fukusima és Chernobyl)
    Hány olajszivárgás történt? Hány bányaomlás? Hány bányászatból származó talajvízszennyezés stb stb. Nincs bajom egyáltalán azzal, hogy ezt is belevegyük, de akkor vegyük bele mind a kettőbe.

    A gazdaságilag elbukik sem ilyen egyszerű. Azért "olcsó" a napelem, mert nagy állami támogatás és EU pénz van rá. Enélkül nem lenne olcsósodás és töredéke beruházás nem lenne. Egy normális atomerőmű megtérülése olyan 10-15 év, tehát egy hosszú távú project, de nem is szereled le egyhamar. Paks is 1982-ben kezdett el termelni és egyhamar nem fogják leszerelni. Tehát többnyire 40-50 évig üzemel, tehát a 10-15 de még 20 éves megtérülés nem tűnik rossznak.

    Így gyorsan rákeresve pl az USA-ban a napelemek 10%-át hasznosítják újra, mert nagyon drága. Európában jobb a helyzet, de nem olyan sokkal. A leggyakoribb, hogy "landfill" lesz belőle. Most próbálják átnyomni a törvényi szabályozást ami rátolja a felelősséget a gyártókra/kereskedőkre.

    E szerint az oldal szerint 26 reaktor van leállítás alatt épp és 6 üzemel, de ezeket is le akarják állítani. Ezt én nem nevezném "alig"-nak.

    igen korábban is használtak szenet és gázt, de nem ilyen arányban. Valamivel ki kell váltani az alaperőműveket és valahogy szabályozni a hálózatot csúcsfogyasztásnál. Nem támogatom a kormányt semmilyen formában és nincs igazuk ebben a kérdésben sem, de neked se.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Noukoum

    veterán

    válasz Noukoum #28 üzenetére

    Szerkesztés lejárt, a hozzászólás második fele az idézettől kpbendeguznak szól. ;)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Noukoum #24 üzenetére

    ráadásul a nukleáris hulladék tárolása még mindig nem megoldott és nem is tűnik úgy hogy a közeljövőben megtörténne.

    alapvetően megoldott lenne, ásni kell egy mély gödröt és beletemetni csak senki nem kapkodja el mert egyrészt nem sürgős másrészt az újabb generációs reaktorokban jó eséllyel hasznosítható lesz az a fűtőanyag ami ma az átmeneti tárolókban pihen. Az atomerőművek hulladékában az a jó hogy nagyon kevés. Paks1 teljes működése alatt keletkezik 10 kádárkockányi hulladék.

    Németországban alig volt atomerőmű 2011-ben 17 blokk termelt áramot Németországban az ország áramtermelésének 25%-át adva. Azért ezt erős "alig"-nak nevezni. 2022-ben pedig ezek a számok elvileg 0-ák lesznek. Ami azért poén mert jelen pillanatban is 13%-ot adnak a még megmaradt erőművek és így is 463g CO2 levegőbe tolásával gyártják a delejt (a franciák meg 60g-al). Szóval azt a kiesö 13%-ot vagy rohadtdrága gázzal fogják pótolni (490gCO2) vagy olcsó szénnel (820g) mert mással nem nagyon tudnak folyamatosan télennyáron áramot gyártani.

Új hozzászólás Aktív témák