Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz pengwin #16 üzenetére

    Persze hogy megkérdezheted.
    A jelenlegi gépem alapja egy Z77-es (1155-ös ivy bridge) alaplap ami még 2012-es tehát már most 5 és fél éves és egyre jobban úgy néz ki még minimum 1-1,5 évet lehúz nálam tehát kb 7 éves pályafutása lesz.
    Persze közbe kapott ram bővítést, i5-ről i7-re való procicserét, videókártya cserét 2x is, egyszer videókártya cserénél kényszerből egy tápcserét is és pár újdonság végett bővítőkártyát is.
    Tehát mint a fentiekből látszik én nem 1-2 évre tervezem a gépet hanem a következő gépem is minimum 5 évig fog szolgálni de szerintem simán lesz az is 7 és megint lehet majd procit, videókártyát, ramot stb cserélni de a pci express csatlakozó pont egy olyan dolog amit még bővítőkártyával sem fogok tudni kicserélni.
    Így nézve a dolgot nem arról van szó hogy MA miért kéne nekem a pci express 4.0 mert semmire, hanem úgy nézem a dolgot hogy az elkövetkező 5-7 évbe mire fog kelleni. Tömören fogalmazva. Sok mindenre.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák