Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Hat igen. Elegge lehuzasnak tunik. Olyan mint az "Itt a piros, hol a piros" jatek, meg az ahhoz szukseges beeteto emberek. Gyertek ide, eladtam/megvettem ezt a szart 69 millioert! A hulyenek is megeri, csak elotte tegyetek be egy kis lovet...khm kezelesi koltsegnek.

    Tuti uzlet... valakinek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Hát ami azt illeti, én nem tartom akkora problémának, hogy pénzbe kerül a piactérre kikerülni.

    Hozzászoktatták a stock oldalak az alkotókat ahhoz, hogy pakoljanak fel tömegével minden szart, ingyen van, csak toljad orrba-szájba és megy a shit spamming, cserébe ők elteszik szépen akár a 60-70%-át is az eladási díjnak. Nyilván vannak stock oldalak ahol kicsit korrektebbül bánnak az alkotókkal, de összességében ez a piac egy feneketlen pöcegödör és nem nagyon jön ki a matek, hogy a befektetett munkádért korrekt pénzt kapsz. Azok uralták le, akik amúgy hobbiból fotóznak és tonnaszám hordják fel a fotókat, nem érdekli őket, hogy keresnek-e rajta vagy ha igen mennyit, ez pedig szarrá inflálta az árakat.

    Itt meg ugye más az egésznek a fekvése, ez inkább a klasszikus műtárgy kereskedelmet akarja imitálni. A stock oldalon általában magazinok, marketingesek vásárolnak valamilyen konkrét profitorientált céllal, itt meg gazdag kripto YOLO befektetők égetik a pénzüket cicás gifekre. Maga a rendszer alkalmas lenne arra, hogy a kezdeti millenial agymenés lecsengése után megjelenjenek a normális alkotók és a normális vevők, csak szerintem ennek meg a gátja az lesz, hogy az NFT csak a tranzakció hitelességét igazolja, nem pedig azt, hogy az igazi alkotó volt az eladó.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Kik a mezei fogyasztó? Ebben az esetben a "műgyűjtők" (vagy akik annak képzelik magukat, mert van 50 ezer dollárjuk egy cicás Gif-re, ez most még csak a rongyrázásról szól, nem az igazi műgyűjtésről).

    A hagyományos műtárgy eladásban is többféle út létezik, tegyük fel, hogy te vagy Gipsz Jakab, van egy kicsike neved már a művészéletben és el akarod adni a festményed vagy szobrot amit csináltál. Megkereshetsz galériákat, hogy állítsák ki egy cetlivel, hogy ennyiért és ennyiért eladó, ebben az esetben is fizetsz azért, hogy ott legyen, mert foglalod a helyet, hacsak nem vagy nagyon ismert, nem fognak belemenni abba, hogy ingyen tárolja neked a galéria az alkotást, hogy majd az eladás során vonjanak jutalékot (értsd: nem bízik abban, hogy belátható időn belül el tudja adni), abban meg pláne nem bízhatsz, hogy a kereskedő megveszi tőled és majd próbálja haszonnal továbbadni.

    Másik út az aukcióra bocsátás, hasonló a felállás, ha nem vagy nagyon ismert, nem nyalják ki a popódat. Az aukciós ház fel fog számítani mindenféle díjakat az ügyintézés, kis füzetbe bekerülés és egyebek miatt, mert nekik munkája van vele akkor is ha végül senki nem üti le az aukción.

    Az NFT piactér hivatalosan amúgy azért számít fel díjakat, ha a blockchain-be kell bármit bejegyeztetni/módosítani (plusz a jutalék sikeres eladás után, de ez amúgy jellemzően jóval alacsonyabb, mint a stock oldalak gané rablása).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz t72killer #19 üzenetére

    De nem is erre szolgál az NFT, sokan azt hiszik, hogy ez egy "stock" szolgáltatás, ahol több ezer eurókat lehet elkérni az alkotásokért és majd ezen gazdagodnak meg.

    Itt szerintem értelmezési gondok vannak.

    A hagyományos festő, szobrász, grafikus, fotóművész sem úgy keres pénzt az alkotásain, hogy kalkulál valamilyen havi bevétellel.

    Aki fix havi bevételt akar, az menjen alkalmazott művésznek. El lehet menni concept artistnak, képregény rajzolónak, plakát tervezőnek, esküvőfotósnak. Ez a két világ nem azonos.

Új hozzászólás Aktív témák