Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #26 üzenetére

    Nem figyeltél! Monitorról beszéltem. Azon legalábbis, 200W-os lámpafény mellett is elég a 130 cd/m2, nem hogy sötétben... Sötétben pedig éppen elég az 50 cd/m2, munkára még sok is! Bár én a tévével sem szoktam éjszaka kisütni a szemem.

    Mellesleg az sem mindegy, a tévét milyen messziről nézzük. A "falusias" 5m-ről vagy a HD-hoz passzoló 2m körülről.

    Monitorban S-PVA-ból is 1500:1 a top és 1000:1 a jellemző.

    A tévés IPS Alpha natív kontrasztaránya 2000:1 körüli, amibe már nem kell "belehalni" és nem "homályosítja el" a többi szempontot. (Talán van már ennél jobb is, nem tudom.)

    Ráadásul az IPS karakterisztikája teljesen más a sötét részek tekintetében, mint a VA-k. Utóbbiakon hajlamosak a sötét árnyalatok a feketébe veszni (black crush...), ami IPS-en ismeretlen. (Kivéve persze, ha digitálisan csökkentjük a fényerőt vagy egyéb számítási vagy beállítási hiba van az elektronikában.)

    A 0,06 és a 0,1 között nincs egerverő különbség... Itt legalább 10x szorzó kell a látványos különbséghez.

    BTW, monitor fronton sajnos csak nagyon kevés modellnél alkalmazzák a tipikus IPS-es, rézsútos irányokban a fekete területeken látható glow-ot teljesen kiküszöbölő filtert, de az IPS Alpha paneleken rajtavan.

    2009-es a videó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák