Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AVhelper

    senior tag

    válasz Lacc #43 üzenetére

    "Semmi sem félelmetesebb a cselekvő tudatlanságnál" - ez a goethei bölcsesség jutott eszembe a cikk és az itteni hozzászólások többségének olvasása során.

    A Te hozzászólásod kivételként érdemi információkat tartalmaz (főleg a belinkelt Micro-LED prezentáció táblázatai és grafikonjai hasznosak).

    Vannak iparági elemzők, akik szerint a Sony, a Samsung és az LG videofal méretű képernyői inkább a „miniLED" display” kategóriába tartoznak, mondván hogy azok pixeltávolsága túl nagy. Ezen persze a terminológia pontos definíciójának hiányában el lehet vitatkozgatni, csak éppen minek.

    Azt tudjuk, hogy a Samsung THE WALL képernyőjében a "pixel pitch" 0,84 mm, a Sony Crystal LED ugyanezen paramétere 1,26 mm. Az utóbbiról azt is tudjuk, hogy az egy képpontot reprezentáló 0,003 négyzetmilliméter felületű RGB LED chipek csak nem egészen 1%-nyit foglalnak el a teljes képernyőfelületből, a több 99% nagy fekete semmi, ami a kellő fekete-szint, vagyis a magas kontrasztarány eléréséhez szükséges.

    Becslésem szerint Sony Crystal LED RGB LED chipjének mérete kb. 45 μm x 67 μm lehet.

    Vagyis a cikk legfőbb megállapítása, miszerint "a legnagyobb baj Micro LED-del: az, hogy a gyártók – egyelőre – ha megfeszülnek, akkor sem tudnak kellően kicsi fénykibocsátó diódákat előállítani." egyszerűen NEM IGAZ!

    Ezzel az 50 μm körüli LED mérettel is simán lehet akár már 400 μm körüli pixelosztású, azaz kb. 70 hüvelykes 4K UHD felbontású képernyőt is csinálni, csak kevesebb lenne a LED chipek körüli fekete felület, vagyis valami más mérnöki megoldást kéne találni a megfelelő fekete-szint és kontrasztarány eléréséhez.

    A Micro LED képernyők tömeges előállításának egyelőre a megfelelő gyártási kihozatal és a szükséges beruházások tőkeigénye, vagyis a költségek szabnak határt.

  • mzso

    veterán

    válasz Lacc #43 üzenetére

    Most gyakorlatilag jórészt a LED-ek költségét ecseteled nem a vezérléséét. Ami sosem volt kérdéses, hogy probléma ilyen mennyiségeknél.
    A beágyazott képeden meg azt állítják hogy kutya közönséges TFT-vel vezérlik mint az LCD-ket. (Amellett, hogy vagy egyesével pakolják a LED csipeket, vagy tömbökben)

Új hozzászólás Aktív témák