Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz mzso #28 üzenetére

    En nem ertek a kijelzo technologiahoz, inkabb nano-hoz, najo ember legyen a talpan aki erti, de tanultam. (mikrofizika nem igazan erdekelt, - ez van a microLed nagysagaban)

    Jo, ugyanannyi pixel, de a pixel microLed eseten sokkal tobb LED-bol allhatnak. Nem pixelre gondoltam, hanem inkbabb collra, vagy valami standard terulet mertekegysegre. (Pixel az olyan valtazo merettel rendelkezik)
    "And then there's the cost. Instead of a handful, or maybe a few dozen, yellow-blue "white" LEDs like you get on a normal TV, you have 8.3 million LEDs, one for each pixel on a 4K 3,840x2,160 display. Actually, it's way worse than that, since you need red, green and blue LEDs. So that means there's nearly 25 million total LEDs, more than 8 million for each of the primary colors. Each RGB trio is packaged as one pixel. Thousands of these are then grouped in modules, and multiple modules make up a TV, wall or movie scre"
    "For example, 4K Micro LED screens require more than 24.88 million LED chips.|"

    De itt egy kep a meret beli kulonbsegre.

    Most nem talalom azt a cikket, ahol pont ez volt elemezve. Engem nem erdekel a LED de a mikrometeres gyartastechnologiak igen, valahogy igy akadthatam erre is. Epp multi-chipes vezerlesre kerestem ra es az X-dik Google oldalon egy tanulmanyban olvastam.
    Ez a tanulmany is jo szakertoknek: https://2o5ql235mlob1jjn7g4147f5-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/06/microled-presentation.pdf
    Meg ahogy lathato tobb fajta megkozelitas van, mindenki probalkozik :D. Es lehet pont az egyik tanulmanyaban olvastam ezt. Mar kezd remleni, valami "mass transfer controlling" lehetet, es ehhez kell uj fejlettebb IC-ket kifejleszteni. (head-up IC - meg ilyet is olvastam egyetemi tanulmanyban)

    Az IC-rol nem tudok nyilatkozni, csak annyit olvastam, hogy IC. Lehet ipari titok miatt nem mondanak rola tobbet (Apple, Samsung, JBD). Bar most talaltam az egyik cikkben ilyet: "active matrix CMOS IC driver circuitry"

    Engem jobban erdekel, mint "vasarlot" a MiniLED, ami pont a LED es MicroLED koze pozicionaljak, annak gyartasa. Ha valakit erdekel itt egy jo kis angol nyelvu leiras. Furcsalom, hogy pont ezt a technoligiat kevesen emlitik.

Új hozzászólás Aktív témák