Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz AxBattler #61 üzenetére

    Az a baj, hogy mindegyiknek megvannak a betegségei.
    A QLED-nek nagyon jó a színtere, de mivel végső soron egy LCD kijelző, ezért a kontrasztja nem az igazi. Plusz ahhoz képest, hogy egy sima QD réteget vittek fel pluszba, elég drága a sima LCD-hez képest.
    Az OLED-nek szintén egész jó a színtere, és a kontrasztja is szinte tökéletes, csak a szervességből adódnak gondok (élettartam, ár, stb.)
    A microLED kiküszöböli ugyan a szervességből adódó problémákat, de egyvalami viszont nagyon-nagyon elszaladt vele, és ez az ár. Legalábbis jelenleg.
    Az igazi áttörést én az AMQLED szerű kijelzőktől várom. Elvileg annak technológiájából adódóan mentesnek kellene lennie minden betegségtől, és talán még olcsómn gyártható is lesz. Majd meglátjuk. Valószínűleg jelenleg a QLED is csak azért olyan drága, hogy az emberek vegyék az OLED-et is, mert ha olcsóbban adnák, akkor vszínűleg sokan inkább amellett döntenének. Ez alapján lehet, hogy az alternatív megoldások is nagyon drágák lesznek, hiába lehet őket olcsón gyártani.

  • mad823

    őstag

    válasz AxBattler #61 üzenetére

    Nem hinném, hogy a miniLED leszivárogna a közepes vagy olcsóbb kategóriába. Aki az ebből származó előnyre vágyik, az meg fogja fizetni a felárat, akinek meg nem látja a különbséget, annak jó lesz az olcsóbb TV nélküle is. A miniLED alatt a megfelelő zónaszámú FALD-et értem természetesen, FALD nélkül nincs különösebb hozzáadott értéke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák