Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #47 üzenetére

    "Igyen pénz" természetesen nem létezik. A bányászatnál sem ingyen kapja az ember a share-t hanem azért cserébe hogy erőforrást biztosít a kriptopénzek alá, ami nélkül leállna az egész hálózat. Nyilván nem lehet a jelen állapotot örökké fenntartani, mert az erőforrásigénye egyre őrültebb tempóban nő. Per pill alig a 10%-a az átlagos polgári "rezsicsökkentett" villanyszámla a bevételnek, ha ipari áramon van akkor 5% alatti ez a szám, de ez nem fog örökké tartani. Ezért lesz majd egyszer a távoli jövőben a PoW>PoS átállás, ami a polgári bányászhatóság végét hozza majd el idővel, visznont rengeteg nullát levág az erőforrásigényességéből.

    Ha most megállna az árfolyamnövekedés, akkor is sokáig tartana mire valóban nem éri meg bányászni. De mitől állna meg a növekedés? Amíg nincsen globális bizalomvesztés, addig a marketcap egyre csak nő és nő, mert az emberek tolják bele a pénzüket. A kriptopénzek mögött sokkal több van, mint ahogyan itt a legtöbb ember hiszi. Nem csak egy monopoly pénz amire valaki azt mondta hogy értéke van, hanem épül a smartcontract hálózat, ami miatt már most imádja a korrupt és illegális üzleti világ - nem véletlenül érteklődik putyin atyánk is - de az átlagos üzleti világ is szimpatizál azzal a gondolattal hogy abszolút anonim, mégis megbízhatóan teljesül benne minden tranzakció. Ami feltételeket a smartcontract-ba leírnak, az mindenképpen teljesül és minden fél megkapja ami neki jár...

    költségoptimalizálás: ne keverd ezzel, mert azzal csak csökkented a meglévő bevételed terheit, de nem sokat spórolhatsz vele. A bányászat ezzel szemben többletbevételt jelent, a befektetési formája pedig árfolyamnyereségen és kereskedelmen keresztül nyereséget jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #49 üzenetére

    Egyelőre nagy nyereséget én nem látok benne

    Végülis, mi is az a negyedéves 350%-os kamat amit a bányászat, illetve 1500%-os kamat amit a közvetlen befektetés jelent :C

    A HUF/USD/stb az igazán értéktelen játékpénz, mert ott tényleg csak azért van érték mert mi elhisszük, de semmi olyat nem tud nyújtani amitől valóban érték is lenne. Ezzel szemben a kriptopénzek sokkal többre hivatottak, ráadásul nem az államok és bankok korrupt önös érdekei hanem a programozók és valós piaci trendek határozzák meg a jövőjét - én ezt elég nagy előnynek tartom. Eddig is őrületes emelkedést mutattak, de sokak véleménye szerint ez csak a jéghegy csúcsa és az igazi növekedés még be sem indult, hiszen a smartcontract-ok világa még hátra van...

    Az urban legend szerint 2009-re datálják az első BTC-s vásárlást: 2 pizza 2*5000 BTC-ért. Ez jelen árfolyamon olyan 7.5 milliárd HUF. Így mulat egy igazi úr! Pincér, még 3-at kérek! :)) Sokak szerint ha nem is ennyi nulla, de még jópár jön az árfolyamok végére a következő években...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #53 üzenetére

    Azért írtam a %-okat, mert az nagyjából az én esetemre igaz - március közepe/második fele óta termel egy 6-os fogat, és annak a produktumát hasonlítottam ahhoz mintha közvetlenül ETH-t vettem volna abból a befektetett pénzből... A whattomine oldalán érdemes kalkulálgatni. Egy jól beoptimalizált 6-os rx 4xx 5xx fogat 170-180MH/s-el tolja az ethash-t 900W fogyasztással. nv 1060-akkal úgy 120-130MH/s érhető el 800W körül. Ez ugye pillanatnyilagos profit. Ha nem nő az árfolyam de csökken a termelékenység akkor csökken a profit. De a gyakorlat eddig nem ezt mutatta, és bízok benne hogy a jövőben is marad a növekedés, még ha nem is annyira intenzíven mint az utóbbi hónapokban...

  • Wolgor

    csendes tag

    válasz Graphics #71 üzenetére

    Nem rád céloztam, elnézést ha olyat írtam amivel magadra vetted :R Ha többet akarsz megtudni a témáról akkor reddit, trustnodes esetleg Andreas Antonopoulos előadásait tudom ajánlani!

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #71 üzenetére

    Mivel nem váltottam Ft-ra ezért nem mondanám rá ezt a kifejezést. Pont azért nőtt ennyit a valaha megtermelt tőkém, mert bent hagytam a rendszerben. Ha mindig kivettem volna 50-100$ csomagokban, akkor max a felét értem volna el. Ha a jövőben még rájön a növekedés, akkor még magasabbra változnak az említett %-ok...

    Március végén még azt statisztikáztam, hogy kb 9 ETH-t hoz a 6-os fogat. bő 1 hónapja 4.5 körül járt ez a szám. Most alig több mint 3 ETH/hó, és ez ugye 1-2 nap statisztikája felszorozva egy hónapra, 1 hónap múlva valszeg már csak 2 lesz ez a szám vagy kevesebb. A lényeg az hogy ahogy csökken a termelékenység, úgy menjen fel az árfolyam - akkor helyben vagyunk, marad a hosszútávú profit. Ha többet megy fel - ahogy tette az utóbbi hónapokban - akkor meg királyság :))

Új hozzászólás Aktív témák