Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coyote2000

    őstag

    Az tény, hogy a mobilvírusoké a jövő, de ez a cikk inkább egy elkúrt reklámnak tűnik :DDD

    A bluetooth-kikapccsal egyetértek, hiszen valóban van lehetőség jóváhagyás (azaz a tulajdonos tudta) nélkül csatlakozni a Symbian telcsikre, ezt még akkor bizonyítottam egy kémprogrammal, amikor 6600-ám volt, pedig az nem ma volt... Azóta vannak programok, amik a háttérben valóban üzeneteket küldenek, többek között ilyen az is, amit anno én szedtem le valahonnan a netről, talán a jól ismert n****programok.hu-n most is fenn van...

    A lényege annyi volt, hogy pl rárakod a barátnőd symbianos telcsijére (ezt nem lehetett felügyelet nélkül távtelepíteni), rögzíti a mobilállomások azonosítóját például az otthoni lakásban, és ha elhagyja a cellát azonnal elküld egy üzenetet a megadott számra, az újonnan regisztrált mobilállomás adataival. Vagyis nyomkövető cucc. A fenti barátnős téma volt a leírásban is a példa, azért hoztam fel én is ezt, féltékeny partnereknek ideális... persze a részletes számlán rögtön bebukik az ember...

    Mivel a saját szememmel láttam ezt működni, már tudom hogy semmi sem lehetetlen... Mindenesetre inkább választanám az óvatos kékfogazást, letöltést és telepítést, mint a kasperskyt, ami hajlandó belassítani vagy megfagyasztani a telefonokat. Az én első KAV-om volt olyan kedves, és úgy feltelepedett az ex-6680-asomra, hogy soha többet nem tudtam leszedni teljesen. A mostani telefonomon is inkább frissítek egy szoftvert, minthogy KAV-ot tegyek rá...

Új hozzászólás Aktív témák