Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LasseFriden

    csendes tag

    A teszt remek, a gép zseniális és meglepően olcsó, viszont hihetetlenül ostoba a hozzászólások 90%-a. Egyszerűen képtelenek a sajátjuktól eltérő user case-eket elképzelni.

    Az én melóm pl. 100% remote kliensen történik, amit egy fele ennyire erős gép is röhögve elvisz, ezen kívül számomra kizárólag az a fontos, hogy minél kisebb, könnyebb legyen a laptop, az elképzelhető legnagyobb üzemidővel, háttérvilágított billentyűzettel, és az ujjlenyomat-olvasót se bánom. Pipa, pipa, pipa.

    A 4K Youtube-ot a szintén passzív hűtéses, 2017-es, szintén Pentium N sorozatos, 4 giga RAM-os, MMC-s, Windows-os tabletem is minimális fennakadásokkal viszi külső monitoron, szóval meglepne, ha ezt megizzasztaná SSD-vel és dupla annyi RAM-mal. Persze, ha Chrome-ot használnék, mint valami infó szakos szakközépiskolás 2010-ben (emberek, szokjunk már le arról a spyware-ről), és közben szimultán bányásznék, torrenteznék, és valami tört programon akarnék melózni, akkor beszarna alattam a téma, viszont van agyam és nem teszek ilyesmit.

    Nálam szóba sem jöhet a a 14" feletti méret vagy az aktív hűtés. Csak a belsejét felzabáló retket húzza be a gépházba, hangos, és a mozgó alkatrész zabálja az akksit is. Ki akar egy folyamatosan túlmelegedő porszívót az asztalára?

    Ez egy kicsi gép. A kávák vékonyodásának köszönhetően akkora, mint pár éve a 13"-os ultrabookok voltak. A helyettesítésre ajánlott Aspire 5 konkrétan fél kilóval nehezebb, szóval a táskában annyi, mint a Swift 1, meg az ebédem (plusz amellé nem árt a töltő). Az összes modern, vezeték nélküli perifériát támogatja (Wifi 6 & BT 5), és a Windows 11 is röhögve elfut rajta. Persze, a 8-10 órás akkuidő most még kicsit overkillnek tűnhet, de ha ez 4 év múlva még mindig 5-6 óra körül alakul, akkor az konkrétan az időtállóság definíciója a könnyen cserélhető háttértárral és akksival egyetemben.

    Nem, nem akarok nagy, nehéz, zajos borzalmakkal szenvedni, amik most se bírják elég ideig akksival, hát még évek múlva.

Új hozzászólás Aktív témák