Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz Reggie0 #62 üzenetére

    Igen, de nem mindegy, hogy kezelhetően vagy kezelhetetlenül gyorsul fel a folyamat.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • powerup2

    addikt

    válasz Reggie0 #68 üzenetére

    Nézz utána mennyi energiát használnak a bányászok és akkor rajossz igen is probléma amit művelnek.

    TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #68 üzenetére

    Ha nem létszükség, akkor a mélyen tisztelt bányászok mégis mi a f@sznak vásárolják fel az összeset?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #68 üzenetére

    Azért a csillivilli gpu-k mintha kicsit kihatnának a nem annyira high endgpu-k árára is amia Wordhöz meg Excelhez kell(ene) csak a kedves usereknek, esetleg a munkához...
    Meg mintha mást is vinnének, nem csak a gpu-kat. Lásd most a hdd-k, egészen biztosan mennek majd az ssd-k is, a notikra is tutira volt hatása, ha nem is ez az alap ok.

    Ettől függetlenül abban igazad van, hogy az általános lufit nem a bányászat fújja hanem a pénznyomtatás (meg pár "helyi specialitás"). De hogy a bányászat emellett egy kezelhető és főleg bármin is javító dolog lenne? :F :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Duck663

    őstag

    válasz Reggie0 #75 üzenetére

    Húúú bakker, de idéznék egy Hofit... :D

    A gazdaság működésének egyik fontos része a kezelt, számított, előre meghatározott infláció (3%-ban szokták meghatározni), azzal ugyanis, hogy a pénz folyamatosan, előre meghatározottan veszíti az értékét, az emberek nem ülnek rajta, hanem folyamatosan költik, ez a költés pedig serkenti a gazdaság működését, a pénz áramlását, teljesen számítottan, előre meghatározottan. A kriptovaluták azonban nem inflálódnak, defláció (vásárlóérték növekedés) tapasztalható náluk (legalábbis jelen pillanatban), ráadásul teljesen kiszámíthatatlan, azonban ellentétben pl.: az arannyal, amely mennyiségileg is limitált és a mennyiség növekedése is limitált, plusz bármi történik, az értéke sohasem nullázódik le, a különféle ágazatok szükségletei miatt, a kriptovalutákat boldog-boldogtalan óriási mennyiségben bányássza, és pumpálja a gazdaságba, a jövője pedig teljesen bizonytalan. Ez pedig a gazdaság normális működését teljesen felborította, ezért alakult ki GPU hiány, ezért van kialakulóban HDD hiány, a normál előre tervezett vásárlási ütemhez képest a vásárlás menete megváltozott. Habként a tortán pedig itt a covid. Persze joggal felmerül a kérdés, hogyha növekszik az értéke, miért nem ülnek rá, ahogy anno az aranypénz rendszer idejében is megtették. 1: A kriptovalutákat övező bizonytalanság miatt. 2: Az emberek alapvetően nagyobbrészt hozzászoktak ahhoz, hogy költenek, a világ (reklámok) azt tolják beléjük, hogy költs-költs, vásárolj, ha nincs a legújabb ifittyfenéd, már nem is érsz sz@rt sem, a balekok pedig beveszik és költenek. 3: Vannak akik ráülnek, kockáztatnak, sőt van aki vásárol, lásd Tesla Motors, az árfolyam növekedésben bízva. (és a lufit tovább fújva) De ami a lényeg, hogy a gazdaság normál, előre tervezett működését borítja, és ami az igazán lényeges, hogy először extrém módon csak 1-1 specifikus termék esetén jelentkezik az árnövekedés, ami később azonban kihat a gazdaság egészének a működésére. (fontos, hogy csak az áruk növekszik az értékük nem, azaz inflálódnak) Lényegében a deflálódó kriptovaluta felgyorsítja a inflációt a hagyományos fizetőeszközöknél. Ezt pedig nagyon meg fogjuk érezni.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #129 üzenetére

    Akkor segítesz?
    Ezeket írtad:
    A munkaberek emelkedesehez, a dolgozok kiszolgaltatottsaganak csokkenesehez. Ez olyan szornyu?

    Abban segit, hogy jovedelempotlasra alkalmas. Tehat munkavallalaskor mar egy extra merlegelesi szempontot ad, hogy a fizetes a banyaszassal osszemerve mennyire eri meg. Ez munkavallaloi szempontbol javulas. Vagy gondolhatsz a munkanelkuliekre is.

    Pontosan kikre gondoltál és hányan vannak akkor? Mennyi jövedelemmel lehet ezt így tolni mondjuk a gyártósor vagy bármi helyett, mennyire volatilis a bevétel és mennyi befektetést igényel? Ezekből talán kijön, hogy alkalmas-e és kiknek, hány embernek a megélhetésére, hogy ez jelentsen is valamit.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #153 üzenetére

    Én kiszámoltam. Konkrétan nulla a hatása.
    Azért érdeklődtem, hátha te tudsz valami más, kézzelfoghatót mondani.

    De akkor mondok én párat. Bár nem vagyok otthon a bányászatban, de látva, hogy:
    - mekkora befektetés kell hozzá: milliós rigek
    - anélkül nélkül aprópénzt hoz. sőt, igazából már 1-2 vga is olyan áron van, hogy az apróra se futja sokaknak
    - ha apró (vagy kicsit több, de még mindig az), annak is erősen odatesz a napi volatilitás ami miatt mindenre jó, csak fizetés helyett nem. tőzsdére a mondás szerint olyan pénzt érdemes betolni ami nem fog hiányozni. likviditásra az is teljesen kezelhetetlen lenne. ez meg messze van a tőzsdétől is kiszámíthatóságban.

    Innen nézve az önmagában marginális számú vérpistitkéken belül egy kis kerekítési különbözetnek jelenthet lehetőséget a kínai farmokon túl.

Új hozzászólás Aktív témák