Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #5 üzenetére

    A "Nem javaslom" alatt azt értettem hogy elég bonyolult. A PM 7éves verziójában még aránylag egyszerű volt ha tudtad mit kell megnyitni, mit kell választani. Az újabban már ugyanehhez valami jelszót is kér és az ezernyi választási lehetőség közül kicsi az esély hogy eltalálja a helyeset. A sima formatot mindenki ismeri, nem kell hozzá semmit letölteni, nem kell pendrive, stb..

    USB gyorsformat trim-es módszert meg azért nem javaslom mert lehet hogy csak azt hiszi a delikvens hogy van trim (pl hds azt mondja neki de téved) és nem wipeolja a törölt adatait az ssd-ről.

    A kalapácsos fúrógépes adattörlés eladás előtt szerintem célszerűtlen.. :DDD
    Cégeknél lehet jó ötlet mert az eladott régi lemezekből lehet kevesebb bevétele lenne mint kifizetni az ember órabérét aki lassúformattal törli a lemezeket..
    Egyébként tudjátok mennyi idő egy 3-6TB os green hdd lassú formázása?

    Titkosítás szerintem se ide tartozik. Nem sokan használják (főleg otthoni asztali gépben). Még a betörő se vinné el azt a nagy dobozt. Túl nagy, túl feltűnő menekülni vele, túl keveset ér a kockázathoz képest.
    Amúgy meg a titkosítás magasabb fontosságú mint az adatbiztonság (pl meghibásodás esetén). Ez a hátránya a többség számára. De valóban ez a topik nem ennek kitárgyalására van... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák