Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fleto93

    tag

    válasz Robert07 #48 üzenetére

    ESXi-t nem próbáltam, mert lusta voltam teljes újratelepítést csinálni, de amikor Ubuntu fölött volt libvirt-el virtuális gépen Lede, akkor olyan 700mbit ment DIGI-s PPPOE kapcsolaton és elég magas CPU terhelésem volt.
    Azóta a cikkben leírthoz hasonló konfigom van (meg nyilván ezer más fut még a gépen, hiszen nálam home server) azóta gond nélkül ki tudom használni a sebességet ami bejön a lakásba.
    A home server után még egy Archer C7 van bekötve, ez funkciónál switch/AP módban. Amikor az Archer routolt, akkor nagyjából 800mbit-em volt, és egyáltalán nem ment az ipv6 - illetve bugos volt, ha csatlakoztam ipv6-on, akkor minden gyors volt ami ipv6-os címen volt elérhető, viszont ami csak ipv4-en ment az tetűlassú.
    Nálam a konfig Digi net, Ubuntu server és egy ilyen alaplap a szerverben: KTQM87/mITX
    Ezt pedig az asztali gépemen mértem pár napja:

    Nálam igazából az volt a fő motiváció, hogy menjen az ipv6 (ezt a TP-Link nem tudta), illetve ki akartam próbálni, hogy mit tudok kihozni a hálózatból, ha már dupla hálókártya van a home szerveren alaplapján. :))

Új hozzászólás Aktív témák