Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz DeFranco #13 üzenetére

    "folyamatosan a használati érték/Ft mutató lebeg a szemem előtt"

    Csak nehogy az ember agyára menjen. :P

    Samsung i780 WM6-os "PDA telefont" használtam 6 évig azon az alapon hogy nem kell jobb, "megfelel arra amire használom". De, kellett volna. :D Abszolút minimumként egy Xperia U 2012 kárcsonyi szélen 20k-ért. De szinte bármilyen értelmesebb készülék megtette volna.

    Tény, hogy jól működött benne az iGO 8, volt rá kiváló hívásrögzítő(Audio Notes Touch), kedvenc Win98-as Sean O'Connors Slay játékom, modernye képnézegető(Vito EyePhoto), az Opera Mobile 10 is sokáig állta a sarat a körülményekhez képest, SPB Mobile Shell-el pedig még csak a rendszer kinézete sem volt randa, de a rendszer olyan stabil volt mint egy Win 98, képeket borzalmasakat csinált, így sok esemény emléke kis méretű olajfestményként marad az utókorra :O , illetve telefonálásra a feature phone-ok lekörözték.

    Talán egy fél fokkal jobban jártam volna anno az olcsóbb(!) Sony-Ericsson P1i alternatívával a jobb telefonos és kamerás részleg miatt, de ezt jó techbuziként gyorsan leszavaztam a "gyengébb" proci, a kisebb felbontású kijelző, és a tapiegér :D hiánya miatt.
    Amire jól rátosztam, mert 3D-t pont nem támogatott az i780 PXA312-je, WM fronton évekkel korábban PXA272 Intel2700G/MBX Lite gyorsítóval párosítva voltak próbálkozások valami kis bénácska Direct3D Mobile terjesztésre, de ahhoz képest hogy a 2007-es Nexperia PNX4008 procijú SE telefonokon alapból rendesebb 3D játékok és támogatás volt.. nem jutottam tovább a megahertzre izgulásnál, na. :B És a nagyobb 320x320 felbontás pont erős inkompatibilitást hozott(programok fele nem, vagy hibásan futott..), a pöcökegér meg tényleg csak viccnek volt jó, tényleges tapizást a rezisztív kijelzőn körömmel voltam kénytelen végezni.

    A fotós képességek miatt sokáig Nokia N8, 808, ill 1020-ra nyáladztam, és ha nem csúcskat okostelefon+kompakt kamera árban lettek volna meg is vettem volna valamelyiket, de mire leárazódtak, az okostelefon rész erősen elavult mindegyikben.

    Részben talán benne volt az is, hogy nem akartam csalódni. Pl Palm/HP WebOS felületét imádtam, de kapni sem nagyon lehetett, és mire eladtam volna a vesémet egy jobb Pré 2-ért, az egész buli tragikus hirtelenséggel kimúlt, WebOS-ból meg televíziós spyware lett. :O Emellett kései Symbian kuka, Bada kuka(pedig mekkora szám volt a teszkógazdaságos Samu Wave csúcshardverrel 2010-ben!), Maemo kuka, Meego kuka amit szerettem volna mind. Tavaly szemeztem a Windows Phone-al is, annak sem lehet már sok hátra. ;]

    Droid biztonságban van, arra rendesen átváltottam, és végre van vízállóság, szép nagy kijelző pontos érintőfelülettel, nagyobb méret ellenére kellemes fogás és kevéssé karcolódó borítás, programok és játékok garmadája(a Play Store továbbra is egy pöcegödör, de legalább akkora, hogy a normális programoknak is külön kontinensük van), tisztes akkumulátor idő(2-5 nap felhasználástól függően), normális hardver döcögés nélkül, egész jó fényképező, bárhonnan indítható zseblámpa :DDD, meg úgy általában kilométeres előrelépés a használhatóságban. Érdekes mód más telefonját használva ez nem volt olyan rettenetesen szembetűnő, sajátként napi használatban annál inkább.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák