Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #7 üzenetére

    Az elbutulásnak több oka is lehet. Ha jóltudom az ólmozott benzinből kikerülő méreganyag (ólom) is hasonló elbutulást okoz. És ahogy mondtam, ki tudja hány ilyen anyag van még.

    Asszem pont te szoktad mondani, hogy az ország lakosságának talán 40%-a funkcionális analfabéta. És ha a wiki nem téved, akkor ez kb az értő olvasás hiányát jelenti. Amit többek közt a PCB következményeként is kimutattak.
    Tehát nem azt mondom, hogy ez az egy vegyület miatt és azt se, hogy ez tökéletesen kimutatható. De elég durva esély van rá.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #15 üzenetére

    Ezt Kalandortól loptad? ;]

    @moha:

    Nem, persze, hogy nem. És semmi tudományos alapom sincs ilyen összehasonlításhoz.
    Csak szerintem az esély jócskán megvan rá.

    Amit a környezetemben észreveszek az nem hozható közvetlen összefüggésbe olyannal, hogy elbutulás. Inkább csak simán változás.
    Pl hazánkban egyre több a diplomás. Persze már más kérdés, hogy manapság egy mezei kirakatszakon szerzett diplomához mennyi IQ is szükséges. Másrészt ez lehet gondolkodásmódbani változás is. Tehát attól még, hogy több a diplomás simán butulhat a társadalom.

    De pl manapság egyre magasabb az az életkor, amikor a gyerek otthagyja a szülői házat, véglegesen. Múltkor volt erről is egy érdekes cikk, hogy hány 30+ éves ember él még mindig a szüleivel. És nem azért mert nem tudnának elköltözni, albérletbe menni, hanem mert egyszerűen jó nekik így.
    Korábban jóval nagyobb volt a hajlam az önállósodásra.

    Vagy pl a mai fiatalok jóval fegyelmezetlenebbek. Tudom közhely, és nem reprezentatív, csak az én meglátásom. De szerintem egy 30-40 évvel ezelőtt még nem volt ennyi tanárverés. De ez csak egy példa a sok közül.

    Szóval nemigazán látni tisztán az elbutulás "tüneteit". Ezt akkor lehetne érdemileg megállapítani, ha létezne egy 90-100 évvel ezelőtti IQ tesz az egész országról, vagy reprezentatív mintáról. Majd ugyan azt az IQ tesztet megcsináltatni ma. Hasonló mintával.
    És akkor lehetne látni a különbséget már ha van.
    Viszont azt továbbra is fenntartom, hogy az esély rá fennáll.

    Amúgy ha valakit érdekel, itt a videó teljes hosszában, magyarul, Youtube-on.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #16 üzenetére

    Na, most megkerestem, jól sejtettem. Az ólmozott benzin is ugyan ezt okozta.
    Tessék innentől pár percet végignézni / hallgatni, megdöbbentő.

    Idézek: "Az alacsony ólomszintű gyerekeknél a 80pont alatti IQ érték csak az átlag 4%-a, a magas ólomszintű csoportban viszont az átlag 16%-a... ... az ólom tehát négyszeresre növelte az alacsony IQ gyakoriságát." "Ráadásul míg a magas ólomszintű csoportban a legmagasabb IQ érték mindössze 125 volt, míg az alacsony ólomszintű csoportban 143."

    Azért ez igen durva. És mondom, még csak erről a két esetről beszéltünk. A PCB-k és az ólom. Még van pár ilyen, amiről még nem derült ki mit okoz és szerintem simán elképzelhető, hogy jelenleg is zajlik egy ilyen elbutulási folyamat.

    Jó persze, akikről moha beszélt nem ilyen okból maradtak buták. Hiszen az embernek az IQ-ja csak egy bizonyos korig fejleszthető, utána már nem javítható érdemileg. Így hát ha időben nem "tanulta" meg az ember, később már nem is fogja.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #19 üzenetére

    No offence de ott a videó, amit linkeltem, amiből idéztem. Az egy dokumentumfilm. Kutatók kutatási eredményei, reprezentatív felmérés alapján....
    De persze, igen, biztos ez is kamu. Csak tudnám, ha ezt nem szabad elhinni, akkor mégis mit?

    Emlékszel miről beszéltünk a 9/11-es topicban? Na pont erre céloztam. Az ember hiába hoz bármilyen konkrét példát, "bizonyítékot" akár visszakereshető tudósok, kutatók nevével fémjelzettet, az akkor se jó, mert "nem kell mindent elhinni".

    Nem hát. Viszont ha nem bízunk egymás érvelésében, bizonyítékaiban akkor teljesen fölösleges bármiről is vitázni, hiszen mindenki azt mond amit akar és senkinek se lehet semmit se elhinni....

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz moha21 #20 üzenetére

    Szerintem is lehet társadalmi, kulturális okai mindennek, amit tapasztalunk. Nem mondtam, hogy nem, csupán szerintem megvan az esély, hogy az ok többek között biológiai is legyen.

    Meglep, hogy ugyanazt mondjuk, hiszen gondolom én jóval fiatalabb vagyok, mint apád. :)
    Az, hogy 10-12 évesen elkezdenek bagózni, piálni, esetleg füvezni is megdöbbentő. De én is tapasztaltam már. Mi 15 évesen kezdtünk el inni, de akkoris még csak ismerkedés szintjén.
    Még a kirívóan "rossz", elszúrt nevelésű, bűnözésre hajlamos gyerekek se ittak ennyi idősen.
    Sőt én úgy tartom, hogy egy 10-12 éves gyerek fogjon egy zsírkrétát és rajzoljon valami szépet. Esetleg üljön le legozni. De hogy semmi keresnivalója nincsen az alkohol vagy cigi közelében az 100%!
    Az ilyet nem csak tiltani kéne, hanem büntetni! Az eladót meg a szülőt is! Hogy az majd nevelje meg rendesen a gyereket... Mind1 ne menjünk bele :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz darál0w #27 üzenetére

    Én sem vagyok sokkal idősebb, de nálunk 6.-ban még igencsak a játék ment. 8.-ban már kevésbé, persze. Jött a csajozás, a bandázás meg ilyenek. De pia, cigi züllés, meg főleg fű az egyáltalán nem.
    Moha meg az én hsz-emből jól látszódik a kontraszt. Te azt tapasztaltad amit. Mi meg mást, majdnem az ellenkezőjét.

    Tehát a konkrét változást így, ennyiből nem lehet tényszerűen levonni. Talán abban kiegyezhetünk, hogy régebben a fegyelem és annak betartatása sokkal jobban működött, mint manapság. És régebb alatt most 30-40+ évet értek.
    Nagymamám pl magázta a saját szüleit, édesapját és anyját is. Ma már ezt elég irreálisnak gondolnánk, de akkoriban ez volt a természetes.
    Tehát ha csak ilyen apróságokon is, de észrevehető, hogy lazul a társadalom. Ami egy szintig jó. De a fegyelem eltűnése, lealacsonyodása széteséshez vezethet.

    @moha:

    Nem nagyon emlékszem már mivel játszottam 10-11 évesen. V.színüleg legóval. Esetleg elektromos kisautókkal, vasutakkal. Na meg talán Comodore 64-gyel.
    Egy a lényeg: eszembe nem jutott piálni, cigizni, bandázni.

    Rajzolni tudtam. Ma már kérdés mennyire. Rajtagozatos suliba jártam, nyertem is pár versenyt :) Én is azt veszem észre, hogy a fiatalabbak bizonyos téren "hátrányban" vannak. És nem a mostani önmagammal, hanem az akkori önmagammal is.
    Biztos neveltetés kérdése is, de nekünk akkoriban fontosabb volt a tanulás. Nem csak a buliról szólt az iskola. Elszégyelltük magunkat ha rossz jegyet kaptunk. És féltünk, hogy a tanár esetleg rosszat fog mondani rólunk a szülőin, mert akkor otthon leszidnak. A tanároktól is féltünk, de az inkább tisztelet volt, mint rettegés, hiszen sohase bántottak minket. Ma már ezt jóval kevésbé érzem a mai gyerekekből. Persze, mint mondtam nincs reprezentatív mintám. :)
    Általánosban pl volt egy csaj, aki szép volt, na nem kirívóan csak átlagosan viszont kitűnő szín ötös tanuló. Mindenki bele volt zúgva :) Pedig nem voltak menő cuccai, nem járt menő ruhákba, nem öltözött kirívóan. Semmi extra, csak jótanuló volt. Ma meg már többnyire az ilyet kiközösítenék.

    Más példa. Ismerősünk 3 éves kislánya hisztit csap, hanem egymáshoz illő ruhákban mehet el otthonról. A lila szoknyához csak lila cipőt hajlandó felvenni és így tovább. Ellenkező esetben orbitális hisztit csap.

    Persze ez mind lehet a szülői nevelés hibája is. De ma már inkább az számít milyen telefonod van, milyen cuccokban járkálsz, vagy épp milyen negatívan kirívó dolgot tudsz csinálni. És mindez már trendszerűen kezd kialakulni. A többit a Tankcsapda elénekelte :) Vagy épp tanárt vernek. Ezzel kimutatva valami primitív felsőbbrendűséget, miszerint ő képes megverni az elvileg feljebbvalót is... Szánalmas.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #30 üzenetére

    Akkor jó, mert sikerült! :P

    "Szóval ha van kire hivatkozni annak már elégnek kellene lennie, egy állítást elfogadni?"

    Remélem azért magadtól is érzed, hogy ez nem így van. De azért leírom én is. Szóval egyáltalán nem mind1, hogy kire vagy mire hivatkozik az ember.
    Pl Egely-re hivatkozni ingyenenergia vagy örökmozgó kapcsán nem túl szerencsés :)

    Viszont ha végignézed azt a dokumentumfilmet amit többször is linkeltem, akkor abból látható, hogy itt nem egy "Michio Kakuk - összebarkácsolom az időgépet" c. dokumentumfilmről van szó.
    Hanem a filmben tételesen, tényszerűen végigveszik az eset kibontakozását. A megszólaló tudósok és kutatók nevüket, pozíciójukat vállalva beszéltek. Mind visszakereshető, ahogy az eredményeik is.
    De ha az ilyen hivatkozásokat se hiszi el valaki, akkor mégis mit? Mert innen már csak az van közelebb ha az ember maga végzi el a kutatást, elemzi az adatokat és így tovább.

  • Dany007

    veterán

    válasz Иван #41 üzenetére

    Ha már eltértünk a témától a meleg házassággal nekem sincsen problémám.
    Viszont a meleg felvonulással és egyéb szándékosan provokatív megnyilvánulásokkal már annál inkább.

    Ahogy mondod a házassággal senkinek se ártanak és én is leszarom. De a szándékos figyelemfelkeltés és nyilvános gusztustalanodás már nem kicsit zavar.

Új hozzászólás Aktív témák