Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Emlékeim szerint létezik valamiféle álom-paralízis (nem tudok jobb szót rá), ami nem tekinthető lélektani szempontból betegségnek. A lényeg, hogy bizonyos testhelyzetben aludva elég sok ember él át olyan, számára rémisztő álom-jelenséget (nagyon gyakran ez nem képet, hanem hangjelenséget jelent), amiből nagyon nehezen tudja kiszakítani magát.

    Velem is elő szokott fordulni, ha az egyik oldalamra fordulva alszom (és valamiért elzsibbad az azon az oldalon lévő kezem), én általában olyan hangot szoktam "hallani", mintha egy vonat közeledne felém lassítás nélkül. Szerencsére utolsó pillanatban nagy erőfeszítéssel, de felébredek.

    Valamikor olvastam, hogy egyáltalán nem ritka jelenség az ilyen, akkor megnyugodtam, hogy nincs ezzel semmi gond. Mintha az agyféltekékkel, a vérellátásukkal lenne kapcsolatban a dolog (amit nyilván befolyásol valamennyire az alvás közbeni testhelyzet), de nem mentettem el az erről szóló cikkeket és már nem emlékszem, hogyan találtam rájuk (bő másfél-két éve volt, hogy ez foglalkoztatott).

    Egyébként az is fura, hogy szinte soha nem tapasztaltam ilyet, ha nem az itthon lévő ágyamban és nem egyedül aludtam. Barátnőmnél alszom, mint a tej. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák