Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Algieba #5 üzenetére

    Nem, de ilyenkor már úgy érzem érik az az óriásmeteor vagy épp az atomháború... Esetleg egy Gamma Ray kitörés a közelben...

    Nem tudom hogy vezessem le, de az ilyenek elég mélyen érintenek... Még a könnyezést is nehéz visszatartanom ilyenkor... :(((

    @Lenry: Igen igen...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #18 üzenetére

    Egyetértek a tévedhetetlenséggel kapcsolatban, viszont ez azért nem olyan gyakori.
    Ráadásul az esetek túlnyomó többségében teljesen egyértelmű az elkövető kiléte, csak formaság miatt említik "gyanúsítottként". Sokszor "röhögök" ezen. Hiszen sok esetben, mikor a "gyanúsított" beismeri a bűncselekményt és megmutatja a bizonyítékokat meg minden ilyesmit, még azután is gyanúsítottnak hívják, holott akkor már elkövetőnek vagy tettesnek kéne.

    Az elrettentés pedig igenis komoly eszköz lehet a törvényhozás és betartatás kezében. Régebben talán dabadabbal beszélgettünk erről. Két lehetőség van ezek visszaszorítására. Az egyik, hogy a bűnesetek felderítésének aránya közelítse meg a 99,9%-ot. Vagyis, hogy az elkövetők 99,9%-át kapják el és állítsák bíróság elé. A másik pedig az elrettentés.

    Nyilván a hirtelen felindulásból elkövetett eseteknél semmi sem segít. De ez konkrétan előre eltervezett volt.
    Egyszerűen olyan büntetést és olyan rendőrséget kellene felállítani ami hatására kétszer meggondolja az illető, hogy elköveti-e vagy sem. És igen, ilyenkor jönne jól az amit itt többen javasoltak, hogy bitófa a köztéren aztán hajrá! Aki bűnt követ el, megszegi a büntető törvénykönyvben leírtakat azt a bűnének megfelelő mértékben és módon kell megbüntetni, elítélni. Na mármost ebben az esetben az elkövetők jóval durvább büntetést érdemelnének, mint mezei 20 év börtön. Jó, persze biztos az is szar stb... Na de azért mégse szörnyű kínok közti halál. Az, hogy max párszor megverik, esetleg kórházba is kerül és 20 évig el wellnessel egy börtönben nincs gond se kajára se fűtésre, az szerintem meg se közelíti az a tettet amiért elítélték.

    Egy ilyen tettet egyszerűen nem lehet a mai hatályos törvényeknek megfelelően kellő mértékben büntetni mert a maximális büntetés is kevés hozzá. És most lehet itt humanitárius dolgokról beszélni, de aki ilyet tesz az nem érdemel életet. Hanem minimum kínhalált.

    Valaki írta, hogyha én ezt tenném vele, akkor én is olyan lennék mint ő. Ez egy népszerű közhely, de nagyon nem így van! Ő amit tett azt ok nélkül tette. Mindenféle értelmes ok nélkül egy olyan cselekedtet ami egyszerűen túlmegy minden határon. Ezek után pedig amit én teszek / tennék annak elég jó oka van. Nagyon nem mindegy a kettő. Egy gyereket különös kegyetlenséggel meggyilkoló "embert" megölni vagy pedig egy senkinek se ártó gyereket különös kegyetlenséggel? Nehogymár egyenlőség jelet kelljen tenni a kettő közé.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #37 üzenetére

    Nem tudom, de a szándékos emberölést nem tudom tolerálni.
    Egyszerűen jelen lehetőségek között nincs olyan törvényes büntetés ami egy szinten lenne ezzel a bűntettel. Ilyen "egyszerű" csak a problémám.

    Az elrettentés pedig kell. Nem, az autótolvajt nem kéne bitóra lógat. Gondolom ez egyértelmű. Sajnos az egész erkölcsi normánk az elrettentésre alapszik.
    Ugye kezdetben volt a vallás. Ha rosszat teszel a pokolra jutsz, Isten megbüntet és így tovább... Aztán ez gyorsan kevésnek bizonyult. Ekkor jött az igazságszolgáltatás. A törvények alapján. Ott már nem egy istentől vagy a pokoltól kellett félni, hanem a börtöntől, a bitófától a giotintól a karóba húzástól és így tovább.
    Most már csak a börtön van. És ne mond nekem, hogy 20 év börtön felér egy ilyen tett elkövetésével? Mert biztos, hogy nem.

    Muszáj valamit tenni, ami írmagjában is kiírtja az emberekből azt hogy ők megölhetnek bárkit is. Ehhez meg a börtönnel való fenyegetés kevés. Nagyon kevés.

    @Tildy: Motion_blur feltette az idevágó kérdés. :) Kíváncsi vagyok a válaszra.

    @Lauda: Erről van szó!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #47 üzenetére

    Oh én nem is simán halálbüntetésre gondoltam. Ilyen esetben az megváltás...

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #46 üzenetére

    Pedig epp az ilyen extrem esemenyek valtjak ki az indulatot az emberekbol. Azt a "valamit tenni kell" erzest. Latod hogy hiaba a magas felderitesi arany megsem csokkennek az ilyen esetek.
    En is azt mondom valamit tenni kell. A megelozesre. Ezt pedig a prekrimer kozponton kivul csak az emberek fejeben lehet elkezdeni. Csak ott lehet megtenni. Allithatsz minden sarokra rendort, az ilyen esetek akkor is megfognak tortenni, az ilyet nem tudjak megakadalyozni. Az ilyet csak az emberek agyaban lehet megakadalyozni. Ugy hogy ne is akarja elkovetni. Na ezt hogy lehet maskepp ha a szuloi neveles nem volt eleg.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #62 üzenetére

    De az elrettentésnek is pont az a lényege, hogy a "fejekben" hat. Hatna ha lenne.
    A "jó erkölcsöt" pedig nem tudod megtanítani iskolában mint az összeadást. Az egy jóval összetettebb tapasztalati élményeket igénylő sokszor évtizedekig tartó folyamat. Ezt nem tudod beültetni hittan helyett csakúgy. Erkölcsi oldalról a hittan is hasznos lenne ha lenne mér bármi érdemi "ereje" az emberek fejében. De már régóta nincsen.

    Márpedig ahogy Lapa írta a bitófa a börtönablakból eléggé elrettentő látvány lehet. Igen valami hasonlót kéne tudatosítani az emberekben. Hogyha bűnt követsz el, akkor mindenképpen el leszel kapva és nagyon csúnyán megleszel büntetve. De ezt nem csak megtenni kell, hanem tudatosítani az emberekben. Tudja nagyon jól ha megöli azt az embert akkor kerékbe törik és az mocskosul nem kellemes. Innen nézve mindjárt nem is olyan nagy probléma az, hogy leöntötték sörrel, mindjárt kevésbé fontos a revans...
    Valami ilyesmire gondolok.

    És mégegyszer mondom, a legnagyobb gond az, hogy nincs összhangban a bűntett mértéke és a kiszabható büntetés mértéke. Mert ha egy ilyen tettért max 30 év börtön jár mindössze, akkor egy 200 milliós bankrablásért - ahol nem sérült meg senki - egy "ejnye-bejnye" járna csak!
    Hiszen sima bankrablók, sikkasztók ülnek 10-15 évet. Akkor hogy van ezzel arányban egy különös kegyetlen emberölésért kiszabott 30 év?

    Továbbra is kitartok amellett, hogy aki szándékosan(!) elveszi egy másik ember életét az nem érdemli meg a sajátját sem. Ja igen, és egy szigorúbb törvénykezés esetében sem kéne az embereknek minden tette után rettegni a következményektől. Azért ezt nem lehet ennyire leegyszerűsíteni. Nyilván ha nem követsz el bűncselekményt akkor nincs is mitől félni. Azért szándékosan megölni egy embert nem olyan könnyű azt "véletlenül" elkövetni. A bíróságok hibaszázaléka azért elég alacsony.

  • Dany007

    veterán

    válasz Eastman #92 üzenetére

    Én sem az ész nélküli halálbüntetés mellett vagyok.
    Csupán annyi lenne a lényeg, hogy a büntetés mértéke legyen egyenlő az elkövetett tett mértékével. Szemet-szemért...
    És nyilvánvaló az egyértelmű helyzetekben alkalmazandó. Jelen esetben mindenki beismerő vallomást tett. Nem is tehettek mást, mert a bizonyítékok is teljesen egyértelműek voltak. Pár nap után már nyilvánvalóvá vált minden részlet. Mára pedig már minden kérdés megválaszolásra került. Az elkövetők kiléte és az eset 100%-ig bizonyítást nyert. Tehát nem értem ez esetben miért aggályos a kínzásos lassú halál a tettesekre. Mert jobbat nem érdemelnek.

  • Dany007

    veterán

    válasz Eastman #97 üzenetére

    Szerintem se. Nem véletlenül necces téma ez a halálbüntetés.
    De ezért írtam, hogy csak az egyértelműen bizonyított esetekre értendő.

    @Tildy: Mármint mit? Amit leírtam fent? Ha ott állnának hárman? Ha a történtekre gondolnék akkor biztosan. Lelkiismeret furdalás nélkül. Aki ilyet tesz az ezt érdemli nálam. Mert azt akarom, hogy érezze mi az a amit tett! Hogy fogja fel hogy ez milyen! Hogy érezze át legalább csak kb mi az amit okozott a másiknak!

    @bullseye: Ebben igazad lehet.
    A másik részre meg... kiemelés az kiemelés így is meg úgy is. Az én esetemben max megkapja azt is amit tényleg megérdemel.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #102 üzenetére

    Na várjál, mért zárnának börtönbe? : ) Itt most büntetésről volt szó... A rendőrt se zárják börtönbe ha jogosan(!) meglövi a bűnözőt.

    Én azt mondtam ha a jog lehetőséget adna rá megtenném, nyilván. Nem pedig azt, hogy önbíráskodnék. Nyilván annyit nem ér, hogy életem végéig börtönbe kerüljek. De ettől még sz.tem azt érdemelnék.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #104 üzenetére

    Hát elnézést. :) Én meg nem szívesen élek egy olyan világban, ahol a gyilkosságot pár évnyi börtönnel meg lehet "úszni". Mert a 30 évet is csak a legsúlyosabbak kapják. A többség a "hétköznapi fajta" megússza 10-15 évvel. Na ne mond már, hogy neked ez tetszik?
    És mért zavar téged a szemet-szemért elv, olyan esetben amikor a bizonyítottság 100%?

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #108 üzenetére

    Megoldani nem old meg semmit, de legalább elégtételt vehetsz. Anélkül meg még azt se.
    Engem az zavarna ha könnyen megúszná. Nálam van egy határ ami fölött elszakad a cérna. Érted? Alapvetően nem vagyok ilyen.
    De ennél az esetnél az elkövető szerintem ezzel a tettével elvesztette az emberi jogait. Nem nevezném az ilyet embernek. De talán még állatnak se. Ilyennel szemben nem éreznék sajnálatot, szánalmat vagy hasonlót.

    És mi van akkor ha megpróbálod nem bosszúnak nevezni, hanem büntetésnek? Hm? Mert a bosszú szót jó dolog pejoratív értelemben használni. De szerintem nevezzük nevén, hívjuk büntetésnek. Akkor szerinted jelen bűncselekményre mi lenne a reális büntetés? Magyarul mit érdemel az a lény, aki ilyet tesz?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #113 üzenetére

    Oké, tehát amíg meg nem hal egyedül egy sötét, kis méretű zárkában 0-24-ig. (magánzárka).
    Nem mondom, nem rossz. De gyakorlatilag ez is halálos ítélet csak elnyújtva. Ez is lehet egyfajta kínzás. Tehát akkor hol a különbség? Sőt ha innen nézzük még lehet, hogy te gonoszabb vagy. : P

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #115 üzenetére

    De szerintem egy magánzárka mondjuk ablak nélküli, sötét... pár év alatt biztos, hogy tönkreteszi az embert. Nem csak fizikailag, szellemileg is. Amolyan lassú halál, kínzás.
    Úgy tudom ide a "legrosszabbakat" szokták büntetésül küldeni pár napra... No ha itt lenne élete végéig az biztos hogy szépen lassan kinyírná. Évekig egy ilyen cellában? Úgy hogy nem szólsz senkihez és hozzád se szólnak? Napfényt se látsz? 1-2 m2-es a mozgástered? Szerintem egy évtizedet se bírna ki ott egy ember...

    Szóval bántani bántod te is, csak nem közvetlenül, mert így jobban esik a lelkiismeretednek. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #118 üzenetére

    Azért tettem hozzá, mert a magánzárka az általában valami hasonló. Bár még egyben se voltam...
    Jó, tehát akkor neked csak az a célod, hogy megbánja, az hogy megbűnhődjön érte az nem?

    Plusz nem mindegy, hogy azért bánja meg amit tett mert olyan szörnyű helyre zárták (zárka, magánzárka stb), vagy azért mert tényleg rájön hogy mit tett...

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #123 üzenetére

    Ugyan az aki te, aki megmondja szerinte mi a helyes es mi nem.

    Egyenloseg jelet meg ne tegyel a ketto koze... A legnagyobb kozhely a temaban. Vagy szerinted ugyanugy elitelendo mikor egy rendor egy artatlant lo le vagy egy bunozot? Mert akkor ez a ketto koze is egyenloseget lehet tenni...

    @Tildy: Breiviket ne is emlitsd. Azon kivul h nem netezhet kb ugy fog elni mint egy itthoni koleszos aki buntiben van...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Motion_Blur #128 üzenetére

    20-30évig? És mivan ha még 40-50 évig is elél? Plusz nem csak etetni itatni kell, hanem fűteni, szállást nyújtani, egészségügyi ellátást, gyógyszereket vizsgálatokat stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #134 üzenetére

    Pontosan erről van szó. Leírtad amit én is akartam.
    A perköltségek és nyomozási költségek miatt lett ilyen drága összeg. Viszont életfogytiglani esetében is megilleti az embert ugyanaz a jog ami a halálra ítéletet. És itt a különbség itt a probléma.

    Ennyi erővel nekem se jönne ki havi 10 ezerből a munkábajárás ha én kizárólag Bently-n vagyok hajlandó munkába járni saját sofőrrel. Miközben tudjuk jól, hogy teljesen ingyen is eltudnék jutni a munkába mondjuk gyalog.

    Ez az emberi jogi mizéria meg már az előző hsz-eknél is felvetült bennem. Ilyen esetekben kicsit túl vannak értékelve az emberi jogok. Mert mindenki csak erről hadovál, közben azt meg elfelejtik, hogy nem csak jogai vannak egy embernek hanem kötelezettségei is. És egy ilyen kegyetlen brutális gyilkosság esetében meg nehogymár még az elkövető gyilkos jogait hozzuk fel mentségére. Aki ilyet tesz el kellene hogy veszítse az emberi jogait mert az ilyen nem ember! Egyszerűen nem méltó arra hogy embernek nevezzük.

    Nem tudom minek hívják ezt, liberalizmusnak? Vagy túlzott demokratizmusnak... De sokakban ez érződik. Nem számít mit tett, nem számít mennyire súlyos, az elkövető akkor is emberibb bánásmódot "érdemel", mint amit ő elkövetett. Pedig ez így minden csak nem igazságos.

    Pedig arra a kérdésre senki sem mert válaszolni, hogy vajon akkor is így érezne-e ha a vele történik hasonló!
    Mert kívülállóként könnyű vakerászni egy brutális gyilkosról meg osztani az észt az emberi jogokról... de ha veled történik ilyen akkor mindjárt megváltozik a világ és az értékrend. Csak ezt sokan nem tudják sem elképzelni sem beleélni...

  • Dany007

    veterán

    válasz Kassadin #139 üzenetére

    Persze hogy nem hoz vissza senkit. De szerintem nem csak a családnak nyújtana elégtételt, hanem emberek millióinak akik úgy érzik az életfogytiglani börtön kevés, nem egyenlő büntetés azzal amit tett.
    Én speciel sokkal jobban érezném magam tetszik vagy sem. :) És persze eltartani sem kellene.

    szerk.: nem is értem miért gondolják azt sokan, hogy az elégtétel csak a közvetlen családtagoknak kell és csak ők szeretnének keményebb büntetést. Ez nem így van.
    Az ilyen esetekben akárkivel is beszéltem ilyenről, mindegyik kínhalált javasolt elsőre. Pedig közük nem volt hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #142 üzenetére

    Okés, ne kelljen ilyet megtapasztalnod sohasem.

    Összességében még mindig azt gondolom, hogy teljesen mindegy mi a megoldás. A lényeg, hogy az emberek fejében változzon meg a dolog. Eszébe se jusson gyilkolni, senkinek se. Aztán hogy ezt halálbüntetéssel érik el, vagy Micky egeres felhívó kampányokkal engem már nem érdekel.
    Plusz tartom magam ahhoz, hogy a büntetés legyen összhangban a bűnelkövetés mértékével. Ezt sem érdekel hogy oldják meg. (és igen ebbe beletartozik az is, hogy ha én valakinek szándékosan(!) 200 milliós kárt okozok akkor legyek köteles azt neki visszafizetni. Még akkoris ha életem végéig fizetni kellene. Ne úszhassam meg 2-3 év börtönnel)

  • Dany007

    veterán

    válasz bullseye #154 üzenetére

    Az a probléma, hogy ez nem segít megoldani a helyzetet. A bűnöző attól még nem lesz jobb és a bűn sem válik semmisé, ráadásul az érintetek sem kapják meg a megfelelő elégtételt.

    Itthon a börtönviseltek 60-80%-a visszaeső. Ha olvasod a híradásokat akkor tudhatod, hogy az elkövetők közül az egyik most szabadult nemrég. Ezek az emberek nem törnek meg a börtönben. Nem verik szarrá őket mint ahogy azt az amcsi filmek ontják magukból. Persze biztos nem nyaralás, de közel sem olyan szinten durva, mint ahogy itt azt páran feltételezik.
    Nem igazán hallani olyan esetekről hogy a börtönben agyonverték az illetőt, vagy kórházba került onnan, esetleg hogy fullon megtörve jött ki az ember és totálisan megváltozott a élete.
    Ellenben olyat rengeteget hallani, hogy kijön a börtönből majd 1-2 hét után ott folytatja ahol anno abbahagyta. És igen, akár 8-10 évnyi börtön után is. Pedig a bulvármédia biztos vevő lenne börtönben kicsinált bűnözőkre, de mégsincs ilyen.

    Úgyhogy lehet itt érvelni amellett, hogy milyen szar a börtön, az akkor sincs egálban egy gyilkosság elkövetésével. Igazából nem is lehet. Egy emberi életet nem lehet börtönévekben meghatározni. Hogy na akkor te most leülted a 30 évedet és ennyit érdemeltél egy élet kioltásáért. Ez baromság. A büntetés nem csak azt jelenti, hogy a társadalomra veszélyes ember kiemeljük belőle, hanem meg is kell büntetni. És a kiemeléssel nincs is semmi gond, a büntetés mértéke az, ami nem elegendő ilyen esetben.

  • Dany007

    veterán

    válasz Eastman #160 üzenetére

    Igen, itt különbözünk a már korábban említett Norvégiától, ahol elég kevés a visszaeső. Persze ez nem a börtön körülményeken múlik.
    Itthon még a tisztességes szakképzett / vagy diplomás embernek se könnyű elkezdeni egy életet. Akkor mégis mit várunk a bűnözőktől?
    Ettől függetlenül persze ha vissza akar kerülni, ahhoz nem muszáj gyilkolni.

    @psyho85: Hatalmas plusz egy. Egyetértek. :K Én is azt mondom, aki ilyet tesz az nem méltó az emberi jogokra. És akként kellene kezelni őket.
    Arról nem beszélve, hogy az egész eset és a várható büntetés mértéke - ami ha bebizonyosodik hogy nem volt beszámítható akkor még kevesebb lesz - társadalmi felháborodást vált ki, és egyre több embert fog önbíráskodásra sarkallni. Na, akkor mégis mire jó ez? Hol a demokrácia ilyenkor?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #162 üzenetére

    Az addig rendben is van. De mivan azokkal akik csak a bűnelkövetés idején nem voltak beszámíthatóak.
    Pl hót részeg volt, be volt drogozva stb... Azoknál ez enyhítő körülmény szokott lenni. És ez szomorú. Nem lehet mentség sem a részegség sem a drog. Főleg ha önszántából használta.

    "Egyértelmű, hogy csonkítani kell az emberi jogokat, de szerintem csak a szabadsághoz való jogig"

    Én meg úgy vélem, hogy tovább. Itt megint az a probléma, hogy a törvényhozók illetve a végrehajtó hatalom kezében kevesebb lehetőség összpontosul, mint a bűnöző kezében. Ebből adódik az, hogy nem olyan büntetést kap, mint amekkorát a bűne érdemelne. Ebből pedig következi a társadalmi felháborodás. Egyszerűen ez a fajta büntetés - mint a 30 év börtön és hasonló - itthon már elvesztette a társadalmi támogatottságát. Ebből meg az következik, hogy egyre többen adják a fejüket önbíráskodásra. Ennek meg nem lesz jó vége. Egy ideig lehet játszani ezt a fennkölt liberalizmussal átitatott demokráciát, az embereknek egy idő után elfogy a türelme. Főleg ha úgy érzi, hogy nem megfelelő a büntetés mértéke. Nem lehet csakúgy semmibe nézni a többséget. Részben erről is szól a demokrácia. Kíváncsi lennék egy népszavazás végeredményére. Mert ha így haladunk előbb utóbb elkezdenek önbíráskondi az emberek, mert már nem érzik eléggé kompetensnek a bíróságokat / rendőrséget, büntetés végrehajtási intézményeket.
    És ez bizony rosszabb lenne, mint 1-2 100%-ig bizonyított gyilkos megkínzása.

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #169 üzenetére

    És ez miért enyhítő körülmény? Ha én részeg vagyok akkor nekem elnézőbbek a törvények? Nekem kevésbé kell betartani a törvényt? Rám kevésbé vonatkozik? Kevésbé vagyok bűnös akkor? Nemondmár...
    Speciel közúti baleseteknél az ittasság pont, hogy súlyosbító körülmény! Lásd Sthol.
    Akkor vajon egy mezei bankrablásnál miért lenne pont enyhítő körülmény?
    Magyarázd már el a logikáját mert én nem látom.

    Ez a probléma az egésszel, hogy a büntetőtörvénykönyv részben a bűnözők jogait is védi. Nem pedig az ártatlanok jogait. Az egész jogi herce-hurca arra menne ki, hogy megállapítsák ki a bűnelkövető és ki nem. Aztán pedig dönteni a büntetésről. De ha már valaki elkövetett valamit, ami biztos, nehogymár azért kapjon kevesebb büntetést mert épp részeg volt! Mit számít az? Akkoris elkövette, akkoris ő követte el és így tovább...
    Attól még, hogy valaki részeg az nem jogosítja fel bűnelkövetésre és nem is menti fel alóla!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #172 üzenetére

    Most mondtam, azért mert megtettem. Én kibírom, hogy részegen se legyek agresszív. Innentől kezdve ez egyén kérdése nem pedig általános probléma.
    Úgymond, az Ő baja ha részegen nem tud uralkodni magán. Így járt. Ugyan azt a büntetést érdemli mint ha józanul követte volna el.

    @adam014

    "Inkább akkor csak nem volt ilyen közösségi média, és nem tudott ilyen felháborodás lenni, mert facebookon is eléggé megfigyelhető ilyenkor a csordaszellem, és ez nem volt régebben, nem az, hogy akkor jobban tolerálták.."

    Igen, erről van szó. Ez változott meg. Ma már az információ milliószoros sebességgel terjed a 20 évvel ezelőttihez képest. Pontosan ezért lehetséges az, hogy a jövőben egyre kevésbé fogják ezt tolerálni és elkezdenek majd önbíráskondi az emberek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #176 üzenetére

    Örülök hogy jobban ismersz mint én magamat. : ) De ezt itt abba is lehet hagyni, mert bullshit az egész.
    Azt írtam, hogy nem leszek agresszív. És ez ha tetszik neked ha nem így van.
    A vádaskodás meg az alaptalan minősítést be lehet fejezni. Ennyire nem szoktál lesüllyedni.

    @adam014:

    Már megint elmész a halálbüntetés irányába. Én azt írtam, hogy a bűntett elkövetésével egyenértékű legyen a büntetés is. De akkor ez szerinted is a halál lenne... Hát szerintem meg a kínhalál.

    Egyáltalán magyarázzátok már meg miért véditek az ilyen embereket? Mitől lesz neked rosszabb ha azt az embert nem tárolják még 30 évig hanem kivégzik?
    Úgy féltek a halálbüntetéstől mintha pl Amerikában emberek százait ítélték volna halálra alaptalanul...

    Nem olyan nehéz azt megoldani, hogy ne vádoljanak gyilkossággal. Tehát ha lenne is halálbüntetés nincs mitől tartani ha nem követsz el olyat. Érdekes módon még itthon is emberek millióinak sikerül ez.

    Az alkohol betegségeket meg aztán tényleg nincs értelme idekeverni. Úgy eltérünk a témától hogy már azt se tudjuk honnan indult. Mi köze ennek az egészhez? Arról volt szó, hogy jóskapista elmegy bulizni, lerészegedik majd leszúr valakit. Ehhez nem kell semmiféle alkoholbetegség. Nem kell mindig túlzásba esni és elvinni a témát Mongóliáig. Sima mezei részegségről volt szó, nem pedig alkoholbetegségről...

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexios #191 üzenetére

    Szerintem se vehetné el senki senkiét. Lásd háborúk. Ott is a legtöbb esetben a mezei katonának van a legkevesebb köze magához a háborúhoz mégis ő oltja ki az életeket. Viszont itt nem erről van szó. A gyilkosság már megtörtént. Hiába szerinted senki se vehetné el egy másik ember életét, jelen esetben ez már megtörtént. Tehát amit mondasz erre a szituációra már nem érvényes. Itt arról van szó, hogy egy kegyetlen gyilkos életét el lehet-e venni. Hiszen neki se szabadna elvenni másét, mégis megtette.

    Igen, te úgy gondolod én meg másképp. Ez van, nem nagyon tudunk ez ellen mit tenni.

    "A kínhalál meg pláne, ha szerinted az egy civilizált megoldás, hogy valakit börtön helyett megkínzunk, majd kivégzünk, hát.. Jó hogy azt nem mondod, hogy te szeretnéd átvágni a torkát.."

    A civilizált megoldás civilizált emberekre vonatkozik. Viszont aki ilyet tesz - mint amiről szó van - az még embernek sem nevezhető. Számomra az ilyen lény aki 11 éves gyereket mészárol le, megszűnik embernek lenni és számomra nem ér többet mint egy darab papír. Az ilyen emberrel szemben semmilyen lelkiismeret furdalást nem éreznék! Mondom ezt úgy, hogy egy legyet nem vagyok képes leütni, inkább kikergetem az ablakon! De ilyen esetben nálam elszakad a cérna.

    "És mindezt azért, hogy az interneten megnyugodjanak az emberek, világos."

    Látod ez a probléma. Hogy ennyire leegyszerűsíted, lenézed az egészet. Holott te is tudod nagyon jól, hogy ez messze nem csak erről szól.

    @Eastman:

    Oké, értem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Eastman #193 üzenetére

    Szerintem se. Csak próbáld meg betartatni. Ja hogy az nem megy... És ha már megtörtént? Na innen kezdődik az igazi kérdés....
    Nem vagyunk mi annyira távol egymástól, csak másik nézőpontból nézzük a dolgokat.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alexios #198 üzenetére

    Oké, a kényszermunkában kiegyezhetünk. De nem olyan amiért még pénzt is kap az illető.
    Az emberek bosszúszomja meg természetes emberi reakció. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Nem is értem mért van ezen mindenki fennakadva. Az lenne a durva ha mindenki csak legyintene rá...

    szerk.: 20 éve is felháborodtak az emberek elhiheted. És a helyzet azóta se lett jobb, sőt, rosszabb lett.
    Csak akkor még nem volt net, hogy ilyen széles körben tudomást szerezz róla! Ez a különbség.
    És érdekes módon Amerikában is működik a világ halálbüntetéssel.

    Nem nem ismerem a sorozatot.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #200 üzenetére

    Akkor hadd ne kelljen már örülni a szimpla börtönbüntetésnek se...
    Különben sem arról van szó ki minek ürüljön... Ellenérvként hoztatok fel egy természetes emberi reakciót a történtekre... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bullseye #202 üzenetére

    A példa jó lenne ha az önbíráskodásról beszélnénk, de így csak sarkított, megtévesztő.

    Ugye a szexuális vágy erőszakos kiteljesedése a nemi erőszak. Ennek a törvényes változata a mezei együttlét.
    A bosszúvágy erőszakos kiteljesedése - jelen esetben - az önbíráskodás lenne. Ennek pedig a törvényes változata a büntetés.

    @baluka26: Ha tényleg így lenne akkor nem bántana. - bár ha már én megválaszoltam, akkor a másik oldal is válaszolja meg.

    szerk.: amúgy kíváncsi vagyok mennyit kapnak majd...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    No, talán egy kis minimális elégtételre adhat okot: Kicsinálják a börtönben Bence mostoháját

    Remélem pár évnyi kínszenvedéses szopatás után felakasztja magát.

    De én még mindig nem tudtam megnyugodni. Nincs boxzsák a cégnél, meg persze a közelben sem. Elaludni is nehéz volt este... Pedig direkt megittam két üveg sört... Mondom az biztos elnyom és eltereli a gondolataimat... de nemigazán segített.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #209 üzenetére

    Nem tudom, könnyen lehet hogy ezt hívják úgy hogy megrázott az eset...
    Érzelmileg igen szélsőséges tudok lenni. Mármint empátiában. Nagyon bele tudom élni magam bizonyos dolgokba.

    Persze, tudom hogy máshol is történik ilyen, több is egy nap meg minden... Meg a 2. vh, tisztában vagyok vele. De ez mégis csak most történt. Ráadásul itthon az országban. És azért az ilyen nem túl gyakori. Ha lehet úgy mondani igen igen ritka. Ezért még megdöbbentőbb.
    A jómúltkori romagyilkosságok kapcsán is volt egy hasonló eset. Na az is eléggé megrázott. Pedig tudják itt páran milyen véleménnyel vagyok róluk, de a gyilkosságokat sosem pártoltam. Ott egy 5 éves fiút lőttek le ha jól tudom. Na az is hasonlóan megrázott, de ott azért mégiscsak annyival "jobb" volt a helyzet, hogy nem volt ott a különös kegyetlenség. Itt meg aztán minden van amit kriminalisztikailag fel lehet sorolni. Horrorfilmben lát ilyet az ember...

    Pár nap és elmúlik talán. Este már azon agyaltam, hogy mindenkibe egy kis chipet kéne ültetni, ami figyeli az érzelmi reakciókat, és erőszakos cselekedet / gondolat esetén egy ba....ott nagy áramütést ad... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz psyho85 #212 üzenetére

    Láttam filmen. : ) Lehet onnan is jönnek az ilyen ötletek. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #219 üzenetére

    Most csak a címre gondolsz, vagy el is olvastad? A cikkben kb azt írják hogy mindent tagad. Holott pár napja még beismerő vallomásról szóltak a hírek.
    V.színű tényleges életfogytiglant kap - ajánlom - ahol a többi elítélt majd kikészíti idegileg és fizikailag is. Végül pár év után meggyötörten öngyilkosságot követ el. Amit csak 3 hónappal később a harmadik alkalommal sikerül végrehajtania. - ha így lesz akkor egyetértek. De a cikkből nemsok új derült ki számomra.

    Ma hallottam a hírekben, hogy az ügyvédje is csak azért vállalta el, mert muszáj volt. Gondolom túl sok mindent nem fog tenni az érdekében, nagyon nem is lehetne.

    Vagy nemtom mire gondolsz? Nyilvánvalóan azért tagad mert rájött hogy hoppá.. szopás van. Nem pedig azért mert tényleg szerette...

    Ettől függetlenül a fent említett módban kiegyeznék úgymond. Viszont azt amit én képzelnék el neki, na azt még nem írtam le és v.színűleg nem is fogom. De nem a gyors halál az biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #222 üzenetére

    Azt hogy siratja a címen kívül nem olvastam máshol.
    Szerintem azért mondja ezt, mert azt hiszi van még mit mentenie. Hetekig tervezgette, gondosan kivitelezte... nem hinném, hogy bármi megbánás vagy szeretet lehet benne. Ez csak utolsó vergődés, megjátszás.

    De legyen úgy ahogy mondod. Aztán úgy, ahogy én.

Új hozzászólás Aktív témák