Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz TaaT #78203 üzenetére

    Ráadásul kezdetlenként akar ingyen ...
    20 éve nagyon makettoztam (volt vagy 60db) minden pénzem erre költöttem, és lehalás árak vannak. Akkoriban 1:72-esekkel (főleg Heller, Airfix, Academy minicraft, Italeri) modellekkel foglalkoztam, és a kezdő 500ftos Heller csomagok, (második világháborús témában) amik általában 1-1 kissebb vadászgépet jelentettek pl BF109, mire az ember összerakta, ragasztóval, higitóval, festékekkel, stb addigra 3-4ezer ftba voltak. A drágábbaknak (volt akár 5000ftos készlet is) kevésbé emelkedett drasztikusan az ára, de el lehetett mondani h pl egy 5000ft-os makettra, még 5-6 ezret rá kellett költeni mire kész volt.
    Na most ezen gondolatvonal mentén, szerintem barátunk arra nem gondol, hogy ha meg is kapja ingyen a 41 ezres setet (de miért kapná?) akkor is neki még igen mélyen a zsebecskéjébe kell nyúlni ha igényesen be akarja fejezni.

    Mert pl a festékek is úgy vannak kitalálva, hogy 1 doboz ne legyen elég, a másodiknak meg elhasználod a 10%-át, hiába teszed el 2 hét múlva kőkeményre be lesz száradva, vehetsz megint másikat. Ezért csináltam azt, hogy egy idő után nem egymás után építgettem a makettokat, hanem szimultán csináltam mondjuk egyszerre ötöt, hogy spórolhassak a festékkel. (sajnos ez azt is jelenti, hogy az utolsó körben több félbehagyott makettom van mai napig :( )

    A másik, hogy fillérekért vásároltam fel az osztálytársak/ismerősök elrontott vagy épp hiányos példányait.* Ha javíthatóak voltak, akkor javítottam őket, de ha nagyon hiányos volt vagy elrontott, akkor ment roncsnak a soha meg nem valósuló terepasztalomra. :( (tervben volt egy folyamatosan egyre nagyobb terepasztal amiből semmi nem lett - az asztalos szerint az általam elgondolt asztal, meg pár dolog amit kértem rá, már eleve sok tízeres tétel lett volna (akkor), és még mire felteszek mindent rá... nem véletlen, hogy a jobb terepasztalok súlyosan milliós tételek).

    A Heinkel HS129-esemnek egyszer elveszett a pilótafülke üvege, de annyira, hogy napokig kerestem még a bútorok egy részét is kipakoltam a helyéről, és sosem lett meg, na az pl "gyártósori" példány lett, szándékosan félbehagytam, mint ami most jön ki a fényezőből és még dolgok hiányoznak róla. Szóval néha nem a terv szerint mennek a dolgok, és menetközben kell improvizálni.
    (ejj most kedvem támadt megint makettozni, pedig ma már aligha lenne idegrendszerem, és mi több erre mozgósítható pénzem, de hát akkoriban még nem volt PC-m, amit fejleszteni kell, nem volt asszony, nem én fizettem a számlákat stb. - II Vh repülők terén kiélem magamat a War Thunderben )

    * ezt a nagy makettozási lázat én indítottam el a haverok körében, miután jártak a szobámban és látták hogy az ablakpárkányban, vagy épp a plafonról lelógatva damillal csata helyzetet imitálva lógtak a vadászgépek. Elképesztő menő installáció volt (sajnos kép aligha maradt fent róla) és minden haverom aki meglátta egyből ilyet akart, és persze makettozni. Végül ez az installáció 2001 körül került le a szobámból több év után, mikor először hoztam fel csajt és azt gondoltam, hogy ez esetleg gáz lenne. Akkor ideiglenesen szedtem le, de mint tudjuk, az ideiglenes dolgok az egyik legfixebb és legbebetonozottabb dolgok, 2009-es felújításnál pedig minden lyukat, sínt, és egyebet eltűntettem (maguk a makettok meg mentek egy nagy dobozba), mintegy véglegesen eldöntve, hogy nem kerülnek vissza.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák