Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz Weareus #35230 üzenetére

    Sok helyen nem így állnak hozzá. Sőt még a bankot is megmondják, hogy hol kell lenni a bankszámlának.
    Szóval ja... Cseppet sem foglalkoznak a törvényekkel egyes helyeken.
    Egy HA meg főleg ne mondja már meg, hogy bankszámlámnak kell ahhoz lennie, hogy árulhassak...
    Ha én csak személyesen árulok ahhoz jogom van és nem kell hozzá bankszámla sem.
    Igazából minden másban egyetértek, hogy a HA-t újítani kell és biztonságosabbá tenni. Legyen telefonos vagy akár okmányok alapján visszaellenőrzés. De a bakkártyás kizárólagosságot egyáltalán nem preferálom.

    [ Szerkesztve ]

  • maláj

    őstag

    válasz Weareus #35230 üzenetére

    erről nemrég volt történésem :)

    kb. 1 hónapja voltam az ocsmányirodában ahol rákérdeztem erre a kérdésre az egyik előadó nénitől ...
    a válasza: ahogy neked jogod van KP-ben postai úton kérni az illetményedet (törvény ugye) úgy a munkáltatónak ugyanolyan joga van felvenni az olyan embert akinek van bankkártyája és elzavarni a búsba azt, akinek nincs ...

    emiatt se beperelni diszkrimináció miatt se más miatt nem lehet és kvázi 1 szinten áll az a dolog, hogy 1 országban (pl. jelen esetben orbánisztánban) van 1 törvény azzal teljesen egyenértékű 1 kis/közép/nagy vállalat belső szabályzatában meghatározott "kifizetési" mód ...

    nemtudom igaz -e (remélni tudom, hogy ha már ott dolgozik akkor napi szintű ismeretanyag van a kobakjában) de amint látszik hiába törvény a törvény jelen esetben mégsem az ...

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Weareus #35230 üzenetére

    Nálunk meg a fordítottja nem megy.
    Akkor lehet bankszámlára pénz, ha minden (4) alkalmazott beleegyezik. És nem.
    Egyik: Én emiatt nem nyitok bankszámlát, de az asszonynak van, és akkor minden hónapban az asszonynak adja a főnök azt a pénzt, amiért én dolgoztam meg? NEM!
    Két gyerek után is külön kasszán vannak az asszonnyal. Amiket elmond, mintha nem család lenne, hanem egy gazdasági közösség.
    Ő pl irigylésreméltóan szarrágó a maga módján. Ha kérdezitek, akkor holnap le is írom, hogy miért.
    Másik: Minek? Nem száradt le a lábam, hogy utalgassak, el tudok menni befizetni a csekket... Volt már folyószámlám, de drága, nem éri meg.
    Harmadik: (mindenük közös, kb még a facebook, meg az email is) látni fogja az asszony mennyit keresek. (A boríték jó, ráadásul ő a főnök veje, ha olyan akkor a lány saját anyja aki a könyvelést viszi biztos információforrás lehet most is. )

    Ha nem lenne rohadtul fogamra való ez a meló, és nem 20 éve lennék összezárva velük ( na jó, első alannyal 15 éve) úgy itthagytam volna az egészet emiatt, mint a szart. :D

Új hozzászólás Aktív témák