Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    (#61) samujózsi / (#62) janeszgol Vicces hogy mostanában szinte mindenre a "költözz tanyára" a felkínált megoldás, és hogy tipikusan olyanok részére szokták ezt felajánlani, akiket nem légből kapottan, hanem jogosan (alapjogok, törvényben lefektetett jogok stb.) zavar valami (kutya, cigi, autó, repülő, akármi).

    Az "ellenség" egyáltalán nem a <bárki>k úgy általában. Hanem a szabályokra tojó, unempatikus, ráadásul ezt az orrunk alá dörgölő (bírd ki vagy költözz el) <bárki>k. (aranyos hogy mindig aki felháborodik rajta, az teszi hozzá, hogy szerinte ellenségként van kikiáltva, pedig senki nem állított ilyet, csak hogy vannak bizonyos zavaró dolgok, amiket szabályozni kéne, vagy a már meglévő szabályokat figyelembe venni)

    (#81) D1Rect "A gyerekeik kisebb csodával tudnak több mint 1 társadalmi osztályt fentebb lépni [...] akkor is a poor life choice iskolapéldája."

    Vannak statisztikák, igaz "csak" tájegységekre bontva, de azért azt tudjuk mit jelent, ezeket nézve igazad van. Ettől függetlenül még mindig egy szó jut eszembe, ha akár csak egy embert is csak emiatt leírnak: előítélet. (lásd (#84) Agyturbina hozzászólását: igen, mind tudjuk mi a helyzet, de nem szabad kollektívan büntetni/ítélkezni)

    Definiáld hogy "poor life choice", sőt, "társadalmi osztály". Én egy hevesi szegény családból budapesti, diplomás, jól kereső, saját lakással, autóval, megtakarítással rendelkező IT-s lettem. Akkor melyik osztályból hova kerültem? Az pontosan hány társadalmi osztály? Ja, amúgy panelban élek, és 12 éves egyterűm van. Így akkor -1? :) Mindenkinek más hozza meg a boldogságot, az önmegvalósítást. Élni és élni hagyni (igen, hozzáteszem: ha azzal másnak, vagy a társadalomnak nem okoz jelentős kárt).

    Én 10 éve majdnem otthagytam az egyetemet, kölcsön kellett kérnem barátnőmtől hogy a párezer forintos kolit kifizessem, addigra már 1.5M diákhitelem volt, anyámék régóta egy fillérrel sem tudtak támogatni már a frankhitel miatt. Jó döntés volt, hogy akkor kitartott mellettem?

    (#86) Fotonhámozó ahogy ígértem: igazad van, és elnézést, általánosítottam (ha a kijelentésemre gondolsz, hogy véleményem szerint - ezt valóban nem írtam oda - nem csak bizonyos gyerekekre jellemző, hogy rossz mintákat hoznak otthonról, hanem minden társadalmi csoportra, egyre nagyobb mértékben). Ezt így valóban kb. tényként érthetően írtam le, nyilván csak abból kiindulva amit látok.

    Persze - ismétlem, Hevesbe és Borsodba is kvázi hazajárok - van, ahol magasabb az arány, de fenntartom, hogy nem kell sokat keresgélni hogy találj példát mindkét oldalról jóra és rosszra is. A számok alapján persze tudjuk merre billen a mérleg nyelve, te is írod, egyetértünk.

    BTW ha nem írod le Agyturbinának válaszként, hogy "úgy beszélsz a dologról, mintha most nem lenne rá lehetőségük.", békében le is zártam volna a dolgot :D

    "Meg van adva jelenleg, de az nem megy, nem mehet, hogy csak kapnak, de nem adnak, mert hosszabb távon az egész társadalom megsínyli ennek a kárát"

    Az okok sokkal-sokkal bonyolultabbak annál, hogy "ők nem akarják, pedig meg van adva a lehetőség". És nem megoldható azzal, hogy elvesszük a támogatást, lemondunk róluk, vagy épp a korábban leírt még radikálisabb megoldásokat alkalmazzuk. És persze a jelenlegi helyzet is tökéletesen rossz mindenkinek, nem azt mondom hogy nem.

    Viszont mivel alulról súroljuk a politika topicot, itt abba is hagynám ezt az irányt, javasolt keresőszavak: F.Flórián, H.Zsuzsa, közmunkaprogram, lánykori nevén "Út a munkához".

    Azt meg ne fejtegessük, hogy mit milyen arányban fedeznek az adófizetők pénzéből, mert szétcsapnak közöttünk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák