Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Lenry #6 üzenetére

    szerintem ez jóval kevesebbszer fordul elő, és ha el is csattan egy pofon, annak oka van
    Ahol én jártam iskolába, ott bizony a legbrutálisabb tanárok komoly ok nélkül is ütöttek illetve alkalmazták a megszégyenítés minden kézre eső formáját - csak épp nem náluk volt a legnagyobb rend, és a tanári teljesítményük sem volt kimagaslónak mondható. A legkevésbé sem.

    Amúgy: ha az erőszak előkerül, az már önmagában kudarc. Nem feltétlen és teljes mértékben a tanáré, de kudarc. Tehát mindenképpen ki kell vizsgálni az esetet. És ha a tanár szimplán a könnyebbik utat választotta, akkor el is kell bocsátani. És sok esetben tényleg nincs szó másról, csak az inkompetens tanár tehetetlenségéről. Hja, nem mindig ezek az esetek verik fel a legnagyobb port.

    Ugyanakkor azt is látni kell, hogy még egy rendes tanár is hozott anyagból dolgozik. És vannak helyzetek, amikor a gyerek élete múlhat azon, hogy szót fogadjon. Nem valami ködös 'elcseszi az életét' hülyeségről beszélek, hanem pl. arról, hogy autó alá szalad. Na, ez nagyjából az egyetlen szitu, amikor nincs igazi választása a tanárnak.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák