Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz optikus #4 üzenetére

    Nekem van egy FiiO X3 II-m, semmi pénzért nem hallgatnék mellette okostelefonon zenét.

    Pl. a FiiO egyik nagy előnye, hogy az akksija simán kibír kb. 12-14 óra jó minőségű zenelejátszást. Ha az okostelefonomat használnám erre a célra is, akkor lehet nem bírna ki egy napot se töltés nélkül, pedig fontos, hogy elérhető legyek email-en, Skype-on, Lync-en.
    Meg most télen az sem mindegy, hogy ha zenét akarok váltani, akkor meg tudom-e tenni kesztyűben... okostelefonon ez nem megy, egy hagyományos kezelószervekkel ellátott lejátszón viszont minden további nélkül megoldható. Se ebből, se a bőrkesztyűból nem áll szándékomban lejjebb adni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Donki Hóte #18 üzenetére

    Nagyon sok mindentől függ tényleg a válasz...
    A lejátszott fájlok, a hangkeltő mind-mind legalább annyit számítanak, mint maga a DAP.
    Az X3-II szerintem kicsit a magas hangok felé húz, egy magaskiemeléses fej/fülhallgatóval már akár bántó is tud lenni a hangja.

    Egyébként minél nagyobb felbontású fájlokról van szó, annál jobban kijön, hogy pl. az X3-II nagyon részletesen tudja a zenét megszólaltatni. Ez nyilván akkor tűnik fel a legjobban, ha megfelelő fejhallgató van rákötve, pl. a Beyerdynamic T70p-men látványosan szebb az eredmény, mint barátnőm Sennheiser Momentum Over-Ear-jén.

    Sajnos felsőkategóriás telefonokkal nincsen tapasztalatom, így összehasonlítani sem tudom, viszont eddigi tapasztalataim alapján tényleg nagy felbontású zenéhez és jó fejhallgatóhoz nem használnék semmilyen mobilt. Már egy FiiO X1 és X3 között is hallható különbségek vannak, az E18-as USB DAC/erősítőről már nem is beszélve... és ezekben igazából nincs más, csak a lejátszó elektronika. Egy mobilnál ez kiegészül még kismillió hiba és zajforrással.

    Azt már csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy egy ilyen DAP azért elég hosszú ideig használható, míg egy jó DAC-vel szerelt mobilt ugyanúgy 2-3 évre terveznek, mint minden okostelefont... és ha megint jó DAC-ot szertnél a telefonodba, akkor lehet kiperkálni a 200-300 ezer forintot, cserébe megkapod mondjuk egy belépő szintű vagy jó esetben alsó-középkategóriás DAP hangját. Én inkább veszek 60-70 ezerért egy-egy telefont és DAP-ot, amik kielégítik az igényeimet; csak ezért nem fogok csúcskészüléket venni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák